ZMAJ kombajni

Gde mogu naći produžetak sita za Zmaj 170? Sigma Mol neradi, zvao sam... Treba mi onaj nastavak za pšenicu.
 
Da li zna nekog ko radi sečku za slamu za Zmaj 135....zvao sam onog u Pukovcu kod Niša cena mu je 600e ali je zatrpan porudzbinama ne bi mogao da mi uradi za ovu sezonu sečku.
 
Da li zna nekog ko radi sečku za slamu za Zmaj 135....zvao sam onog u Pukovcu kod Niša cena mu je 600e ali je zatrpan porudzbinama ne bi mogao da mi uradi za ovu sezonu sečku.

U, čovječe... Htio sam ga zvati u 11. mjesecu da naručim sječku pa nisam, pa ću u 1. pa nisam i na kraju dođu ljudi i kupe zmaja a ja jednim kamenom dvije ptice ubijem i kupim fahra sa sječkom ;)

Vidi, ako oreš ili tanjuraš strništa, za jako male novce mu možeš ugraditi razbacivač slame. Ja sam sebi napravio od reduktora za rasipač gnojiva s jednim rotorom, uzeo pogon sa zadnje osovine slamotresa u odnosu 1:1 i napravio jedan rotor s 4 kraka koji je bio namontiran na lijevom ćošku repa kombajna. krakovi su bili toliko dugački da dohvate skroz na desnu stranu repa. slamu su krakovi razbacivali baš kako treba, iza kombajna bude kao tepih. Prvi otkos, pošto ideš u lijevo, slama malim djelom pada na napokošenu pšenisu al drugi krug i svaki ostali ideš u desno i ne smeta ničemu u radu i fino rasprostranjuje slamu a ne uzima puno snage od motora. Kod mene je sistem radio fantastično 3 ili 4 godine, bez i jedne greške.
 
Nazad
Vrh