Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Veća je verovatnoća da te ugrize pekinezer nego vučjak.
 
Meni pre mozda mesec dana otrovali psa cuvara. Kod njega nisu mogli da udju ni domaci ni strani gosti ako nismo tu, a bilo je problema i kad smo tu. Jes da je bio avlijaner, ali sam mogo mirno da spavam i da ostavim razvucen alat po dvoristu i naftu i svasta nesto. Obavezno bi digo uzbunu, ako nesto primeti. Jedino sto je to nekome smetalo i on jadan nastrada. Tako da sad razmisljam kao obuka pod obavezno za psa cuvara da ne jede svuda i od svakoga.
 
@Matic
Mozda ,ali ko se jos boji malog psa ?,pekinezera uhvatis i bacis 20 metara ne ostane nista od njega kad poljubi zemlju,ili ga sutnes kao loptu i ubijes istog trenutka XD,a sta ces da radis kad na tebe krene pas tezak 30+ kg ?.Takvi psi kad obore na zemlju coveka,e onda krene ono sto se bas ne gleda,krene kidanje i cupanje.Radije bih da me pekinezer izgrebe po nozi zubicima ,nego da mi sarplaninac otkine komad noge ...
 
Ne moramo sada baš iz krajnosti u krajnost.Lično ne volim velike pse.Možda su čak i bezbedniji od ovih naših domaćih terijera ali ne menjam naviku.Komšija ima odraslog kangala koji zna veoma često da mu zbriše na ulicu a kod mene je dolazio x puta i pošto imam malu decu uopšte mi se ne sviđa kada bane u dvorište onako velik.
 
Evo kombinacije na koju je Luka mislio.
Za sad imam pulina u dvoristu, ovce ne cuva, nikad nije ni obucavan za to, u dvoristu je skroz ok, mi smo zadovoljni.
Posle njega cu i ja mozda razmisljati o ovakvoj kombinaciji, volim pse inace.
07f1e639160ebb1640b3cc3a8b717b1f.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
To je dobitna kombinacija
Imao sam 2 vučjaka
VATRA I GROM
Na njegovu žalost Grom nije voleo ovce
Onda imam uvek jednog malog histeričnog alnasera
Bila je MUNJA pa je sestrić odneo kod sebe, sad ima neki mali jazavičar Reks
Preko dana su u boksu u zadnjem dvorištu vide samo mene i starog a noću su pušteni
Pojedini članovi su bili kod mene ako je pušten pas i ja tu nema brige, a neki su probali da udju u zadnje dvorište dok su psi u boksu, sreća boks kao za lavove
Vatra ima 5g i 4 ujeda što ja znam, bilo je i noću da nisam video
Ja sam na spratu i sve zvukove mnogo bolje čujem nego moji u prizemlju spavaća soba na ćošku kuće i na oba strane ima prozore, arsenal uvek spreman
Pre neku noć sam zaplenio 2 bicikla
Komšija ima 20 kubika drva ispred kuće i čujem kere kako laju provirim kad neko sa kolcem jebava komšijskog psa a vidim bicikli naslonjeni na drva sidjem na ulicu dodjem do bicikli i pitam šta ima okrenu se momci (13_14g) a ja ko Rambo naoružan oni otrče ja uzmem bicikle i unesem u dvorište
Sutra došli roditelji po bicikle
b96079f3602b17acd13304fb51813062.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas u jutarnjem obilazku atara naidjem na kumov 533 na sred lenije ostavljen,ima vocnjak pored moje njive,udaljen od vocnjaka 100m stoji traktor,kad ja blize vocnjaku isecena zica i traktor izguran na put. Zovnem kuma i policiju,kad ono na 2 mesta presecena zica,nema ni agregata za navodnjavanje... pratimo tragove kad na 1km od vocnjaka stojadin 101 u kanalu potpuno izgoreo a na 20 m od njega ostavljena pumpa u zitu... u auto ranac sa skolskom torbom i pozivnicama za rodjendan :D
Posle smo skontali da su likovi ukrali pumpu pa je nosili preko moje soje na drugi kraj njive,kad su seli u auto hteli su da idu atarom medjutim ocigledno nisu bili iz sela pa ne poznaju atar,ulete u kanal pa su verovatno isli po traktor da izvuku auto medjutim rucno su ga gurali i probali upaliti ali jadan 533 je na izdisaju pa ga nisu uspeli upaliti na gurku...
Otisaka mali milion na traktoru,kaze inspektor nikad lakse uzimanje dokaza :D sve u svemu dobro da nisu nista ostetili sem zice... mislim da im nece vise pasti na pamet da kradu :)
 
Dzabe sto ker skace na boks i na ogradu, bitno je sta se dogodi kad treba da krene na nekoga, ima komsija kavkaskog ovcara skace na kapiju peni al dva puta ga lupis motkom savije rep i pobegne.

Na jednom placu cuva jedan Azijat e to je zver bio prisutan kad ga testirali, polkili ga vodom iz kofe i to one od polu disperzije nije ni trepnuo.Ne voli nikoga sem gazde cak ga se i radnici plase :osmeh:
 
Nocas sam imao lopove, odneli aparat za varenje i nesto dobrog alata, kljuceva, klesta, radapciger, burgije, safcigere,cekici...
zanimljivo da nisu uzeli bos busilicu i aeg brusilicu koje su stajale na tezgi
 
Ovo se sve češće čuje. Slično prošao i jedan u susednom selu kod mene. Plus što su mu odneli i trimer i testeru, i istočili naftu iz rakovice.

A prošle nedelje u mom selu na groblju sa grobnice skinuli bakarne oluke...
 
Dzabe sto ker skace na boks i na ogradu, bitno je sta se dogodi kad treba da krene na nekoga, ima komsija kavkaskog ovcara skace na kapiju peni al dva puta ga lupis motkom savije rep i pobegne.

Na jednom placu cuva jedan Azijat e to je zver bio prisutan kad ga testirali, polkili ga vodom iz kofe i to one od polu disperzije nije ni trepnuo.Ne voli nikoga sem gazde cak ga se i radnici plase :osmeh:
Moj rodjak na placu azijata isto ima, isti slucaj, ujutru kad dodje obavezno zatvaranje u kavez. Tvrdi da nema boljeg cuvara...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ono je zver imam negde snimak kad mu testiraju karakter, ako ga iskopam postavicu.I sam vlasnik kaze da mu nije sve jedno kad je sam sa njim :osmeh: Na placu 10 masina od kad je on tu ni kap nafte ne fali :haha:

Mogu komsije da se ljute dok je u ogradjenom dvoristu mozes i tigra da cuvas :osmeh:
 
Pa jeste ograda ali zicana i posto je njihova brazda oni se plase da neprobije zicu pa da podavi njihove mezimce {a njih da ujede}.Mi imamo zenku i jos nema godinu i bukvalno je kao dobri dzin ,samo izgleda strasno ,ono sto sam primetio da spava danju i to hrce ko slon a laje celu noc {krupno laje pa mogu i da razumem cemu strah komsiluk}
 
Nazad
Vrh