ZMAJ kombajni

Zagledao sam i nisam skontao kako je ubrzano ako je ubrzano.Pričali smo baš o obrtajima u kukuruzu i to je što je preko remena a vidiš i sam koliko je komplikovanije skidati sve zarad montaže lančanika.Nisam siguran ali mislim da je član Ganga pisao da namešta duži remen za vršaj kukuruza umesto lančanika.
 
Drugaru što je uzeo 171 će verovatno remont raditi zoran Bogdanović, pa ću iskoristiti priliku da ga pitam par stvari... Sa članom Gangom sam pričao pre par godina oko ubacivanja Mercedes motora, pa ću ga kontaktirati i za ubacivanje dužeg remene, jer je to sigurno prostije...
 
Kod tebe je bitno da promeniš spojničku i pregledaš menjač a ostalo je sasvim pristojno i u korektnom stanju.
 
To je prvo na redu, mkad krenemo da ga sređujemo na žetvu, i kupi donji kaiš varijatora vožnje...
 
Mi stavili tempo na varijator dole eo skoro 500 sati iso jos je gore al malko je dobio...
Ma za kukuruze ili duzi ili uzi remen imam dve opcije odprilike ili 60x2200 ili 55 2130 tako nesto.misli ovaj 60 bolja opcija ili biter naszelujem na 720 obrtaja na gasu i onda je dobro.
 
Ja radim na 300 obrt. Na lančanicima. Muka je to menjati jer je taj aucug tezak ko djavo. Zato i ja trazim resenje da spustim obrtaje barem na 360 sa kaisem.
 
A zar nije malo 300 obrataja? Zar se ne moze fabricku spustiti na toliko niske obrtaje? Zasto je muka mijenjati, ja na Deutzu zamijenim lancanike za 10 min..
 
Kod mene je 400 obrtaja na remen.Može još niže ali remen bude labav pa hoće da zaguši i onda bude ses u 'ladnoj vodi.Lančanike ne planiram jer mi se ne skida afcung ne ovršene mase dole.
 
Ja taj elevator skidam svake godine zbog pregleda... ali na kaisu imam oko420 i nemam problem nikakav sa lomom.
 
Ajde kada budete imali vremena pogledajte koji kajis imate na bubnju. Meni neide ispod 500 obrtaja.
Hvala.
 
Zna li neko gde moze da se kupi osovina slamotresa za 142-ku u kvalitetu. Osovina napravljena od svetlovucenog materijala me ne zanima, a drugacije ne mogu da nadjem u okolini Zr.
 
Nazad
Vrh