ZMAJ kombajni

ili presteluj paljenje :ppozdrav:

to nema veze sa tako malom razlikom u velicini klipova ja sam u imt 533 ugradjivao klipove od 539 tj sa 88mm na 91mm isto i na motoru s44 i nikad nije bilo takvih problema pa cak ni u zimskom periodu
 
Poslednja izmena:
Ima sanse daje to do aku,jer nikada nisam probao sa jacim od 100Ah,a sad se nesto secam da sam pre 5-6 godina radio osvezavanje na M-34 i kako nisam kratio a ni previse dobro utisnuo pletenicu u kanal kada sam stegao polutku radilica se toliko tesko okretala ali reko ajd razradice se cim poradi 10 min,kada dodje vreme paljenja anlaser ga jedva okrece i nema sanse da upali,mucim se ja menjam akumulatori a ne smem da ga premostim na 24 jer na njemu onaj indijski najeftiniji anlaser ce zadimi odma,nailazi komsija gleda sta radim i kaze daj kolica da ti doteram aku od 140Ah i da to upalis,ja ga odvracam da nema sanse i.t.d ali na kraju popustim...neverovatno ali ga on zaista okrece ne bas brzo kao sto treba ali bitno vergla i upalih ga.Nekada tvrdoglavost nije resenje.
 
Mislim da ce ove zime na traktoru da otkaze black-horse jer je stariji od 5 god.onda cu prebacim ovaj 97 sa zmaja a njemu kupiti bar 110.Jer nije vise bitno koliko ce brzo da okrece vec sta ako dodje nedaj boze do nekog problema sa gorivom pa treba da vergla malo duze i isprazni se a akumulator mi je gore na fabricko mesto tako da kablovi ne dohvataju...e tad bi mi pao mrak na oci i ne bi zalio ni za 180,a ovako mi skupo pa kao moze i 97.
 
Malko prepravi to pa ce stati bilo koji... I napravi fino drveni poklopac zbog zastite od auspuha tako kod nas bilo i uvek sve islo ok.
 
Glackop, kakva ti je spojnicka na motoru? Ja sam tako imao problem, da sam menjao anasere, kumulatore a odradjene dizne i pumpa i opet onako nikako da okrene dok se ne zaleti pa upali. I onda promenimo spojnicku na nagovor majstora i probam da je upalim ono: BUUUM. Pali ebe kevu sad, nisam ni znao da losa spojnicka toliko oteza paljenje.
 
Ma ima mesta tacno za 140,a preko njega prebacim samo gumenu patosnicu od auta cisto da ga stiti od sunca i to je to.

- - - - - - - - - -

Spojnicka je nova odmah tad na generalni stavljena.
 
Glackop, kakva ti je spojnicka na motoru? Ja sam tako imao problem, da sam menjao anasere, kumulatore a odradjene dizne i pumpa i opet onako nikako da okrene dok se ne zaleti pa upali. I onda promenimo spojnicku na nagovor majstora i probam da je upalim ono: BUUUM. Pali ebe kevu sad, nisam ni znao da losa spojnicka toliko oteza paljenje.

Pa kakav si ti luft imao u spojnickoj,kada zbog nje si otezano palio motor???
 
Ma to je onda sigurno do akumulatora,jer ja nisam zalio na delove menjao sve i sto nije trebalo u motoru i nista indisko nisam stavio,ali kada je doslo do aku,ja mu prvo kupio polovan blek-horse kao komsiji ne treba bla,bla i plati ga 60%od cene novog i on dade bog crce prvu zimu,pa kada resim da mu kupim nov iako sam se uhvatio za 97Ah jos i kupim najeftiniji Magnum a brat me jos odmah iskritovao zbog toga jer on me navlacio na Fiam ali on cele 3.500.bio skuplji,i tako ja onda do sada znaci njemu nisam stavio ni odgovarajuci po kapacitetu a ni po kvalitetu i jos trazim da brzo vrti epa sutka,izvinite na izrazu ali tako je.
 
Da mi se nije isto desilo skoro da ne bih verovao! Čak sam bio ubedjen da mi je akamalator riknuo (pisao u temi) medjutim kad sam promenio komplet spojničku kombajn značajno lakše pali. Inače ugradio sam osovinu sa dodatnim vrhom koji ulazi u radilicu. Slučajno našao kod jednog čoveka koji je nekad imao Zmaja ali je nikad nije mogao ugraditi jer je vrh bio 28mm a da udje u radilicu mora biti 22mm. Uz par polomljenih noževa na strugu uspeli smo skinuti na meru i nadam se da je sad rešen dugogodišnji problem.
 
Secam se da jesi,ali to je izvodljivo ako bi se pravila nova izjedno sa tim trnom a sad kada kupis novu nije bas zgodno da se to nastavi.Ne sme da se vari a da se zabusi pa se kao klin ubaci...hm moze ali je sve to nepotrebno kad i takva i onakva isto ce trajati,badava ti nju fiksiras kada su nutovi npr 20 HRc a treba 40.
 
Secam se da jesi,ali to je izvodljivo ako bi se pravila nova izjedno sa tim trnom a sad kada kupis novu nije bas zgodno da se to nastavi.Ne sme da se vari a da se zabusi pa se kao klin ubaci...hm moze ali je sve to nepotrebno kad i takva i onakva isto ce trajati,badava ti nju fiksiras kada su nutovi npr 20 HRc a treba 40.
Nije badava, kad dobije malo lufta pojavljuje se i vibracija, onako ne bi bilo
 
Nazad
Vrh