ZMAJ kombajni

Treba ti samo jedno,gornje.Vidi u Vajski kod čokoladnih ili u Molu kod Arežine i ostalih koji proizvode delove za Zmaj kombajne.
 
Znam da je kolegin otac pricao vise puta kad su isli u Zemun po kombajn da je on svog oca napadao da kupe zmaja 142 ali njegov otac je bio zagrijan za 133 s kabinom i presom samo zato sto je tad kod nas bila "moda" vrsiti psenicu u vrece i da se slama presa odmah. Tad (ne znam koja godina) 133 s kabinom, bunkerom, platformom za uvrecavanje i presom 27 000DEM, 142 samo zitna varijanta s kabinom 31 000DEM

Ocu nikad nije oprostio kupovinu malog zmaja, pogotovo sto su presu nakon samo par godina skinuli i bacili a kako su drugi kupovali vece kombajne vrsidba u vrece je isto osla u proslost pa platformu za uvrecavanje nisu ni koristili nego samo bunker. Na kraju je kupio 142 cim je zaradio za njega a placao je kombajnera da se pati s malim zmajem i na kraju malog prodali sto dalje.
 
Nasao kod nas na oglasima jednu zanimljivu sliku pa da podjelim s vama:



Valjda se vlasnik slike nece ljutiti ako se prepozna na ovom forumu...


EDIT:
Po tecaju s kraja 1988.g. ovo ispada skoro tocno 36 000 DEM ili u danasnje doba u grubo 18 000€... Pa tko ga danas ne bi kupio novog?!?
U tom momentu je 1 DEM bio 3 DIN. pa je kombajn tako u kompletu plaćen 32.776 DEM
Ili samo žitna varijanta 27.616 DEM
 
није била марка 3 динара, могуће само више.....иначе по овом рачуну би то био милионски износ у маркама. ако ме математика добро служи.

послато са леново к6 ноте уз помоћ плуга

p. S. мало сам прогуглао и тада је марка била око 3.000 динара.....али познавајући наш менталитет увек смо неке друге цифре говорили, уместо милионе хиљаде, уместо хиљаде динаре.....у праву сте за износ у маркама.
 
Poslednja izmena:
Jbg, ja sam nasao drugi podatak za tecaj dinara i marke, (1DEM = 2728.55DIN) no nije na kraju ni bitno. Jos je gore da je bio jeftiniji, tek bi ga sad i kupovali ;)

Po tom tecaju trebalo bi biti 36 037 DEM za ukupnu kombinaciju
 
Sada da prave i za 50% vise novaca ne bi mogli da naprave koliko bi se prodalo toga. Kako nas je zapad srusio i ekonomski unazadio sa pomoci nas samih:zli:
 
Zmaj je sa modelima 143, 151, 171 i 181 bio na dobrom putu. Da su ih nesrecnih 90ih jos malo doradili i dodali malo opreme, bili bi to kombajni koji bi parirali pojedinim evropskim kombajnima. Mogli bi i dan danas poslovati i poizvoditi kombajne ali cudan spet okolnosti i pohlepa i nemar rukovodeceg kadra je sahranila industriju.
 
Nasao kod nas na oglasima jednu zanimljivu sliku pa da podjelim s vama:



Valjda se vlasnik slike nece ljutiti ako se prepozna na ovom forumu...


EDIT:
Po tecaju s kraja 1988.g. ovo ispada skoro tocno 36 000 DEM ili u danasnje doba u grubo 18 000€... Pa tko ga danas ne bi kupio novog?!?
Onih 36.000 DM te davne 1987 godine su bile otprilike ekvivalentne sa danasnjih 36 000 evra ako ne i vise!
Danasnjih 18000 evra su cista nula u poredjenju sa onim 36000 DM
 
Poslednja izmena:
1989 je u pitanju. Pomesao si Marke i Evre. Sve da je 36000 DM bilo kao sada 50.000e opet nije skupo, jer je kupio oba hedera + kolica. Sada nam prodaju muda za bubrege adaptere za 20.000-30.000e SAMO HEDER ZA KUKURUZ.
 
Moze mala pomoc, nevidi mi se dobro broj na remenu pogona hedera a u katalogu nisam nasao . Broj koji sam procitao je 25x3300 da li sam dobro procitao ili sam pogresio. U pitanju je zmaj 141

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh