ZMAJ kombajni

Danas mi se kombajn (Z 142) iz čista mira ugasio. Pri punom gasu,pri pražnjenju bunkera. Jedva smo ga upalili posle sat i po vremena. Naravno,morao sam da se snadjem i za drugi akumulator. Da li može da bude problem leptir u bosh pumpi? Kad smo ga upalili posle tolikog verglanja i toliko vremena,radio je normalno,ali sad me brine kako li će se sutra ponašati...
 
Danas mi se kombajn (Z 142) iz čista mira ugasio. Pri punom gasu,pri pražnjenju bunkera. Jedva smo ga upalili posle sat i po vremena. Naravno,morao sam da se snadjem i za drugi akumulator. Da li može da bude problem leptir u bosh pumpi? Kad smo ga upalili posle tolikog verglanja i toliko vremena,radio je normalno,ali sad me brine kako li će se sutra ponašati...
Proveri dovod goriva i taloznik ako ga imas mene je zezalo ...posle vrsaja ide skidanje rezervoara ..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Na 142 stavljam plek, koji ide sa sabirne ravni ka sitima, na njega se montira onaj manji cesalj, pa sam u dilemi. Kako bi trebalo da okrenem taj plek, stari istrulio .


Da li slika 1, 2 3 ili 4?
Ako moze da pomogne...
aa8f0406019487cc1e0018cd3e066ccc.jpg
11b3cc1682c456ae81a5355bb738c5d0.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Proveri dovod goriva i taloznik ako ga imas 8 mene je zezalo ...posle vrsaja ide skidanje rezervoara ..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

To je sve provereno,rezervoar opran detaljno prošle godine. Otprilike da je do tog leptira. Bošista mi rekao da zamenim filter,a ako bude isto,onda da se pumpa skida.
 
Zmaj142, 19-19 kombinacija za psenicu ,870 obrtaja,radi odlicno,zavrsena sezona.Sad samo nabacim 43 ili 52 lancanik na bubnju i to je sve za suncokret,soja,kukorica.Lanac se uopste nije grejao,mazem ga sa uljem pomalo 2 puta dnevno.Ali ulje ko ulje,mnogo lepi prasinu,gledacu kupiti neki sprej ,mora da ima nesto sto je za lance a da ne privlaci prasinu kao magnet.Plus ovo ulje leti na sve strane,pola kombajna podmaze i zamaze kad prska sa lanca ....Inace lezaj bubnja desni je pri kraju,ima malo lufta osovina,oko milimetar,jbg kad sam remontovao kombajn reko stari kvalitet ,nesto dobro bolje da ne diram xd ,kad gle 2 godine kasnije.
Koju marku lezaja preporucujete ?,a i jel tu bas mora neki poseban tip,kuglica,valjak ,dupli red ili kako vec ?.Sta je najbolje,cena nije bitna.

frost bank hours near me
 
Nzm kod nas,ali kod amera ima da se kupi to kao centralno podmazivanje,boca,neka mini pumpa,i od nje tanka creva do svakog lanca na kombajn,balirki ili koja god da je masina ,na krajevima tih creva kao cetka neka koja dodiruje lanac i tako ga podmaziva.Kolicina ulja naravno se moze podesavati,manje,vise ,pojedinacno za svaki lanac.To bi bilo najbolje resenje.
 
Prvi put se srecem sa montazom suncokret adaptacije na zmaj zitni heder.Ima li neko slika postavljanja da mi pusti?
 
Kod nas moraju da se postave donja i gornja šina pa tek onda da se postavljaju kljunovi +manje vitlo .
Evo slike koje imam.




 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh