ZMAJ kombajni

Na istom mestu...fabricka je trajala od 83 do 2010,a od onda dve zamenjene.
 
Probao ja staru osovinu da čuknem.... Jbt po zvuku čuješ da je materijal pravi. A kad sam novu probao.... smejurija. Tačno kao da lupaš po tepsiji!
 
Probao ja staru osovinu da čuknem.... Jbt po zvuku čuješ da je materijal pravi. A kad sam novu probao.... smejurija. Tačno kao da lupaš po tepsiji!
Staru osovinu otac sasekao za klinove...godinama vec sluze klinovi,a nemaju jednu ogrebotinu na delu gde ide vucno oko...a sta i ocekivati za 14 000...
 
I ja cu napraviti par klinova, bolje i to nego da ode na kile
Stare osovine su sigurno i teze od ovih novih kilavih, od sad u kupovinu sa kantarom :haha:
 
I moj stari je hteo da pravi klinove. E reko nećeš. Od toliko gvoždja u dvorištu ti bi baš od ovog pravio. Pita on a šta ćeš sa starom osovinom? Reko ako ništa drugo bar neka stoji za uspomenu kako je izgledao kvalitetan deo.....
P.S plan je da napravim alat-kalup pa da je zavarim i po potrebi vrnem nazad na kombajn.
 
A sto neko od vas koji ste kupovali te osovine lepo ne pozovete gde ste kupili pitali ga ko ih proizvodi zatrazili proizvodjecev broj i njemu izneli ono sto ovde navodite.Mislim da ako je iole malo ozbiljniji proizvodjac rezernih delova da ce uslisiti vase primedbe i preduzeti izmene koje su neophodne te pribliziti kvalitet daljih izradjenih osovina da traju bar priblizno originalnim,s'tim da znate da kao takve ne mogu biti 14000 vec mozda 28000.
 
Onda neka prave u 2 kvaliteta, za 100e i za 300e. Pa ko sta hoce neka kupi. Problem je sto vecinom nemas kvalitetan deo da ugradis kada fabricki izda.

Ne vezano za ovo, strudenti masinstva sa kojima sam bio docimer tokom studija su mi pricali da je moguce napraviti oto motor koji bi imao neogranicen zivotni vek, da se stavljaju takvi materijali koji se ne habaju na temepraturama koje se razivijaju u motoru. Ovo se naravno ne radi, ali je moguce, isto tako verujem da je moguce napraviti leguru za osovinu koja bi trajala 100 godina.
 
Od cega bi onda industrija zivela?Nista se ne pravi da bude vecno ili savrseno,kada bi ga onda opravljao ili kupio novo?Rezervni delovi su posao.To su cak i Belorusi shvatili ali da ne idem dalje od teme.
 
A sto neko od vas koji ste kupovali te osovine lepo ne pozovete gde ste kupili pitali ga ko ih proizvodi zatrazili proizvodjecev broj i njemu izneli ono sto ovde navodite.Mislim da ako je iole malo ozbiljniji proizvodjac rezernih delova da ce uslisiti vase primedbe i preduzeti izmene koje su neophodne te pribliziti kvalitet daljih izradjenih osovina da traju bar priblizno originalnim,s'tim da znate da kao takve ne mogu biti 14000 vec mozda 28000.
Prvi bih kupio,iako realno ne sme da košta 28.000 jer razlika u kvalitetu materijala za izradu osovine nije 14.000. Al ajd nek je nosi očin,platio bih jer ta u kvalitetu skine sigurnih 2000kj a ova žnj 200kj.
 
Nadjite od nekog manjeg kombajna na otpadu poput Dania-e osovine slamotresa i ubacite u Zmaja.Zaboravicete na njih.Znam coveka koji je to uradio na njegovom Zmaj Univerzalu.
 
Znaš li možda neki takav otpad?Gledao sam u Rumi na vašaru jednu osovinu za 4 slamotresa žute boje ali je bila varena i samo 1 komad.
 
Ja za takav otpad u Srbiji nzm. Trenutno ni ne razmišljam o tom problemu jer sam našao polovnu čini mi se oridji pa se nadam da sam sad miran jedno vreme.
 
Kada proverim napisaću.Zvao sam čoveka za neke sasvim druge stvari a nisam pitao za osovine.U principu tebi ne trebaju pošto nemaš Zmaja tako da se džabe žestiš.
 
Nazad
Vrh