ZMAJ kombajni

Ne korpu izvlacim napred a stavljam je od nazad. Zitnu varijantu. Dok Kukuruznu varijantu Stavljam i vadim od napred, takodje sam.
Ček' malo.... Žitnu izvlačiš napred a ubacuješ je od nazad jer je pasent? Sve za 10min? Ne bih je ja kljuko od nazad pa taman i da sam ginekolog u podznaku! Aj sad sledeći put kada budeš menjao korpu,razdvoji grlo,izvadi skupljač kamena i isčekićaj lim sa obe unutrašnje strane kombajna u delu gde prolazi korpa. Ne moraš jako čekićati jer je suština da se izmedju dva lima ''istera'' korozija koja je ''naduvala'' kombajn i takoreći smanjila ulaz-prolaz gde korpu treba da provučeš.
 
Sa strane i nekako ko je dugačak čovek ali od napred je tek tehnika pogotovo što prvo ide zaštitni lim sa keceljom pa ubacivanje češlja u isti i tek onda šrafljenje a to je ostvarivo ako neko ima tri ruke.
 
Češalj i lim sa keceljom odvrnem tako što korpu spustim malo dole i bočne šafove odvrnem kroz one dve okrugle rupe a druga dva šafa odvrnem od napred
tako ih i vraćam, s tim što prvo ih nabacim na slamotrese pa tek onda ubacim korpu, malo duže šafove stavim radi lakšeg "nišanjenja" u rupu
 
Kod mene nema tih okruglih rupa već postoje otvori sa strane kroz koje može da se radi na prvoj kaskadi slamotresa i da se odvrnu šrafovi koji drže češalj a vraćam ga isključivo od nazad preko slamotresa.
 
Ja sam na repu dodao metalni okvir i napravio da zadnji lim otvaram na sarkama. Tako da mi zadnji lim drze sarke sa jedne strane a tri matice sa druge strane. Kad otvorim zadnji lim imam poprecnu cev u dnu gde je bio lim. Na slamotresima odvrnem tih 16 matica i samo slamotrese izvucem nazad. S tim da slamotres ne vadim napolje nego ostane da stoji na toj cevi na repu a ja imam mesta za prolaz. i za to rasklapanje mi ne treba 15-20 minuta. Srafove na slamotresima sam narucio nove da budu pasent u slamotresu jer me je ranije jeb...lo jel se sraf znao okreati pa je to trajalo.
 
Za torbane koji idu napred: Navari odozgo parče armature (na glave torbana) ili neki materijal i spoji ih 2x2.
Mani se vadjenja slamotresa nego vadi sve spreda.
 
Ja sam na repu dodao metalni okvir i napravio da zadnji lim otvaram na sarkama. Tako da mi zadnji lim drze sarke sa jedne strane a tri matice sa druge strane. Kad otvorim zadnji lim imam poprecnu cev u dnu gde je bio lim. Na slamotresima odvrnem tih 16 matica i samo slamotrese izvucem nazad. S tim da slamotres ne vadim napolje nego ostane da stoji na toj cevi na repu a ja imam mesta za prolaz. i za to rasklapanje mi ne treba 15-20 minuta. Srafove na slamotresima sam narucio nove da budu pasent u slamotresu jer me je ranije jeb...lo jel se sraf znao okreati pa je to trajalo.

gde su naruceni torbani i u kojem kvalitetu 8.8 ili neki drugi , ako moze neki broj prodavnice :ppozdrav:
 
Od koga da kupim slamotres osovinu? Juče sam se pridružio klubu ljudi koji izgleda da ne znaju da podese osovinu slamotresa. Skoro godinu dana je izdržala i juče ka bum!
 
Sve ti je isto.Kvalitet zero.Ja sam 2 promenio ove sezone i popizdeo sam više bem ti i osovine i proizvođače redom.
 
I ja sam jedno vreme malo malo pa osovina, vec sam unapred po vremenu znao kad ce koja da pukne, i evo sad vec druga sezona pri kraju i nijedna, jedno +250kj, a niti ih mazem vise niti ih stelujem, zavio sam ih rukom koliko sam mogao i onda samo kontra i to je to, a lezajevi su vremenom dobili luft al ne diram, Namazem im samo pred zito, suncokret i kukuruz.
i dok su me to zezale osovina nailazio sam na dve vrste, jedne su usijane i lepo ofarbane a druge su onako kao mat i ofarbane cetkom, i nemaju isti korak, e te druge zafarbane su mi sad i traju.
 
I kod mene su te mat osovine takođe prstima zavrnuti šrafovi koliko je moglo i kontrirano.Ležaji imaju lufta ali ne pomaže ništa.
 
Ja sam najvise mislio da je zbog tih osovina ali znaci da ni to nije pravilo, jbg! Ja jos i po savetu od starijih iskusnijih, drvene lezajeve drzim potopljene u ulju, obicnom motornom, uvek imam nekoliko komada i po potrebi ih izvadim montiram i dopunjujem da uvek imam na stanju, probajte i to, navodno vremenom upiju dosta ulja pa u radu otpustaju i podmazuju osovinu, znam da zapadni imaju takve drvene lezajeve ali kuvane valjda u lanenom ulju.
 
Jedno laicko pitanje , kad su vec tako loseg kvaliteta osovine slamotresa zasto ne menjati na neki zapadni obadve iste sirine i biti miran jedno par godina ?
 
Nazad
Vrh