Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

onda preboli ruku a oni ce da ti oproste sto si ih tukao :haha:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

teško da će oprostiti ali ako ih još jednom navatam nek im je bog u pomoći
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Ljudi kod vas lopovi na kukuruz a kod mene divlje svinje znate da su mi tri njive ukupno oko 3.5h unistili nisam ulazio uopste za kombajnom ali upste obrali smo rucno sta je bilo na korpe pa u prikolicu imam problem sa pasuljm kradu pa satiru !!!!
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

imali smo i mi divljih svinja pa lepo noću pušku i udri
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Da pa trebam svaku noc nas 20 da idemo i da ubijemo svako po jednu to je ne moguce nego zimi okupu se sva okolna sela i nas 100 malo manje na svinje ni jedna nam ne izostane !!!
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

To vi kazete da kradu na njivama, a sta da kazemo mi u NS krade se sve.

Kradu uređaje, hranu, alat i nameštaj iz soba
Ana Lalić | 25. 03. 2009. - 12:37h | Komentara: 2
Stanari Dalmatinske ulice na Telepu redovno su na meti lopova koji su im u poslednja tri meseca pokrali sve što im je bilo pri ruci: motokultivatore, plinske boce, alat, nameštaj, pa su čak išli i dotle da pelješe sveže zaklane piliće, pekmez i zimnicu iz kuća. Mada se pljačke događaju skoro svake noći, policija za sada još nije uhvatila počinioce. Činjenica da Telep nema policijsku stanicu ide u prilog lopovima koji postaju sve drskiji, dok stanari nemoćno gledaju kako ostaju bez svoje imovine.

- Nema kuće u ulici koju nisu opljačkali, a neke od nas i više puta. Ulaze preko krovova, ograda, dvorišta i nose sve što pronađu - kaže dva puta do sada opljačkani Nikola Jovanović iz naselja Telep.
On je juče ujutru zatekao obijena vrata garaže u dvorištu kuće u Dalmatinskoj ulici. Lopovi su skinuli katanac i izneli stvari vredne više od 1.000 evra. Ovaj put Jovanović je ostao bez motokultivatora, kosilice za travu, dve brusilice, plinske boce... Lopovi su do njegovog dvorišta došli preko ograde sa komšijom Batom Božićem, koji je takođe nedavno pokraden.
- Njemu su odneli pentu za čamac i motokultivator, a komšinici pored nas bukvalno su ispraznili celu kuću - priča Jovanović, dodajući da je skoro svaka kuća u ovoj ulici bila na meti lopova.
Pre samo nekoliko dana, bračni par sa Telepa je usred dana ostao bez dvadesetak pilića koje samo što su poklali za zamrzivač.
- Komšije su ceo dan redili piliće u dvorištu. Oko 17 časova su ušli u kuću da popiju kafu, a zaklane piliće ostavili na stolu u dvorištu iza kuće. Kada su se nakon petnaest minuta vratili u dvorište, pilići su nestali - kaže Jovanović.
Iako pokušavaju na razne načine da se dovijaju kradljivcima, Telepčani za sada gube bitku sa lopovima. Katanci, svetiljke koje se pale na senzor, visoke ograde, pa čak i bodljikava žica su se pokazali kao nekorisni, jer lopovi čak i to pokradu.
- Čak sam pokušao da napravim fizičku ogradu sa jedne strane bašte, ali su oni našli drugi način da opet uđu u dvorište - kaže Jovanović, dodajući da su mu kradljivci ukrali i katance kojima je pokušao da obezbedi šupu. On napominje da su stanari svaki put policiji prijavljivali krađe, o kojima postoje i zvanične zabeleške.
- Policajci su korektni, dođu, naprave zapisnik, ali za sada nema pomaka. Na ceo Telep imamo samo dva policajca, a i oni dolaze čak sa Detelinare. Ljudi rade sve što mogu, ali to očigledno nije dovoljno - kaže Jovanović, napominjući da je stvar postala krajnje alarmantna. U novosadskoj policiji kažu da su upoznati sa problemom učestalih krađa na Telepu, i da rade sve na identifikovanju počinilaca.

Ženi opelješili celu kuću dok je bila u gostima
Jednoj od stanarki Dalmatinske ulice su, pričaju njene komšije, dok je bila u gostima, lopovi ispraznili kuću, ali i špajz. Nepoznati kradljivci su iščupali plinske peći, odneli televizor i radio, ali i kompletnu zimnicu, kompote, pekmeze, zalihe praška za veš... Pored toga što nisu probirljivi, navode Telepčani, lopovi su postali i sve drskiji, pa su počeli da kradu i danju.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

peto1 je napisao(la):
Iako pokušavaju na razne načine da se dovijaju kradljivcima, Telepčani za sada gube bitku sa lopovima. Katanci, svetiljke koje se pale na senzor, visoke ograde, pa čak i bodljikava žica su se pokazali kao nekorisni, jer lopovi čak i to pokradu.
- Čak sam pokušao da napravim fizičku ogradu sa jedne strane bašte, ali su oni našli drugi način da opet uđu u dvorište - kaže Jovanović, dodajući da su mu kradljivci ukrali i katance kojima je pokušao da obezbedi šupu
pa ovi pomijeraju granice zdravog razuma

ajd' da malo dodamo i crnog humora :ppozdrav:
[youtube]1ckpQCUh3a8[/youtube]
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

kukuruz ne radim vec 10 god.koseve sam srusio, berace prodo, elevator, krunjacu sam skoro stavio na prodaju/ zato sto su mi 5ha obrali a ostavili su mi pored puta tako da sam imao ubrat oko 1000 kg. radim samo soju i psenicu
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

iz moga komsiluka privedeno nekoliko balavaca koji su priznali vecinu provala i kradja na mome rejonu , nisam bio ni sa kime od ljudi iz stanice bezbjednosti ali morat cu se raspitati sta je sa mojim slucajem
da nisu i kod mene operisali :zli:

koliko bi volio da saznam ko me olaksao toliko me i strah da ne napravim vece sranje posto mi je temperament i narav zajebana po tome pitanju :udri:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Hvala bogu takvi problema sa lopovima nemam osim na jednoj njivi gde komsija cesto pusti ovce da pasu.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

PIFTA je napisao(la):
Hvala bogu takvi problema sa lopovima nemam osim na jednoj njivi gde komsija cesto pusti ovce da pasu.
cim se doseli par gajgera u tu tvoju Tasmaniju videces i ti :haha:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

vosi je napisao(la):
PIFTA je napisao(la):
Hvala bogu takvi problema sa lopovima nemam osim na jednoj njivi gde komsija cesto pusti ovce da pasu.
cim se doseli par gajgera u tu tvoju Tasmaniju videces i ti :haha:
Ima njih i u Tasmaniji ali kazem za moj kraj da nemamo problema . Upravu su kinezi ukrades nesto ode :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

I u mom selu kradu kukuruze sa njive kao dvojica pabirče i skupljaju a druga dvojica beru kukuruz na komšijskoj njivi i njima izbacuju.A sad zimi se kradu kuleni i šunke.A ko god se obratio policiji rekli su im "sitna krađa" do 15000 din kao nemogu oni tu ništa
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

zlaja je napisao(la):
I u mom selu kradu kukuruze sa njive kao dvojica pabirče i skupljaju a druga dvojica beru kukuruz na komšijskoj njivi i njima izbacuju.A sad zimi se kradu kuleni i šunke.A ko god se obratio policiji rekli su im "sitna krađa" do 15000 din kao nemogu oni tu ništa

Da a tebe kad zaustave žandari sa ne vezanim pojasom , ako ne platiš 2 dana ćorke . I sad ko je tu lud . :zli: ::lose::
 
U mom selu se nažalost sve krade,nesmeš usta otvoriti da ti nebi zub isčupali.Jednom su mi ukrali bakarno bure sa prskalice,alnaser...A mom komšiji su ukrali punu pušnjicu suvog mesa.Jedan čovek ih je navato u svojoj pušnjici pa ubaci zapaljenu gumu unutra pa kad je guma izgorela setio se posle dva dana da je nekog zaključo pa ih lepo ispresovo od tad nije bilo više kradja suvog mesa!
 
Ja se bavim kamerama,alarmima.......Jednom sam radio u privatnoj kuci skrivene kamere.I navatam lopova i sve se lepo vidi na kamerama.Nije odneo bog zna sta uzeo je samo 10-tak flasa viskija.Ali razvalio vrata,preturao po kuci.....I mislis da je milicija reagovala :nono: iako su videli snjimak.

Znaci najbolja je fora,uhvatiti lopova pa ga ispresavijati od batina :zli: naravno da te niko ne vidi.Posle toga njegova rec protiv tvoje.
 
nebojsa je napisao(la):
I onda pozoveš onog ko ti se ne sviđa na kafu i... DRM... kao Ilija i Đura Čvorovići :haha:
Kakva peticija ovi naši imaju preča posla. Možda bi poljočuvarska služba mogla nešto da uradi ali da se izaberu pravi ljudi. Kod nas je nekad to solidno funkcionisalo (možda se i čini zato što se manje kralo), a od skora je ponovo osnovana ali za sad sam čuo da su navatali samo ljude koji su palili strnjišta ::jako_besan::

Sa njima imamo vrlo lose iskustvo.
Moj otac je zapalio siblje koje je krcio sa 40ha livade i, naravno, dosli, slikali, kaznili...
Kasnije tu istu livadu pokosi, kad je otisao da balira sena nigde, a ni poljocuvari nisu nikoga videli.
Nemoguce je bilo da se pokrade za jedan dan, ipak je to povrsina.
 
zadnje tri cetiri godine nikako ne uspevam da oberem sav pasulj koji sejemo u kukuruzu , obicno 30 ari kukuruza u jednoj njivi zbog pasulja ,a lopovi mi oberu vise od pola .Da mi je da uhvatim jednog visio bi kao svraka .A kod kuce kradu od drva do luka i krompira ,drva , alata , sena , letos mi pokrali jedno pola kubika dasaka prenocile na temelju .Interesujue me da li postoji neki super lepak koji kad lopov uhvati predmet namazan s njim da mora hirurskim putem da ga skida ?
 
Nazad
Vrh