ZMAJ kombajni

Ležajevi bubnja i bitera nisu dirani.Osovina se istopila ali smo napravili drugu od drveta i to od suve drenovine od 9 godina sa tavana.N.A.nisam prisustvovao ritualu sečenja jer sam bio sprečen ali ako baš insistiraš upotrebiću spec. formulu za izračunavanje a ležaj je plaćen onoliko koliko je prodavac tražio.
 
IMG_20170607_184312_zpsptl43ltm.jpg

IMG_20170607_184332_zps8pb76ypn.jpg

IMG_20170607_184352_zpsbigiwtqz.jpg

Uzeto juče kod Dula u Šimanovcima.Spojničko vratilo 80 eura,glavčina 60 eura.Kada se rastura zamenjen i ležaj 22211 Fag made in Swiss :sta: a za reduktor prednjeg točka takođe uzet Fag made in U.S.A što nikada nisam video...
Maticu jel to spojnicko vratilo na 143 sa Camins motorom. Meni je otislo trebao bi daa uzmem i osovinu i glavcinu.
 
Ne,pa stvarno ima jos da se nadje kvalitetnih delova iz Titinog doba,ne davno sam slucajno nasao onaj dvoredni lezaj u reduktoru kose iz koje je godine jbm li ga ali bitno da je ugravirano CSSR tj ona stara oznaka za Cekoslovacku,i sto je bitno i zasto sam ga uzeo je zato sto stari koji je skinut bio je SSSR sa po 15 kuglica u redu a ovi sad novi imaju 9 ili 10,i tako oslabljen ga nisam hteo uopste stavljati a ovaj Cekoslovacki je bio cak sa 16 kuglica,sto znaci kugla do kugle a sad ih razredili pa koliko izdrze.
 
Ns Lav nije Cummins u pitanju već M.B motor a vratilo je od Zmaja 190 i Deutz motora i nije originalno za moj kombajn već prilagođeno.Imaš u Šimanovcima kod Dula ili u S.Pazovi u Agro F.D.
Svaki Marko radi naopako. :haha:
Glackop INA radi ekstra ležaje za reduktor a i cena im je ekstra.
 
P.s.ako nekom zatreba ostao na stanju jos jedan takav lezaj po ceni 25.e,u redu za INU ali samo treba da se vidi broj kuglica.
 
Ns Lav nije Cummins u pitanju već M.B motor a vratilo je od Zmaja 190 i Deutz motora i nije originalno za moj kombajn već prilagođeno.Imaš u Šimanovcima kod Dula ili u S.Pazovi u Agro F.D.
Svaki Marko radi naopako. :haha:
Glackop INA radi ekstra ležaje za reduktor a i cena im je ekstra.

Hvala Maticu.
 
Glackop tačno je da mogu da se nađu delovi iz doba Tite ali ljudi ne veruju u to.Kada sam radio menjač na kombajnu našao sam sve nove zupčanike iz onog doba sa DMB žigom.Razlika u težini između njih i male privrede kao **greška i oko.
NS Lav :ppozdrav:
 
Tko je ikad imao prilike ugradjivati lezaj nove "kvalitete" i lezaj za koji provjereno zna da je negdje stajao 20+ godina ce posvjedociti o ovome sto pisete. Stariji lezajevi su valjda pravljeni da traju dulje nego masina na koju se ugradjuju. Kolega na ZMAJ-u 780 je prije par godina vadio lezajeve iz mjenjaca koji su (najvjerovatnije) bili prva ugradnja. Covjek kod kojeg je kombajn bio od 70-i neke je jos uvijek ziv i zdrav i on kaze da mjenjac nikad nije dirao a kombajn je 1963.g. tako da je i dirano po mjenjacu stogod, radjeno je pocetkom 70-ih godina.

Kolega je tad sve lezajeve u mjenjacu zamjenuo preventivno sa "kvalitetnim" lezajevima ali stare i dalje cuva namascene i zamotane u najlon jer zna i on da takvih lezajeva vise nikad nece biti.
 
Donosio je jedan dedica u Rumu kadgodašnje ležaje SKF nove u kutijama i lepo se vidi da su iz 70-ih-80-ih godina prošlog veka uz pristupačne cene.
 
Nije isti vek trajanja ležaja koji se kupa u ulju i ovog što ide sa fabričkim 2 grama masti u sebi...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh