ZMAJ kombajni

SnPQ6iz.jpg

Iskopao je sasvim sučajno.Možda nekome zatreba pa da podelim.
 
Onako ugrubo na sta obratiti paznju kod kupovine zmaja 162?Znam da nije novo,znam da nije nista ljudski ali treba nam da skida kukuruz lagano.
 
Koje velicine sito je najbolje za suncokret?
Prvi put treba da ga radim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pšenicu radim sa tim sitom. U katalogu kombajna preporučeno je sito za pšenicu od 11 mm, a takodje i za suncokret. Soju i zob radim sa sitom od 16 mm, a ove godine ću baš da probam soju sa sitom od 11.
 
Ja sa Deutz Fahrom jecam, psenicu, trikital radim sa 11mm sito. I zob kad nemam
vremena da mijenjam sito od 13mm, otvor gornje sito za jednu rupu i radim tako. Soju radim sa 13mm i nema loma. Za kukuruz imam sito od 16mm, ali ne koristim ga, radim bez donjeg sita.
 
Jel neko tera zmaja u kukuruzu bez doljneg, strani kombaji fabricki kazu da ne treba, a nekako i nema logikeobicno nema sta da ide na povratak.
 
Hvala ljudi, samo da naspem gorivo i odoh da probam... sito imam od 8mm i od 12, predpostavio da ce moci 12...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Samo nemoj iskljucivati lanac i pogon povratne mase.Uvek tu negde prodje malo zrna dole pa ako ne radi povratna masa moze ti se napuniti donji deo ladje zrnom koje nema gde da ode a to moze dovesti do cirkusa,velikih razmera.
 
Još nisam,ali mislim da hoću. Kad-tad. Lim sam odradio tako da samo sa strane može nešto malo da prođe (nisam hteo da silikonišem) . Ali ako se opet malo pozabavim i to će biti rešeno bez silikona. U krajnjoj varijanti,možda usporim pogon povratnog lanca.... I to mi se motalo po glavi. Ali u svakom slučaju hvala za sugestiju!
 
Ok, ja nemogu bez povratnog, jer on tera za zrno, al ipak da sacuvam malko doljne sito pozabijaju se nekad plovci, al samo kad idem sporije, kad poteram brzo onda sve cisto bude.
 
Nazad
Vrh