ZMAJ kombajni

Siniša kako izgleda neovršena kada je donje sito skroz otvoreno?Kod mene na Zmaju nema ništa na neovršenoj u kukuruzu.Donje sito otvoreno skroz,gornje kukuruzno sa Graepel nastavkom i vetar do panja.Zanimljivo je to da je gornje sito usijano na 1/2 dok je druga strana ne taknuta i još stoji farba.
 
Ako se pegla,(a uglavnom peglamo) bude malo zrna na povratu. No,sad kad čitam tvoj post i razmislim možda mi usmerivači ne stoje dobro.... Kako si ti podešavao u kukuruzu a kako u pšenici? Pitanje za sve važi.
 
Pozdrav ljudi potrebna mi je mala pomoc, da li je neko radio suncokret sa zmajem 135 sa kukuruznim adapterom i plocama za suncokret? Na koji broj obrtaja radi? Da li idu blinde na bubnju? Koje korpe idu da li kukuruzne ili za psenicu? Unapred hvala
 
Au taj je dobar... Pa di će bez vetra? Za kukuruz se još i povećavaju obrtaji.

Imam i slike:





Zadnje što se ja sjećam (davno je bilo) da je ovakav radio zadnje dvije sezone. Kućište vjetra i svi popratni djelovi kupljeni u Rumi na vašaru ne sjećam se kad ali se sjećam da je bilo kao novo kad sam ga prvi put vidio a stajalo je kod kolege BAR 3 godine...
 
Kažem davno je bilo. Znam da je pričao kako mu je jedna lopata vjetra otpala i napravila rajtu, bacila sve iz balansa i kućište je komplet popucalo. I ta jedna kako se odlomila pomotala je ostale i 100% je radio bez vjetra par sezona. Kombajn je pod šupom nekoristen stajao 3-4 godine pa su čerupali s njega kome je što trebalo od djelova...
 
Zamolio bih clanove ukoliko znaju nekog ko ima da proda zmajev kombajn(moze i neki drugi) u kukuruznoj varijanti da je spreman za rad ,a sto jeftiniji da jave.Sto veci to bolje a po mogucstvu da ima adapter bar 5 ili 6 redi.Postoji i mogucnost da ukoliko je gazdi visak bude dat na koriscenje uz novcanu nadoknadu ili ukoliko je skuplja varijanta bude otplacen iz dva -tri puta.Naravno dogovor je tu da se sve utanaci.Kontakt samnom na pp.
 
Sećam se da je pisano al nemogu nigde da nađem, na koliki se zazor šteluje kukuruzna korpa na 142/143? Ulaz, 10-ta šina, izlaz?
 
Ulaz 36, izlaz 20.
bf76770e785a671064a76ea2db4ffc96.jpg
 
Mislim da krivo tumačite tablicu koja je ovdje postavljena. Piše fino na ULAZU može biti od 20-36mm a izlaz se podešava automatsku, smao treba znati početno podešenje za kukuruznu korpu. Ako je to zbilja 36 ulaz, 20 izlaz, ja se ispričavam.
 
Tako ispada po ovoj tablici
u upustvu je to opisano tacnije
pocetno podesavanje je 32-16 ulaz izlaz kada je rucica u 4 rupi
gore sam pogresio, ali ispravicu
ja stelujem drugacije 32-32 na desetoj sini i bolje mi se pokazalo jer se sada radi uglavnom suv kukuruz
 
Kada se u pšenici ulaz podesi na 20mm, na 10. šini se podesava da se dobije zazor od 15mm, što na izlazu odgovara zazoru od 8mm. Tako da je i po toj tabeli što piše za ulaz od/do odgovora i izlazu od 8mm. Tako da ja i kukuruz podešavam po tome, ponekad vrsim male korekcije.

Ali Montoya je u pravu što se tiče podešavanja po uputstvu za kukuruzni adapter. Na srednjoj, 5rupi ulaz 32mm, izlaz 16mm.
80b62b57d2032421cd1e4eaca3b2cbf2.jpg
d07cb9558c5fb79cc34fb96367561192.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja kada stelujem korpu za kukuruz prednji deo nikada ne diram,jer ako namestis korpu u cetvrtu rupu a da pri tome zazor bude 36mm ne mozes nikad raspustiti korpu do kraja.
 
Nazad
Vrh