ZMAJ kombajni

Jel prepravljao neko okretanje lule na malom zmaju?
Kapiram da bi mi ovako nesto pomoglo...
930c80b8a4cc142707161525530e15d8.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
I ima li gubitaka kad se radi bez donjeg sita? Ovom mom majstoru nikako nije jasno kako Z142 može tako da radi:osmeh:
 
I ima li gubitaka kad se radi bez donjeg sita? Ovom mom majstoru nikako nije jasno kako Z142 može tako da radi:osmeh:

Kakvi gubitci? Nema gubitaka. Donje sito služi da u pšenici neizvršene djelove klasova koji su propali kroz gornje sito pošalje u povratnu masu na ponovni izvršaj. U kukuruzu se nema što slati na ponovni izvršaj, donje sito nema nikakvu ulogu, samo se one "olovke" pozabijaju između gornjeg i donjeg sita i prave probleme.

Kakav je to majstor kad ne zna kako kombajn radi?
 
Odličan je majstor,radio je u PKB-u godinama i kao mehaničar i kao kombajner i to baš na 142. Ovako nešto oni nisu radili,pa mu je zato sve ovo nepoznato.
Matić
Jasno mu je kako se fiksira,objasnio sam mu šta je Siniša uradio.
 
nesto razmisljam o kupovini zmaja 142 sa obadva adaptera, na sta treba narocito obratiti paznju sta mu je slaba tacka
 
nesto razmisljam o kupovini zmaja 142 sa obadva adaptera, na sta treba narocito obratiti paznju sta mu je slaba tacka
I ja isto razmišljam u poslednje vreme, pa bi saveti bili dobrodošli :ppozdrav:
Samo što ja pored 142 razmišljam i o 161 jer vidim da im je cena čak i niža, a koliko znam imaju veću propusnu moć (ili da 161 može da radi suncokret gricko, a 142 ne može na primer), jedino što su možda stariji.....
 
Pa ja ono što sam video na njivi, da ne može valjda da smanji broj obrtaja bubnja dovoljno da ga ne ljušti (da se ne otvara). Kad sam pre 10-tak godina radio gricka, dešavalo mi se da na istu njivu dolazim u tri puta, sa tri različita kombajna da bih ovršio i 142 ga je ljuštio, 161 je bio ok, kao i 190, Dojc Far i na kraju Clasovi su rešavali sve ovo što prethodni nisu mogli (kad je mnogo visok preko 3m, pa pada preko hedera bez obzira što ima one ograde).
Ja sam isto tako bio uporan da dokažem ćaletu "kako bre ne može", al me ubediše da ne ide....oljušti 10% sigurno, a gricko se radio kad se sve dobro osuši, ne ko ovaj merkantilni.
 
Ja to ne znam, voleo bih kad bi me neko ovde demantovao, ja kombajn još nemam i ne mogu ni da ubeđujem majstora koji ga tera kako treba da šteluje, niti znam. Ali znam da na primer susedno selo Bavanište, ima mnogo gricka i mnogo ga rade i ujak mi isto to tvrdi i kaže da kod njih 142 ne može a da ne ljušti...e sad ako je neko uspeo voleo bih da čujem.
 
Trebas samo da pitas te majstoje dal su probali sa adaptacijom za kukuruz da rade, znaci bubanj treba da pokrece lanac a ne remen. Fora je da se smanje obrtaji bubnja na naj manje moguce a to se postize lancem. I pod bubanj bi trebao da bude kukuruzni I on smanjuje ljuscenje za neki procenat u odnosu na psenicni pod bubanj. Vecina uleti iz psenicne varijante u suncokrete, a ima I onih koji urade adaptaciju za kukuruz pa iz suncoteta ulete u kukuruze, ova druga varijanta je bolja za izvrsaj suncokreta I ne verujem da to niko nije probao u gricku :ppozdrav:
Al eto ti tematike da sa pokacis malo sa majstorima :haha:

- - - - - - - - - -

Koja kombinacija lancanika naj bolje pokrece adapter? Ako je gonjeni 19z koji bi trebao da ga goni?
 
Poslednja izmena:
Kolega Kovacev je u pravu,ne postoji usev kod nas koji 142 ne moze da uradi.Ako ne moze 142,ne moze ni jedan kombajn.
 
Ja sam se sa mojim patio da skinem moj suncokret...jako velike primese bile...na kraju sam odustao i zvao sa leksikonom to da sljušte,i bilo u jusu...
Pre i posle toga sam radio na tudjim njivama i bilo je prihvstljivo,dok na mojoj katastrofa...ne znsm šta je razlog,ceo konzilijum ga je štelovao i opet ćorak...
Toliko o zmaju da može sve da skine...
 
E onda ti je taj konzilijum jako los ili je sastavljen sa ekipom ispred seoske radnje ili delom iz Laze Lazarevica ali da Zmaj ne moze da se nasteluje sve da kosi onda ih teraj u tri lepe dalje od kombajna.Na zmaju ti je najbitnije nastelovati obrtaje pa sve ostalo kad mu smanjis obrtaje doba sve ostalo su sitnice koje se sredjuju u hodu.
 
Nazad
Vrh