ZMAJ kombajni

Meni ne treba licno,ali imam ja drugare kojima mozda treba.
Smarate sa tim:"znas ima onaj cika,a za kontakt malo sutra."
 
Ja sam zbog vas pitao kod nase brace za osovine od univerzala, inace moj 142 je imao te od univerzala i sa njima i prodan. I mrka kapa neeeema.
 
Nesto se razmisljam oko te vase osovine treba da se utvrdi pravi uzrok zbog cega pucaju npr na 2 god.Vidi li se na mestu pucanja stara pukotina tj dali nije mozda napukla u samom startu prilikom savijanja?Drugo dali se negde dodiruju slamotresi sto bi znacilo da nije idealno tacno savijena,to se jos moze primetiti na mestu lezaja kako je obelezila krug trosenja,jer bi se to nahnadno moglo resiti tako sto novu osovinu odnesete u neku masinsku radionicu i trazite da je stave na masini za brusenje radilice i zahtevate da na mestu svakog lezaja je obrusi na prvu cistu meru tj mah do 0.5mm,to nije neki izdatak ali bi se dobila stroga tacnost paralelnosti svakog mesta lezaja sto bi grejanje svelo na minimum.
 
Samo mi kazi ko ce da ti brusi osovinu slamotresa,na brusilici za radilice!!!to dve stvari,iako slicno izgledaju,nemaju dodirnih tacaka.
 
Ma kakvo grejanje? Nema ni g od grejanja! Jednostavno materijal je slab! Loš! Pisao sam u prethodnim postovima da kad čukneš staru i čukneš novu osovinu razlika ko da udaraš u alatni čelik i tepsiju za burek. Nema tu pomoći....
 
Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti? Gde nabavljate delove, odnosno koji su, ili ciji trenutno najbolji?! Pricao sam sa jednim drugarom koji mora uraditi generalnu a nije mu bas sve jedno!
 
Samo mi kazi ko ce da ti brusi osovinu slamotresa,na brusilici za radilice!!!to dve stvari,iako slicno izgledaju,nemaju dodirnih tacaka.
Za pare ce svako...a sto ne bi mogla da se obrusi,daj detalje.

- - - - - - - - - -

Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti?
Ja radio punu,i uspela ne 100 vec 101% delovi iz jusela,klipovi petar Drapsin karike Bepko,lezajevi Daido/Kotor/Ventili naravno domaci...
Evo kako je bio na auspuhu u vreme razradjivanja,i sad je stanje isto nakon 3.g.ili 65ha rada.
https://www.youtube.com/watch?v=-spk6b45M1U
 
Poslednja izmena:
Za pare ce svako...a sto ne bi mogla da se obrusi,daj detalje.

- - - - - - - - - -


Ja radio punu,i uspela ne 100 vec 101% delovi iz jusela,klipovi petar Drapsin karike Bepko,lezajevi Daido/Kotor/Ventili naravno domaci...
Evo kako je bio na auspuhu u vreme razradjivanja,i sad je stanje isto nakon 3.g.ili 65ha rada.
https://www.youtube.com/watch?v=-spk6b45M1U

Taj sto to uradi,nikad nece da dobro odradi radilicu,jer je obican fuser a ne majstor.,to je isto kao da ti imas neki obrtac vario plug,a da sa njim izoravas panjeve i slicno.odnesi u mr beograd,ili kod cubike,bas me zanima,da li bi ti brusili osovinu slamotresa koja kopta 100e na masini koja koja kosta 50puta vise.
2-ta osovina je tanka.i ne bi mogao da brusi mesto 2 i 3 slamotresa,jer bi dolazilo do tresenja,a radilica je ipak deblja i kraca..kad trese unisti se tocilo,koje nikako nije jeftino.
3-da je potrebna takva preciznost,i tacnost.u 0.001mm,neki veci proizvodjaci bi tako radili..
 
Dali je neko od vas uporedjivao staru i novu osovinu od slamotresa?Komsija je na kombajnu imao problem da mu je stalno kidao osovinu ladje ili cega vec i skoro po dve tri je nove kupovao u sezoni dok jednom nije moj otac otisao i uporedjivali staru i te nove i greska kod novih je bila da je za 2-3mm promaseno mesto za kajlu gde dolazi pogon stvaralo ekcentar i lomilo je.Problem je resen tako sto je nova kajla napravljena stepenasto i eno vec tri godine nema problema sa tom osovinom mozda je isti slucaj i sa tim vasim osovinama od slamotresa mozda je greska u par milimetara sto dovodi do excentra koji vremenom dovodi do pucanja iste!
 
Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti? Gde nabavljate delove, odnosno koji su, ili ciji trenutno najbolji?! Pricao sam sa jednim drugarom koji mora uraditi generalnu a nije mu bas sve jedno!
Mi uradili punu general na 141 cu ( dve sezona uradio do sad ) , delova kupljen u jusel sve tamo kupljen indijske delova ugradjen , jedino boch pumpa ipm nova( isto u jusel kupljenen ) i vodena pumpa pobeda (bosanac stavljen )
 
izvinjavam se na off topic, ako me sjecanje dobro sluzi,na forumu je jedno vrijeme a mozda jos uvijek bio aktivan serviser laverda kombajna,zamolio bih ako neko od vas ima kontakt doticne osobe da mi proslijedi,bio bi jako zahvalan
 
Sve je ok,verujem da ima i koji KS vise ali jedina primedba sto se anlaser prvo zagrcne pa postepeno pocne daga okrece nije ono bum kao na traktor.Nije do anasera jer sam ga nosio kod tri elektricara i svi kazu da je potpuno ispravan,pa im nisam ni verovao i kod treceg sam zahtevao da promeni biksne i cetkice i ponovo isto.Doduse palim ga sa 97Ah ne znam dali zbog toga moze da bude?Ako nije do akumulatora mislim daje u pitanju povecanje stepena kompresije pa trazi i jaci anlaser.
 
Nazad
Vrh