ZMAJ kombajni

I jos na da kazemo koliko se vremena provede od njive do njive, 4 puta manje povrsine a zetva traje isto dana. Nisam mislio doslovno ali recimo da uporedimo 22 ha u ravnici sa 22 ha u brdu, moze tako? Kolika je razlika?
 
I jos na da kazemo koliko se vremena provede od njive do njive, 4 puta manje povrsine a zetva traje isto dana. Nisam mislio doslovno ali recimo da uporedimo 22 ha u ravnici sa 22 ha u brdu, moze tako? Kolika je razlika?

Što se trajanja žetve tiće kod mene pojedinci još čekaju da kosimo proljetnu zob (ovas) i proljetni ječam... Ne znam što do sad čekaju al eto... A nezapamćene padavine imamo, to će biti milina za kositi, ako uopće budem i išao kositi poslije ovih sranja.


Da, imam do nekih njiva pola sata da se vozim pola asfaltnim putem, pola atarskim putem koji je još doneke i ravan, prođem kroz jedan šumarak i onda tu imam nekih 4kj u nekih 7 njiva koje su na jebačkom nagibu i tu nema kretanja direkt uz brdo, nego s uvratine se hvata zalet da ne kliže pogonski remen ako se kreće s mjesta. Jedan dan se tamo zaletim i svima koji imaju za kositi sve rješavam u isti dan i doviđenja.
 
Pisali smo na vise strana o tome. Problem velikih Zmajeva sem 191 je da oni moraju da rade na 2600 obrtaja motora da bi imali potrebne obrtaje vrsalice a na tim obrtajima motori vrlo cesto i relativno lako stradaju.

Inace, rasturio sam mog Tama koji je kaputirao. Klipnjaca od 6. klipa (da je neki drugi motor, rekli bi od 1. posto se kod Tama i Dajca broje klipovi od zamajca) se odvrnula tj. jedan sraf se popustio toliko da se lezaj okrenuo jer je motor bio na punom gasu. Radilica je inace na standardu i vidi se da motor nije bio nikada otvaran dole a po svemu sudeci ni gore. Posle 6000 sati rada, bregovi na radilici po kojima klize leteci lezajevi su pojedeni na udarnom mestu preko 2 desete. Sve u svemu, motor se kod mene nece sastavljati, prodavacu ga u delovima.
 
Niste me razumeli...ove sezone sam odradio 22Ha,a za cetri godine koliko ga imam je odradio sve ukupno 80Ha,a to da se aka menjac i kvacilo na manje parcele to stoji no sva sreca da je kod nas komasirano pa nema manjih parcela od 30ara.
 
Niste me razumeli...ove sezone sam odradio 22Ha,a za cetri godine koliko ga imam je odradio sve ukupno 80Ha,a to da se aka menjac i kvacilo na manje parcele to stoji no sva sreca da je kod nas komasirano pa nema manjih parcela od 30ara.

Kolega... 58 njiva, 42ha površeno za sad ove godine... Od čega u dvije njive 14ha pa ostalo vadite prosjek kolike su njive velike. Tu odlazi i pogonski remen i kvačilo i mjenjač jer je brdovit kraj...
 
Neznam kako je ispalo jos nisam uzeo pogonski remen, jer sada ide duzi.. povecana je sa neki 17,3 na 22 cm u spoljnom precniku, ja mislim da ce na 1970 o/min imati sve sto treba. Juce sam bio kod majstora Balica, koji nacem clanu iz pivnica menja motor na 171, i kod njega ce najverpvatnije biti odradjeno to sto je kod mene. A sto ce 171 dobiti lep motoric, kolega ima da se preporodi. Motor euro 2 norme ma prelepo radi.
 
4000 struganje i 30e remenicu koja je prilagodjena iznutra da se nabaci. Neki MAN 220 ks sa turbinom, i sverezimskim regulatorom. Motor ja velicine kao s46 a prava zver. Zadivio sam se. Dalje necu nek gazda kombajna pise njegova je investicija. Mozda ce i koju sliku ubaciti.
 
bice slika cim stigne kuci...verujte mi sve sam radio na preporuku majstora, ja sam mu samo dao ideju za smanjenje obrtaja od clana diesel-60 i Padinaca.... pozzz
 
I ja cu morati to da radim da mi motor ne zvrlji u prazno posto je Meckan 240 konja bez turba :D

Diesel, napisi koji kais ide kad resis i to da znam i ja sta me ceka.

Ljuboslave, kakav hladnjak stavljas?
 
hladnjak je aluminiumski od nekog kamiona 300ks. znam samo da je ogroman. za par dana bi trebao biti kuci kombaj. posle mozes da navratis jer se ja bas i nesto nerazumem u tu tematiku pa nebih da lupam gluposti...
 
Cucemo se ondak kad stigne pa da svrnem i mog druga Mocka i do Steve Kuhte. Ja sam gledao te kamionske hladnjake ali su svi sa sitnim sacem pa mi se ne svidjaju jer prasina od soje ume da bude zeznuta i da dobro zablindira hladnjak.
 
Nazad
Vrh