ZMAJ kombajni

EEEEE sto bi ljudi rekli ZMAJ pokosio celu staru jugoslaviju,a ROGONJA je uzoro,a sad nevaljaju.... :cao:
 
tesin je napisao(la):
EEEEE sto bi ljudi rekli ZMAJ pokosio celu staru jugoslaviju,a ROGONJA je uzoro,a sad nevaljaju.... :cao:

Ne celu Jugu,nego 30 ili 40 puta celu Jugoslaviju.Isto tako i Rogonja.
Jbg, šljam se dokopao vlasti,i namerno uništio sve ono što je neko napravio....
 
Vjerujte mi na rijec, obadvije ove "zvijeri" jos uvijek valjaju i jos uvijek na puno puno domacinstava zaradjuju.

Bas smo danas komentirali da sam procitao ovdje da je ZMAJ tvornica sada nekakav supermarket, i dosli smo do zakljucka, dok ima male privrede, Rumskog vasara, zmajevi nece otici u zaborav jer mala privreda pravi djelove za njih punom parom.
 
povraca i kod mene na pocetku sezone valjda zbog rge sto ste stvara u grlo i na transportni lanac tokom zime posto moj ne zimuje u garazu ali posle jedno 3 - 4 jektera nema problem :ppozdrav:
:ideja: zaboravio sam da kazem kad je slabo "retko" zito i tada voli da povraca jer se korito ispod puza napuni sa zito i okrece slamu sve na puz transportni lanac ne uvlaci nagore pa zato moras da ga juris da ima masu slame da progura to zito nagore to je moe misljenje i licno iskustvo ::super::
 
kad malo bolje pogledam šta sve mala privreda radi iz ZMAJ programa(jedni prave zupčanike,drugi osovine i vratila,treći prave stakla,četvrti prave limariju,peti švercuju kug-lagere i remenje,šesti pravi remenice,felne i gume su ionako standardizovanih dimenzija).Sve ostalo je bravarija i sklapanje.
I ondak se nebih iznenadio da jednog dana,neki malo jači privatnik,ili više njih,nepočnu da prave ganc nove Zmajeve.
Da ja dobijem lovu na LOTO-u,mesto da kupim najnovijeg Passat-a ili Mercedes-a, ja bih sam lepo počeo da pravim novog Zmajčeka,iz hobija i inata.
Skroz bih prekopirao 143-jku ili 171-inicu,čak bi i nešto usavršio.Bili bi to Zmajevi,ručne izrade,Pravi Rols-Rojsevi.Pa na svake dve godine,sigurno bi ispadao po jedan ZMAJ.
Jer šta je kombajn?
Kupiš motor,Pokupuješ hidrauliku u Petoletki,i sve ostalo je limarija,bravarija i mehanika.A možeš i malo elektronike da nabaciš...
Nebi me iznenadilo da to jednog dana neko i uradi.
Kako stvari stoje sa ovim potvrdama za registraciju koje Zmaj deli,sigurno su neki već počeli da prave nove Zmajevke od nule...
 
Ne pravi Zmaj vise nikakve kombajne ni berace. Zmaj kakvog svi poznaju je otisao u istoriju... ::lose:: Sad prave tanjirace, tifone i prikolice.
 
ja mislim da zmaj radi ali po porudzbini,prave berace a i zitne,od zitnih 143,171, i novu seriju 192...
 
Taj kombaj(ili isti takav) bio kod ćorića u bašaidu na prodaju, kad sam ja vijao 142 da kupim!
 
nikola94 je napisao(la):
tesin............. kakva je to serija 192 daj mi malo pojasni i ako imas slike...hvala unapred
192 je nasledenik 191,i isto izgledaju,nisam siguran ali mislim da su malo poradili na hidraulici i na komandama u kabini,sliku nemam ali mozes da vidis na www.agrorid.com uglavnom da se kombajni prave :D
Post je spojen: [time]1267138494[/time]
_________________________________________________
poznata mi je ovaj zeleni 191,takav isti je bio kod drugara u gospodjincima,on ga je farbao u zeleni,i mesto zmaj napisao deuzc fahr
 
192 se razlikuje i po izgledu kabina mu je zaobljena i sva od stakla slično kao kod john deere
i mislim da su svega dva tri komada bila u prodaji i da je čak u Dolovu u zadruzi bio jedan pa ga naši ljudi malo raskopusali :cao:
 
Nazad
Vrh