ZMAJ kombajni

ko zeli ugraditi hidropogon na zmaja evo menjaca
image.php
[/IMG]

https://www.polovniautomobili.com/kombajni/7656471/zmaj-351
 
pozdrav
interesuje me koje su mane i prednosti Zmaj 171-ce, i na sta treba obratiti paznju.
malo mi je mrsko da procesljam svih 700 strana
moze u pp
hvala unapred
 
kod nas se prodaje jedan 171, sa kukuruznim 6 redi i neznam koliki je žitni, mislim 4,8m......motor je tamov ako se dobro sječam koji je neispravan, sve ostalo je valjda dobro i traži 5000€, već godinu dana, nitko ga neželi.....a vidio sam da se nađu ti motori, a mislim da je to isti motor koji se ugrađuje na đuru đakovića 1620
 
nije 171 nego 170 RM.....nisam ni znao da ima hidro pogon vitla, i pomjeranje vitla hidraulički.....to neki opasan stroj....i da, nije V motor, nego redni 6 cilindara, sa 160ks, tako nešto.....jel vrijedi 5000€ sa neispravnim motorom?
 
To je motor ko na Fahru 1302 samo sto je to tamov a fahr ima deutz-a f6l913 sa turbom, a sta je neispravno na motoru, pregrijan ili ?
 
Cjena je bez kukuruznog hedera, samo je uslikan s kukuruznim...


e to nisam znao, da ide bez kukuruznog, jer nisam ni zvao....a nepiše ni što je sa motorom.....takav motor vjerujem da se može naći, a nađe se i om 352.....jel bi na njega išao kukuruzni od 4 reda, od z142?
 
skoro da ih više i nema kod nas, neznam kada sam ga prije vidio u oglasniku, bila jedna 161, sa 6 kukuruzni i žitni za 4000€, prije par godina.....

pa ima univerzal sa oba hedera za 4500€, djeluje puno, kad se 142 za 5200€ može birati, ima ih na izvoz.....
 
Ovo je original motor koji je isao na z170 ,tam 5 cilindara,100% pregrejan,sr.nje od motora.Mi smo ga skinuli i stavili om 352 a .Preporodili smo se.Usput smo na kombajn namontirali secku,tera on to sve bez problema.4-redni adapter ako za njega zakacis trebace da ga vozis bar 7-9 km\h da vrsalica ne bi radila prazna.
 
To je motor ko na Fahru 1302 samo sto je to tamov a fahr ima deutz-a f6l913 sa turbom, a sta je neispravno na motoru, pregrijan ili ?

Zmaj kombajni nisu nosili motore TAM 913 vec 413. Kod 170 je 5 cilindara, kod 190 i 171 6 cilindara a kod 191 8 cilindara. Ni ja nisam nesto odusevljen tim motorom ali kad se redovno menja ulje kako kaze prirucnik i kad se sipa kvalitetno ulje, ide to bez problema.
 
Poslednja izmena:
6 cilindara je u redu motor ali ovaj od 5 cilindara je cist promasaj.Za kombajnske uslove rada- NE.
 
Nazad
Vrh