ZMAJ kombajni

Kakvo pod.ebavanje.Šta sam pogrešno napisao?Mnogi su kupili Zmaj kombajn ali ne nov već iz neke firme i zadruge na nekoj licitaciji za prihvatljiviju cenu u odnosu na nov a o zapadnim kombajnima tek da ne pišem.
 
Уосталом пореди се њу холанд који кад је био нов коштао 2 или 3 пута више него нов змај 143 из 2000 те године..То што неко ради земљу толико дуго да не памти чак ни задњу серију 577 кад је изашла а то је пре пар година,не даје му за право толико да суди о нечему о чему појма нема.
Није Матић подјебавао никог,него ти је рекао оно што сви примећују на форуму,али је мало умотао у украсни папир културе ради.
 
Meni je zmaj 143 vise nego dobro radio otisao je sa 3200 ili 3300 sati rada motora i nisam generalnu radio pogonio je 5 sezona secku za slamu od 2013 do 2016 godine kosio 250 do 300 hektara zito,jecam,suncokret,soja,kukuruz ,a placen je 11000€ 2007 godine i samo mogu da kazem za taj kombajn hvala mu.
 
Meni je zmaj 143 vise nego dobro radio otisao je sa 3200 ili 3300 sati rada motora i nisam generalnu radio pogonio je 5 sezona secku za slamu od 2013 do 2016 godine kosio 250 do 300 hektara zito,jecam,suncokret,soja,kukuruz ,a placen je 11000€ 2007 godine i samo mogu da kazem za taj kombajn hvala mu.



Ja bi samo reko da je mnogo zmajeva kupilo Claasa,ili tamo nekog drugog:bravo:.I mnogi ce ih jos kupovati.
 
Meni je zmaj 143 vise nego dobro radio otisao je sa 3200 ili 3300 sati rada motora i nisam generalnu radio pogonio je 5 sezona secku za slamu od 2013 do 2016 godine kosio 250 do 300 hektara zito,jecam,suncokret,soja,kukuruz ,a placen je 11000€ 2007 godine i samo mogu da kazem za taj kombajn hvala mu.

Na 3300 rs raditi generalnu?
 
Pise da nije radio gneralnu.
@zarkvmali Zato si sada kupio Class-a.
I meni je 142 skinuo 500ha, otplatio sebe I remont I doneo novac. Ali dzabe kada mi je zdravlje otislo u tri lepe I postao alergican na prasinu. Tako da nemam na cemu da mu se zahvalim.:osmeh:
Ne pricam ko je masina sta donela, nego da su prevazidjene.
Ljudi,ne znam da li se I menjate sa nekim u zetvi ili sami vozite, ja skidam skoro sve sam. I zato I ne mogu vise smisliti Zmaja. I onu prasinu na 40 stepeni.
 
E, to je problem. Nije kabina, klima niti prasina.
Samo sto kako se secam to si nesto dihtovao kabinu kako ne bi ulazila prasina.
Mislim da sam to trazio da mi posaljes slike I poslao si mi. Mislim na sundjere kod rucice menjaca i pogona vrse I hedera.... Jel si to ti bio?
 
Znam da nije radio generalnu, procitao sam. Kako je napisano ispade da se na tim satima treba raditi generalna..
 
Eeee a šta ja da kažem za dihtovanje kabine, kada je ni nemam na mom Univerzalu :haha:,a još uvek služi k'o doxa...
 
E, to je problem. Nije kabina, klima niti prasina.
Samo sto kako se secam to si nesto dihtovao kabinu kako ne bi ulazila prasina.
Mislim da sam to trazio da mi posaljes slike I poslao si mi. Mislim na sundjere kod rucice menjaca i pogona vrse I hedera.... Jel si to ti bio?
Jeste, ja sam ti poslao.
Do skoro sam i ja vozio u prasini i u toploj kabini...
Oko dihtovanja, mozes je i ti zadihtovati, ubaciti klimu, mada opet to nije kao na zapadnim, ali sve ima svoju cenu, samo zdravlje nema, zato je najbolje platiti kombajnera, ako ti vec sve toliko smeta, ili kupiti neki zapadni.
 
Kod mene u 171 ove godine stavljen novi patos i harmonike oko pedala jos samo da stavim original prozor i nema ni trunke prasine. Sto se tice dihtovanja mnogo je ga je lakse zadihtovati nego 142. Samo jos klima nedostaje.
 
Ako ti samo jos klima fali imas kod mene ceo komplet za 4.000.din:osmeh:Ja to kupio kao kod mene da ugradjujem pa sam odustao,i stoji mi bez veze.Cena je simbolicna cisto da ne bude dzabe...kompresor-hladnjak-izmenjivac-creva,skinuto sa Reno Trafika.
 
Kisno vreme pa da napisem par reci jesenjoj zetvi, tj kvarovima
1. odmah na pocetku zetve, drugi, treci dan, razleteo se plasticni propeler, nije nigde cesao niti u nesto udario, smatram da je zbog starosti otislo jedno krilo i posle i zbog debalansa i ostala, steta na hladnjaku minimalna, malo ocesao bakarne listice, to sam ppravio sa srafcigerom, stavio drugi i teraj. Ovaj propeler je kod mene na kombajnu oko 4 godine, i nisam imao problema sa njim u radu u odnosu na metalni, u smislu da ne hladi dobro, a posto je laksi , manje opterecuje lezaje u pumpi


2. naravno nije moglo bez ove zurke, ubedljivo najveci problem kod mene na kombajnu, skoro da dolazi vreme da se nosi jedna rezervna u alat, ne bih znao koliko je ova odradila, rekao bih preko 200 kj


3. pred kraj procurela vodena pumpa , ali smao u stajanju, u radu nije gubila vodu, tako da nije kocila skidanje useva
 
Nazad
Vrh