ZMAJ kombajni

Gde je naj bolje kupiti novu osovinu bitera,koga preporucujete?drugaru treba
 
Same evo slika blindi prve kaskade.

yiAkskY.jpg

0VYfgCq.jpg

kPPihwM.jpg
 
Slazem se sa Maticem sto se tice blindi za kaskade slamotresa. Ja sam prve godine vozio bez njih i te prve kaskade su se dosta pokrivile i bilo je poprilicno zaglavljenih cokova izmedju kaskada. 10 minuta sarafanja a sacuve dosta prednje delove slamotresa.
 
Ovakve blinde su mi poslali iz Mola a da li treba da su talasaste kao sabirna ravan ne znam.Kombajn je došao bez njih a video sam kod brata na 142 uništene prve kaskade na slamotresima pa sam ih uzeo da ne prođem isto.
 
Može li mala pomoć, kako najlakše da promenim žice na korpi i gde ima povoljno da se kupe?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ne postoji lak način ali može da se olakša.Skineš korpu,potopiš u vodu i tako je ostaviš da prenoći.Sutradan izvadiš iz vode,isečeš žice i vadiš špicanglama parče po parče jer celu žicu iz komada ne možeš izvući napolje.Žice treba da su od patentirane žice i nisu baš jeftine.
 
Imas u NS-u patentiranu zicu za opruge iseces ih na meru i sa donje strane imas da odvrnes plocu kao flah i onda povadis stare i unizez novu zicu tako smo mi radili!
 
Maticu, jos bolje sečicama. Ja posle godine menjao. Ima da se kupi isecena zica na meru, ali to je duplo skuplje, mozda i vise. Bolje je kupiti na kg, pa onda seći i ubacivati.
 
Onda sutra prvo da potopim korpu pa ću prekosutra vaditi pa kako mi bude. Hvala na objašnjenju

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
A gde bih mogao naći na kg da je kupim?
 
Permutovao sam.Sečice su zakon i sa njima sam vadio žice iz korpe.Ako se dobro sećam komad sam plaćao 50 euro centi.
 
Jel radi neko suncokret sa zmajem 133. Zanima me sta mi jos treba od delova za heder. Imam kljunove i one sine ali neznam kad da napravim onu zastitu za vitlo jel ima neko neku sliku ili predlog
 
Nazad
Vrh