ZMAJ kombajni

Pa ako ubrzam biter sve sam ubrzao, po meni bi to bilo sasvim ok. Al ajde neko je to valda probao. I kako se to pokazalo, da nema nekih lomova zbog povecanih oscilacija ladje? Cuo sam ja da se u banatu ubrzava vetar i sabirna, al ja bi bio zadovoljan kad bi samo biter ubrzao, tad bi to sve bilo ok.
 
Evo da resite nedoumice oko razlike izmedju ''velike'' i ''male'' remenice. Na remenici od 191 nema kataloskog broja kao sto to ima na remenici od 190-ke. Ako neko ima volje da pravi takve remenice, ja cu dati remenicu za uzorak posto i meni treba jos jedna takva.

33ng6eo.jpg

i50xn8.jpg
 
Meni je strugar pravio glavčinu za berač ako se dobro sećam 550 mm beše prečnik.Samo materijal je koštao 350 eura.
 
Samo malo. 143-ka ima dve takve remenice. Jedna je na biteru a druga je na osovini grla,a ta bi trebalo da je manja.

Sad sam izmerio...iste su.
 
Pa ako ubrzam biter sve sam ubrzao, po meni bi to bilo sasvim ok. Al ajde neko je to valda probao. I kako se to pokazalo, da nema nekih lomova zbog povecanih oscilacija ladje? Cuo sam ja da se u banatu ubrzava vetar i sabirna, al ja bi bio zadovoljan kad bi samo biter ubrzao, tad bi to sve bilo ok.


Do deset posto mozes sve da ubrzas bez kazne a sve preko toga je loto igra na srecu .
 
A zasto vi hocete bilo sta da ubrzavate,nisam bas pratio?Dobije se veci ucinak ili da bi se neki deo rasteretio?
 
malo off,ali ovo jos nisam video,kukuruz sa zitnim hederom...
[video=youtube_share;eZH20PW9LgY]https://youtu.be/eZH20PW9LgY[/video]
 
Kod mene su ove godine i Lexioni radili kukuruze sa zitnim hederima jer sa kukuruznim nisu mogli pokupiti to malo jada od roda sa njiva
Izgleda kolega da ces morati poceti da ugradjujes secke i na zitne hedere..
 
A zasto vi hocete bilo sta da ubrzavate,nisam bas pratio?Dobije se veci ucinak ili da bi se neki deo rasteretio?

Uporedjujemo zato sto recimo 190-ka i 191 imaju identicnu vrsalicu ali rade na drugacijim obrtajima motora. Skontali su inzenjeri posle par godina da nije bas na zdravlje motoru kad radi na 2600 obrtaja ceo dan pa su stavili jaci motor i skinuli mu obrtaje na 2300-2350. Izgleda da je na 143 ista remenica kao na 171, samo je pitanje da li se razlikuju pogonske remenice. Ja imam jednu skinutu pa cu premeriti.
 
Bubu,nisam u toku sa zbivanjima,sta se desava sa tvojom 191,ili ti Stevom kako ga od miloste krstite :osmeh:?
 
To nije baš srećno rešenje jer biter ima propisan broj obrtaja.

Ima propisane, ali moj nema, naime sta se desava, ja imam na kombaju super motor za razliku od motora na drugom 171 koji je bio u paru sa mojim, ali, taj drugi je uvek kazu neznaju zasto mnogo cistije radio od ovoga, ali je 3 put izbio klipnjacom. A ovaj ni pipnut. Sad kad je dosao kod mene ustanovio sam da je na najvecem gasu oko 2050 obrtaja i biter umesto 830 ima 750. Sto je uslovilo sve ostalo. Znaci ako bi nabavio manju dobio bi da ne diram motor, a popravim rad kombajna.
 
Sve je to uredno sto vi hocete da dobijete obrtaje manjom remenicom,ali ako je sa motorom sve uredno, sta mu je problem da radi na 2600 obrataja? Potrosnja goriva?
 
I potrosnja, i znatno mu je smanjen vek. Jer su to ipak motori koji imaju zeske delove i velike inercijalne sile. I ovako gore zvrji ko lud.
 
Nazad
Vrh