ZMAJ kombajni

Има ли негде да се купи нова осовина за 142 која даје погон хидрауличној пумпи а мислим да уједно покреће и бош пумпу.
Mi smo uzeli pre par godina u MD komercu iz Zemuna i puz i njegov par.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Bojane ubačena kroz čep od rezervoara, čep probušen da uđe crevo i struja do pumpe i pritom je nismo pustili na dno nego na 3/4 dubine rezervoara, gorivo bi godilo da bude čisto pošto je njeno sito kroz koje povlači gorivo jako fino i hoće da guši tojest nemože da provuče kroz sito i hoće da trokira pa da se i ugasi ako se nevodi računa šta se sipa.Možda bi pumpa mogla da radi i bez tog sita ali ja nisam hteo da probam, filteri za gorivo budu čisti da nemoraš da ih menjaš nikad.
 
Dobri ventili u ac pumpi,dobra creva,u prelivni ventil nabudžiti oprugu iz hemijske olovke (ako treba) i ne sme da stane kombajn. Lično,ne bih dizao rezervoar gore,čak bi ga spustio niže,eventualno bih ubacio pumpu od auta kao što je kolega sale ratar,ako bih već nešto budžio.... Pumpa od auta može ići ova ili njoj slična tj sličnih karakteristika. Daje 0.5 bara a protok je 280l/h https://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passa...115975&hash=item51caade307:g:-L8AAOxyrM5THyyP
Mada i od benzinca rade radnju... isprobao staru od Lagune i Bmw-a.
I još jedna stvar mi pala na pamet.... Mogu se ugraditi benzinski ventili od gas uređaja na usisni vod kao i na povratni. I nema šanse da sistem izgubi gorivo....
Sale ratar zar nije bilo bolje kroz pokazivač-plovak rezervoara ubaciti pumpu?
 
Poslednja izmena:
Od kog auta si stavio?

Možda pomogne iskustvo.Kad je stigao komajn imao je tu pumpicu na rezervoaru ,posle par god je crkla ja sam je uzeo i otišao u radnju sa autodelovima tamo su po šifri pronasli da je od nekog starijeg nisana.Uzeo sam je i posle dva dana je prestala da radi pošto smo bili u sred posla i skoknuli smo do obližnjeg servisa,majstor nam izručio punu kesu tih pumpic.Rekao je da je od nekog bmw aali da je potopna.Ubacio sam je u rezervoar evo i dan danas radi.Ustanovio sam da je zbig filtera u pumpici ta nova prestala da radi.Ugradio sam jedsn predfilter i nema problema.
 
Gde bi mogao da se nadje onaj stari auspuh sa onom klapnom za 142-ku? Ima neko da proda?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Hvala...proklizava mi kad je pun bunker a nevide se stare oznake a lokalni prodavci nude mi neke razne velicine:ppozdrav:

Prosle god mene je zezala kipa promeno 2 kaisa i dok je nov ide kako ga malo skine ono opet nemoze sve dok nismo sve lepo skinuli i zamenili lezajeve i sad kipuje ko besan.I pre nego sto smo zamenili lezajeve lepo se okretalo rukom zato smo i mislili da nisu lezajevi medjutim kako vidimo ipak je do njih
 
У чему је разлика ја сам куповао на вашару у паланци ауспух за 142 једва састави сезону а мотор је прилично бучан.
 
Nazad
Vrh