ZMAJ kombajni

Maticu najbolje da prvo prodas klasa, a ostavis zmaja jer je ipak bolji, a onda prodas zmaja teska srca i sastavis lovu i kupis jos novijeg klasa i meni platis pivo za akcioni plan
 
Ono što valja uvek ću hvaliti a što ne valja kuditi jer sam takav.Poenta cele priče je u tome što za relativno iste pare koliko košta dobar Z 142(sila nebeska pored kultnog IMT 558 jel)može da se dobije kombajn koji je 50% sposobniji i brži u radu ali otom potom.
Ovog momenta razmisljam o prodaji mog kombajna zato sto nemam usluga raditi,zemlja se svake godine smanjuje zbog poskupljenja zakupa a drzavnu nam uzimaju stocari.Dosao sam do neke racunice da me kosenje jednog kj dodje oko 1500-1800 din da platim kad bi uracunao samo moje osnovne troskove da sam kosim.Da ne racunam neko vece ulaganje ili nedaj Boze kvar.Na to jos mogu odbiti prevoz koji bi radio za tog sto mi kosi....
Sve ovo pisem da objasnim sto se stariji kombajni tesko prodaju.Da mi treba kombajn i da izbor padne na zmaja ne bih ni sekunde razmisljao vec pogledao Maticev kombajn.To nije puno para za ono sto se nudi jer apsolutno to nije 142-ka.
 
90% Nisu ni culi za 151, nisam ni ja dok kolega nije kupio.Ako je napravljen 84 cudno da nije zazivela proizvodnja.
 
Poslednja izmena:
Meni nema logike da je '84 jer su 150,170 i 190 počeli da se proizvode nekoliko godina kasnije a 171 i 191 oko '89 godine a da on bude preteča svih nisam siguran. Nema ga u serijskoj proizvodnji jer je u ono vreme najverovatnije bio preskup u odnosu na cenu Z 142 pa ne bi imao prođu.
 
diklofen
Koliko si do sada radio godisnje s kombajnom kad si poceo razmisljti o prodaji? Mozes i na pp ako neces javno,pitam jer se i u meni nesto lomi sta i kako dalje...
 
Meni nema logike da je '84 jer su 150,170 i 190 počeli da se proizvode nekoliko godina kasnije a 171 i 191 oko '89 godine a da on bude preteča svih nisam siguran. Nema ga u serijskoj proizvodnji jer je u ono vreme najverovatnije bio preskup u odnosu na cenu Z 142 pa ne bi imao prođu.
Mislim ako se ne varam da je neko jos ranije stavio racun sa cenom Z142 sa kraja osamdesetih kada je kupljen nov i valjda je u toj nekoj verziji sa zitnim hederom kostao oko 23,4 soma maraka.Da li je Bubu,ili neko drugi pisao da su tada i veliki Zmajevi kostali nesto malo para preko te cifre,a razlika u ucinku izmedju njih je ipak osetno na strani velikih azdaja.Sada zasto nije takav kombajn doziveo kod nas neku vecu ekspanziju Bog bi ga znao.
 
Ima kod mog drugara Zmaj 192 na plocici pise prototip 004. Kakva je to ala od kombajna ono je strasno.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Baš sam hteo da napišem ti kombaji su bili prototip, i da se 90-ih godina nije desio rat i sankcije ti bi kombaji doživeli serijsku proizvodnju. Tu bi dodao joši Droneburg koji je rađen u koperaciji sa dancima.
 
Koliko se sjećam priča s ovog i još nekih foruma da se oglasio netko iz zmaja u vezi tih famoznih 192 da su pričali da je planirana kabiina s prednjom zaobljenom šajbom i da su ti kombajni već rađeni s dronningborgom u suradnji i da je imao nekakav kompjuter u kabini. Ratovi, sankcije pizde materin i da je napraviti 3-4 komada tih 192 koje nitko nikad nije ni vidio ni čuo za njih ali se "zna" da su završili u rukama nekog politički podobnog gospodina koji je imao nekakvu auto kuću i da su preko njega prodani dalje i otišli u nepoznatom pravcu...

Sad koliko se dobro sjećam i koliki dio ove priče je istina, zbilja nemam pojma ali stvarno bi bilo fino vidjeti makar jednu sliku zmaja 192 da ne ostane sve na praznim pričama i nagađanjima.

Ajde kolega idi već ovih dana opali koju sliku, čekam s nestrpljenjem ;)
 
Nazad
Vrh