ZMAJ kombajni

Onda moze da trazi +2000e, jos ako mehanicar potvrdi da su original, nema ni cenkanja, to je ta cena:osmeh:
 
Maticu, pratio sam, nemam Zmaja ali me bas zainteresovalo to oko osovina. Imao sam Claasa sa sa drvenim lezajevima i nikad nikakvih problema. Pisali ste da puca tacno kod lezaja, tj kod prstena, ali ako fabricka osovina ide kod nekih clanova dugo godina, tu je onda problem do osovine, los i mekam materijal, nema sanse da bude do podrsavanja lezajeva, ne moze biti da niko ne moze podesiti lezajeve..
 
E mene je ovo jeseni baš poterao baksuz
Prvo pred suncokret pukne biterska onda uz nju dođoše i nove glavčine na remenicama
zatim na adapteru ode sigurnosna spojnica puža.... verujem da ti nikad nikom nije crklo
posle dva dana ode ležaj na pogonu tanke šestougaone osovine... e tu sam proveo pola dana dok nisam zamenio
opet posle dva dana ode lamela na kombajnu...
sezona je pri kraju, nadam se i kvarovi
 
Kad je prica o osovini slamotresa, i mi imamo isti problem, ako sastavi dve sezone to je extra!
Prosle godine smo menjal u soji, ove godine opet. Godisnje vrsimo oko 200 kj.
9eb92afcf49d6c5efcb763882c8dc345.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На мом комбајну оригинална осовина сламотреса је пукла посла 25 година. За све то време на рукавцу где долази дрвени лежај се потрошила за 0,2-0,4мм (бочно до платни), на седини рукавца је остала називна мера. Нова од мале привреде је већ у старту бочно била тања за преко 1мм, и то не само та коју сам купио, већ све које је имао на стању. Пукла је после 2 године. Ова садашња, исто је била стањена нова, врти трећу годину а када ће пући не знам. Већ када је квалитет такав какав јесте (лош), и ја мислим да би 35мм побољшало ситуацију.

Да ли неко зна како изгледа машина за савијање тих осовина?
 
I meni zanima kako izgleda ta mašina. Ako neko zna neki link neka kači da vidimo.
Same,e sad si potrefio u srž problema.... Inače kad si vec spomenio Klasa,pre jedno 10-ak godina čoveku smo krpili slamotres na Merkatoru ili Senatoru nzm koji je bio model. Znam samo da je imao 5 slamotresa. Ljudi moji ona osovina je bila pojedena do pola na mestu drvenog ležaja (naravno original od nekih onda 35+ god.) i nije pukla. Kombajn je otišao u penziju nakon par godina ali nije ni jednu menjao. Kvalitet špic derane!
 
Jbt život moja je na istom mestu zveknula kao i Denijeva,isto je trajala oko jedne godine a otprilike isto toliko je i uradila.... Izgleda da je tu neka greška pri izradi..... Tačno mi dodje da zavarim onu što je prva prsla. Tu kad zvekneš nečim tačno drugačije zvoni nego ova što sam je neki dan skinuo.
 
<br>Да ли неко зна како изгледа машина за савијање тих осовина?[/QUOTE]
Zmaj ih je pravio u kovačnici otkivanjem na alatima za velike prese.
 
Neko od malih privednika je navodno kupio te prese iz Zmaja pa sad pravi osovine a neki ih navodno greje pa savija, tako sam ja cuo!
 
Ne bih ti preporucio da to radis,133-ka je preslaba za te stvari kao i uostalom svi ti manji zmajevi su generano slabasni za tu rabotu,imaces samo problema s njim u kukuruzu razvalice ga za par godina,za zitarice je ok dok za kukuruz ne.Imao ga rodjak i radio 3 sezone kukuruz, ne pricam napamet.Za slicne pare mozes naci recimo john deere 630,u gabaritima je slican ko mali zmaj prolazi svuda a 105ks motor i mnogo veci protok mase + moze komotno da tera 4 reda.Ima ih par kod nas koji rade kukuruz vec godinama bez problema delova za njih ima dosta a i nije nesto skupo odrzavanje.
 
Malom zmaju je samo nosenje kukuruznog hedera smrt. da je dvoredni ne bi bilo nikakvih problema a troredni ga ubija u pojam. Kolega je kupio bas uredan 133Rm za svojih 40kj godisnje. Kombajn kupio od kuma koji nikad niej radio kukuruz s njime, bas uredan, kupio je naknadno kukuruzni heder izlomio se cjeli kombajn a nikad ga ne sili ali mjenjac je stradavao, lijevi bocni reduktor, uvija se cjeli posto mu sve preteze na lijevu stranu.

Za zetvu ove godine je nasao jos jedan uredan 133 i s njim sad radi samo psenicu a s onim prvim radi kukuruz.

Ovo nije prvi slucaj da je kukuruz razbio malog zmaja i generalno se vrsidba kukuruza s takvim kombajnom treba izbjegavati... Samo adaptaciju dok uradis iszubis dvije godine zivota koliko je sve na njemu pristupacno...
 
Nazad
Vrh