ZMAJ kombajni

Jel zna neko kako ovaj nastavak sabirne ravni,nosac ceslja ili kako vec ,se montira na samu sabirnu ravan ?.Ni jedna rupa ne odgovara,imam nastavak kao na slici,sabirnu takodje ,i nema sanse da uklopim.Jedino gde rupe odgovaraju su na kosturu vetra,na oznacenom mestu,tamo sigurno ne ide,ali lol ,svaka rupa odgovara.Jel neko vec spajao ovakav produzetak i sabirnu ?,jedino sto mogu uraditi je busenje novih rupa ,ali i samo ispravljanje produzetka ,jer zbog odredjenih krivina na istom, ovo nema teorije da se uklopi.






 
E taj nastavak meni stoji u supi vec 3 god. Moze i bez njega.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Moze ali onda hoce zrna da baca na sam kostur ventilatora usled vrtlozenja vazdusne struje,i posle zrna ispadaju napolje sa strane kroz one rupe,jedino to pur penom zapusiti,ali to sve skuplja vlagu vremenom nakon pranja masine,i posle rdja.
Evo ja sam sad bio ponovo do supe,donekle sam skontao nesto,on se izgleda montira na kostur ladje(deo u koji se ubacuju sita),a te rupe na njemu oznacene,tu ide guma koja se spaja sa istim rupama na kosturu ventilatora koje sam takodje oznacio.Imam ja jos jedan lim na koji se montira cesalj ,kod njega je sve jasno kako ide,ali ovaj donji deo mi nije bio jasan,stalno sam pokusavao da ga uglavim na samu sabirnu,ali on nema veze sa njom.
Znaci tih 7 rupa oznacene na produzetku sabirne su za gumu koja se spaja sa kosturom ventilatora,te 4 rupe ,po dve na svakoj strani su gde se on fiksira za kostur ladje ,a tih 5 rupa nazad su za cesalj i gornji lim koji se spaja sa sabirnom.
Zvuci komplikovano ,ali jedino mi tako ima logike,ja nzm kako drugacije ovo sklopiti :D.Ako sam pogresio u vezi ovog nek me neko ispravi ko je ovo vec radio.
 
Pisao sam o tome ranije evo jedne slike
sdixpg.jpg
 
Jesi,video sam :)).Ali ovo je pravljeno ,bar taj donji lim,razmisljao sam i ja nesto o tome ali glupo kad sam kupio nov da ga ne iskoristim.
 
Ma jok ,nzm ja da ima vise modela ,imam kao na slici gore sto sam okacio,kupljen on i ostala limarija na vasaru kod Muzlai.
Znaci ovaj tvoj sa slike nema mogucnost da se ubaci guma ,i pod tom gumom mislis na zavesu da ne baca zrno na lim od kostura ventilatora ,ili na nesto drugo ?.
Na ovo mislim da ne bude nejasnoca ,post 13354 od clana Glackop.
http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page668
 
Ok sad razumem.Inace ja bih ipak stavljao bilo kakvu zavesu,jer na drugi kombajn imam bas taj problem gde nekako zrno i pleva se nadju na tom limu na kosturu ventilatora,i odatle kroz one bocne otvore pada na zemlju...tamo je donekle reseno pur penom ali nije to to na duze staze.
 
Ja sam preko ceslja stavio obican lim nesto kao za kukuruz sto ide na prvi cesalj kod bubna.da produzim putanju zrnu i da pada malo dalje na sita..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Replika: Da me nisi citirao skoro sam bio zaboravio sta sam radio...Taj isti produzetak ni ja nisam uspeo namontirati i eto ga na tavanu skuplja prasinu,a namestio sam Montoyin predlog ali i sa gumom i prosle sezone je polozio test tako sto nije vise bilo zrna na onim otvorima.Kada se pogleda u otvoru vidi se na dnu mali broj zrna ali ne i potpuno ispunjen kanal pa cak i da pretece van.
Prosto je...kada se gumena zavesa spoji ispod sabirne i poveze na onaj najvislji nosac na ladji i ta guma bude knap duzine da upire o stranice ladje to znaci da je prostor 100% zadihtovan ka poklopcu ventilatora i gde ce tu vise zrna da prodju,teoretski ne moze ali u praksi vidim poneko ali je to samo sto je guma bila 2-3mm kraca inace sa gornje i donje strane gume nema sanse za prolazak nijednog zrneta.Nekada kada je budem menjao necu kupovati original tako skracenu za tih par mm vec cu sam odrezati iz veceg parceta i onda tek nece biti problema.

- - - - - - - - - -

Pur pena i silikon...dodatna oprema na zmaj kombajnima! :osmeh:
Nista se ne dobija ako se ti otvori zapuse bilo cim,jer ce tada zrna prelaziti iznad poklopca ventilatora i eto ti ponovo setve.:osmeh:
 
Au al me plasis..i ja sam moju menjao pre tri sezone.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Znas li bar ko je proizveo,i meni je treca sezona made in Simanovci,kada mrdnem remenicu oseca se pomalo luft.

- - - - - - - - - -

A sto sam skinuo staru mislim daje fabricka ona se nimalo nije ostetila u nutovima vec samo glavcina negde do pola,nju cuvam i planiram da sam napravim glavcinu i okalim je propisno i vratim nekada na tu staru spojnicku.
 
Ja da sam na vreme zamenio prirubnicu spojnička bi služila još dugo
srećom našao sam orginalu novu
Nije bilo vremena da se time pozabavim ali bi trebalo dodati iza prirubnice čauru ili ležaj da spojničku drži uvek u centru i kada dobije malo lufta
 
Nema potrebe za dodavanjem icega,glavno opterecenje nosi lezaj a da ne bi dolazilo do iskosavanja i time prevremenog stradanja lezaja spjnicka se treba na vreme menjati a ne kao sto vidim neko ceka da proklizi skroz u njivi pa je tek tad menja.
 
Upali motor bez kaiševa kada ti dobije malo lufta pa ćeš videti zbog čega sam to napisao
a mislim da nije baš rešenje menjati spojničku i glavčinu svake sezone kako bi to sve stajalo po ps-u
 
Jasno mi je sta hoces da kazes,ali gde danas kupiti kvalitetnu? Ispada nigde,zato ja planiram kada mi bude bilo doslo do zamene da to izradim u home made radinosti,uslovi imam za rezanje spojnicke dok za glavcinu nemam a to cu usluzno negde da odnesem i kalicu je sam,i to ce biti najslicnije fabrickoj tvrdoci.
 
Nazad
Vrh