ZMAJ kombajni

Da se samo ubacim zašto jbrtka piše da idu dvije remenice. Vi planirate smanjiti okretaje motora da zadržite propisane okretaje vršalice i to je OK ali što se dešava s krajnjom brzinom kombajna sa motorom koji je usporen s 2600 na 2000 okretaja? Bude nešto sporiji na cesti pri punom gasu i punom varijatoru (ako je nekome bitna putna brzina), tad se drugom remenicom ubrzava mjenjač da se vrati prvobitna brzina kombajna, kažem ako je bitna, ako nije može biti malo i sporiji, ništa mu ne škodi, pogotovo u prljavoj soji, da ide sporije od standardnog kombajna.
 
Pa mozete vi remenicama da ga usaglasite da vrsalica dobije optimalan broj obrtaja i pri 1500.na motoru ali da li ce tad motor imati snage da sve to goni na tako reci pola gasu.
 
A sto ladju i sita? Ja imam osecaj kad bi potigao biter na 830 da bi to sve bilo ok. Il jos uvek nije dosta, jer ako ide ladja brze, onda je i vetar jaci.
 
Meni je predhodni vlasnih rekao da su ubrzana lađa i sita, i da je blindiran seperator, svaka druga kaskada, koliko sam ga ja razumeo tako je došao kod njega, i da nema nikakvih problema...

Inače mislim da bi biter trebaod a radi na 850 obrtaja...

@diesel d-60 Koji ti motor imaš na kombaju?
 
Redni sestak je gore, jel to bl8ndirano da bi manje propadalo prljavstine na sita? Neznam ni ja sta da radim ja dobijam cak i ovako na umanjenom broju obrtaja dobar i cist rad, ali kad bi taman podigao na 830 do 850 mislim da bi bilo super. Neznam cuo sam i ja da se ladja ubrza...
 
Ja sam pravio vecu pogonsku remenicu na motoru i smanjio sa 2600 na 2100 motor a biter ostao na 870... jedina mana je sto sam maximalnu brzinu smanjio na nekih 17 km na sat. Morao bi da ubrzam i varijator ali ne znaci mi puno pa ne diram nista.
 
Redni sestak je gore, jel to bl8ndirano da bi manje propadalo prljavstine na sita? Neznam ni ja sta da radim ja dobijam cak i ovako na umanjenom broju obrtaja dobar i cist rad, ali kad bi taman podigao na 830 do 850 mislim da bi bilo super. Neznam cuo sam i ja da se ladja ubrza...

Ovaj je nama tako rekao, da su mu to rekli predhodni vlasnici... A za to blindiranje je problem kad je vlažniji usev, sve tera na sita, pa prosipa...

A i eto prilike da dođeš do mene, pa da i uzivo pogldaš kako je, a i taman imaš više iskusta, pa da ga ja malo ukradem..
 
Vidim ja da se ovde izmislja topla voda a ustvari samo treba odvrnuti slavinu.Ubrzavati Zmaja 170 ili veceg?Samo vi njega uposlite i pritisnite kako treba da stalno bude pun masom pa ce sve ici kako valja.Pola ljudi koje znam da su se zalili na serije 170-171 su ga milovali ili ga nisu podesili kako valja.Pogotovo eksperimentisite vi koji gore imate vazdušare pa cete videti rezultat ustede smanjenja obrtaja...Kod mene je na 170 gore Mercedes jer je onaj tam 5-ak bio golo go..no.Ali dobro,svako zna sta mu je najbolje.
 
Nije to nikakuo budzenje,vec u menjac idu zupcanici od z 125,ili 161mislim da su u katalogu pozicije 18 i 21 ili 23,imaju 2,3 zuba razlike,a sto se tice vrsilice,motor je prejak,i nema potrebe da radi na punom gasu bespotrebno,drugar je ovo davno uradio,i radi bez problema,i kombajn nije spor u transportu.
 
Ja za time nemam potrebe a ne verujem da ćeš i ti imati.

Neću ja ništa budžiti, ali predhodni vlasnik mi je rekao da je to na kombaju već urađeno, ali je spominjao lađu i sita... Veći će problem biti smanjiti obrtaje, a da se nemoraju stavljati lančanici i lanci...
 
Nazad
Vrh