Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Lepo zvuči,ali taj zakon je mač sa dve oštrice bilo bi tu mnogo zloupotreba.

Za početak bi bilo lepo da se MUP više angažuje na terenu,da se lepo organizuju redovne patrole kroz naselja,a ne da dođu u neko naselje samo onda kad se nešto dogodi.
 
Ti ispališ u vazduh da ga uplašiš,ovaj krene da puca da uplaši tebe i šta onda,da ne govorim što ima baksuza koji bi pucali i na decu što mu krade trešnje.

Prvo treba narod da se obuči kako se rukuje oružijem i kad se ono koristi,a dati narodu slobodu da šenluči samo zato štomu je neko na posedu ili ga krade,je više nego rizično.

Zamisli ubiješ čoveka jer ti krade gumu sa auta,koja vredi 7 hiljada dinara.
 
Toma Fila je lepo rekao ti njega ubij,a ostalo prepusti meni jer lakse mi te je vaditi iz zatvora nego iz zemlje!Dali ce zakon zaziveti hoce sigurno ali u kolikoj meri to cemo jos videti jer drugoga resenja nema!
Sad pre pocetka setve jednu nasu zadrugu dva puta ojadili prvi put za seme kukuruza,a drugi put za hemiju u vrednosti par hiljada evra obadve ekipe koje su pocinile kradju su uhvacene robe nema pare potrosili i milicija im ne moze nista eno ih setaju ulicom kao da se nista nije desilo sad ih vlasnik zadruge tuzi po privatnoj parnici.Znaci u nasoj se zemlji najvise isplati posle politike biti lopov!Ali ako se kojim slucajem uvede ovaj zakon mnogi ce dobro razmisliti oce li pokusati da upadnu u tudj posed i pocine kradju ili neko drugo krivicno delo!
 
Kradu ljudi koji nemaju šta da izgube ili koji moraju decu da nahrane i oni idu na sve ili ništa.

Mi smo 90-ih imali problema pogotovo u graničnim predelima sa krađom po magacinima i to se uglavnom krala nafta,nisu prezali ni od toga što smo naoružani niti što imamo metak u cevi i ne odgovaramo ako ubijemo,sve jedno su ulazili.Jednog kog smo uhvatili na saslušanju je samo rekao "imam troje dece,nemam posao znaš li ti koliko ja mogu da dobijem za bure nafte".
 
Ti ispališ u vazduh da ga uplašiš,ovaj krene da puca da uplaši tebe i šta onda,da ne govorim što ima baksuza koji bi pucali i na decu što mu krade trešnje.

Prvo treba narod da se obuči kako se rukuje oružijem i kad se ono koristi,a dati narodu slobodu da šenluči samo zato štomu je neko na posedu ili ga krade,je više nego rizično.

Zamisli ubiješ čoveka jer ti krade gumu sa auta,koja vredi 7 hiljada dinara.
Mozes da pucas u njega,pa u vazduh...posle nek dokazuju.
Zamisli prasi ti se krmaca u dvoristu-placu,krenes u toku noci da je obidjes ili ides na nocno branje-oranje i traktor u placu ceka,a lopovi u dvoristu i ne smes ni da se branis ili preventivno da ga mlatnes nekom sipkom.
 
Ti ispališ u vazduh da ga uplašiš,ovaj krene da puca da uplaši tebe i šta onda,da ne govorim što ima baksuza koji bi pucali i na decu što mu krade trešnje.

Prvo treba narod da se obuči kako se rukuje oružijem i kad se ono koristi,a dati narodu slobodu da šenluči samo zato štomu je neko na posedu ili ga krade,je više nego rizično.

Zamisli ubiješ čoveka jer ti krade gumu sa auta,koja vredi 7 hiljada dinara.

Ta guma je moja i ja je drugom nisam ukrao_O tome koliko ona vredi nek razmislja lopov pre nego li ruku stavi na tudju imovinu.
 
Nemam šta da zamišljam doživao sma,već sam pisao ovde.

Nemaš ti šta da ga mlatiš šipkom,već je tvoje da ga oteraš.

Ali mnogi to ne shvataju mnogi jedva čekaju zakon pa da krenu da pucaju ili da udaraju.

Tvoje je kad naiđeš na lopova da ga oteraš,ne da ga ubijaš.A da bi imao pravo da ga oteraš vatrenim oružijem teba dosta zakona da se promeni,a pre svega kultura našeg naroda prema oružiju za ličnu zaštitu.

Ako bi ubio čoveka zbog 7 hiljada dinara,onda ne znam šta da ti kažem.
 
Nije tu rec o 7 000 RSD,nego o mnogo vecoj stvari koju je tesko opisati. Desava se da komsija oprska red-dva i napravi toliku stetu pa nema ubijanja,ali kad vidis lopova u dvorisu koji je svesno dosao da krade ti ne znas jel secikesa dosao po gumu ili je spreman da te ubije jer misli da imas para.

"Ako neko upadne u vaš stan, da li treba da ga pitate: 'Jesi li došao da meubiješ?', ili, ako je žena, da pita: 'Da li si došao da me siluješ?' Pa, onda, ako kaže: 'Došao sam da te silujem', onda je dozvoljeno da se lupi šamar, a ako provalnik kaže da je došao da vas ubije, onda je u redu da se puca - rekao je Toma Fila.
P

Izvor:
http://www.kurir.rs/toma-fila-zeno-pucaj-u-provalnika-iz-groba-te-ne-mogu-izvaditi-clanak-828559
 
To je jedan od zakona izAmerike koji mi se svidja.Garantujem da njegovim usvajanjem bi se za par dana drasticno smanjile kradje,provale,napadi.
 
Taj zakon treba da ima mnogo veći psihološki efekat na potencijalne lopove, nego što će se primenjivati u praksi, jer trenutno krade ko stigne, i onaj koji nema da jede, i onaj koji je pun para, jer znaju da ako ih i uhvate u krađi, niko im nemože ništa, ni domaćin, ni policija, ni pravosuđe, pa kada se već tako nudi "krađa na tacni", što da se ne iskoristi.
Ima jedna anegdota u vezi ovoga:
"Na sednici UN kritikovali Irački zakon, gde se za krađu seku ruke, pa i glava, a odgovor Iračkog predstavnika je bio "Jeste li videli da se u Iraku šetaju ljudi bez ruku, ili glave?", pa nismo, "Onda je zakon dobar !!!"
 
Kradu ljudi koji nemaju šta da izgube ili koji moraju decu da nahrane i oni idu na sve ili ništa.

Mi smo 90-ih imali problema pogotovo u graničnim predelima sa krađom po magacinima i to se uglavnom krala nafta,nisu prezali ni od toga što smo naoružani niti što imamo metak u cevi i ne odgovaramo ako ubijemo,sve jedno su ulazili.Jednog kog smo uhvatili na saslušanju je samo rekao "imam troje dece,nemam posao znaš li ti koliko ja mogu da dobijem za bure nafte".
Kradu oni sto su pokvareni i ne interesuje ih kakav ce uzor ta njegova deca imati.
A devedesetih iz vojnih skladista zna se ko je krao ,ko je imao nekog zastavnika za poznanika krao je bure ,ko je imao kapetana krao je tonu a koje imao majora ili pukovnika sad je uspesan biznismen.
 
Nema sanse da se takav zakon usvoji i nece ga merkelova dozvoliti ,a zasto.Samo zato sto ce to biti pokolj cigana na prvo mesto,pa omda ovih nasih belih (nacio. nebitna).
A opet moze biti da se usvoji ako se napravi "pogrebni lobi" i da izdejstvuju usvajanje zakona pa to ce biti procvat industrije pogrebne opreme,a onda se zna ko ce moci biti pogrebno preduzece.
Ja sam za ubijanje lopova ,samo ko ce ga vuci iz dvorista naj bolje bi bilo da ga pustis van dvorista pa ga roknes pa nek jeb. mater svoju i kerovi neka ga razvlace,samo treba dokazati da je bio lopov u tvom dvoristu,ali to je samo sta bi bilo naj jednostavnije po pitanju lesine.
Ako se usvoji bice ubijanja ,pa cemo kolektivno na terapije kod psihijatra i eto jos radnoh mesta za visoko obrazovane ljude.
Nema od toga nis.
 
Nazad
Vrh