ZMAJ kombajni

Proveri da nije pukla kajla po kojoj se vozi remenica .
 
Ja ne znam kako vi to stelujete, kod nas upala letva na 142 i osla ispod spirale, ukljucili iseckalo letvu, i otamburalo spiralu a kajis nije ni proklizo...
 
Zato su na big brother Zmajevima kipovanje uradili mnogo bolje ,može konj da upadne u spiralu nema da neće iskipovati.
 
Meni danas ode osovina bitera.Samo što smo krenuli,mozda 50-ak metara. Kupim novu,trgovac kaze da je iz Simanovaca,valjda "Metalac".Kazu da su dobre. Nemam adekvatan radapciger za skidanje kućišta,muke žive bile skinuti...
Ostalo za ujutru još da namestim elevator i da zatvorimo biter,pa u njivu da nastavimo gde smo stali.
A dan beše odličan za žetvu...
 
Vidi se da nije puno radio za svog vjeka ali kako mi se čini da već neko vrijeme stoji nekorišten... Remenje može biti trulo, ne mora da znači, kao i gume. Motor, mjenjač i reduktori ako dugo stoje na mjestu mogu početi oksidirati (hrđati) ali može biti da je sve OK.

Ako imaš nekakav dokaz da je prošle godine vršio makar pola jutra, to je TO.

Što se vrijedosti stroja tiče, kod nas zmaj vrećar da je ne znam u kakvom stanju vrijedi 2000€ MAKSIMALNO.
 
Moj juri celih 17,5km/h. Mislio sam da je moguće dogurati do graviranih 20km/h, dodatnim stelovanjem, ali izgleda da je to to.
Sporo je to po dobrom asfaltu, a 2km/h se dobro primeti
Da ide 25, bilo bi taman.
 
E sad ste me bacili u rebus,bio sam ubedjen da ide brze..
Ako me ne bude mrzelo bas cu ga sutra isterati,i raspaliti po asfaltu pa da izmerim navigacijom..
 
Moja Gertruda(Z 151)ide 22km/h i meni je to strašno koliko menjač zviždi pri punoj brzini.Kada bi namestili točkove sa 23.1-26 gumama dobili bi dosta na brzini.
Brankoviću ima kod jednog našeg člana 2 originalne osovine slamotresa povoljno.
 
Nazad
Vrh