ZMAJ kombajni

To sam ja danas zavario i obrusio na brzinu da bih uneo adapter u supu...
 
Samo polovno jer je kvalitetnije.Kod mene na jednoj strani original a na drugoj ne.Divljak se krivi i peglam ga redovno dok original ne mrda nigde.
 
Ili sam corav a ocigledno jesam,kad mora pitam gde to ide na gornjoj osovini jer po izgledu mi ih nema na kombajnu,na kom su tacno mestu ili cemu sluze?
 
Uh po ovom minusu sam isao da se uverim, ja sam znao da ste na njih mislili ali se i secao da su to odlivci jos poluokrugli a izumio sto kroz njih ide ovaj osigurac,jbg pre tri godine sam zadnji put skidao grlo,neznanje nema sta.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ko nece da ih kupuje a kako su prostog oblika nemojte da ih varite jer ta varijanta je najslabija vec nadjite parce od nekog gibnja te debljine iskujte mu na vatri gore onaj deo i ne kalite ga u vodi,nema potrebe jer bolje neka se savije no da pukne a nece se ni saviti jer gibanj i nakon grejanja zadrzava dovoljnu cvrstinu i elasticnost tj dovoljno mu je i vazdusno hladjenje da ga i nakon toga burgija jedva busi.
 
Uh po ovom minusu sam isao da se uverim, ja sam znao da ste na njih mislili ali se i secao da su to odlivci jos poluokrugli a izumio sto kroz njih ide ovaj osigurac,jbg pre tri godine sam zadnji put skidao grlo,neznanje nema sta.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ko nece da ih kupuje a kako su prostog oblika nemojte da ih varite jer ta varijanta je najslabija vec nadjite parce od nekog gibnja te debljine iskujte mu na vatri gore onaj deo i ne kalite ga u vodi,nema potrebe jer bolje neka se savije no da pukne a nece se ni saviti jer gibanj i nakon grejanja zadrzava dovoljnu cvrstinu i elasticnost tj dovoljno mu je i vazdusno hladjenje da ga i nakon toga burgija jedva busi.

Na malom zmaju je to okrugli klin debel 14 ili 16mm nema da se krivi nikuda. Ocito su mislili da je na 142 dovoljan ovakav osigurac...
 
Ma nije to da nisu mislili nego se nikada nije koristio konstantni kvalitet pa se nekada neki delovi u zurbi pravili od sta imaju,pa kome se kako zapadne.
 
Da imam luft, ali imam i problem zvono je ujedno i nosać motora, tako da moram nekako podklocnat motor, a nemam viziju kako posto je karter aluminijski :sta:
 
Taj klin ne puca bez razloga. A razlog je istroseni "polumesec" koji drzi grlo a kroz koji prolazi klin. Kada se polumesec potrosi onda kucista tj nosaci grla pritiskaju klin na sredini njegove duzine i on mora puci pa da je ne znam od kog materijala. Pogotovo pod kuruznim adapterom sa home made seckom i trecom pun varijator po iznabadanom letnjem putu-leniji.
----------------------------------------------------------------------------
Ratar,ako nemas flasnicu-flasencug onda polugom izdigni motor (jbg moras na slaninu) pre nego sto svuces zvono. A to sto je karter od alamina to nema veze ukoliko ga potklocniras na sam kraj kartera. Nis' mu nece faliti. Mada ako ti je Zmajo u pitanju njemu ostaje jedan deo zvona koji je liveni-gusani pa mozes pod njega da stavis. Samo pripremi tanke komade dasaka ili jos bolje laminata. Za "fino podesavanje".
Preduhitrio me danger.
 
jeste karter alu ali nije tanak,ja sam menjao i slobodno mozes od dole celom sirinom staviti drvenu neku letvu koliko je sirok karter,samo obavezno popusti sarafe i od prednjih nosaca motora,ako imas neki flasencug odignes malo motor do zvona podbaci od dole drvo i sarafaj slobodno
 
Aha, ma bojim se kartera toga vec mucim muku s njim flisuje na jednom mjestu dolje, onda cu tako i napravit, javim rezultate kad se upustim u akciju :ppozdrav:
 
imam zmaja od 88 god. i nikad to nije puklo,tako da neznaci da nije dovoljan takav klin, "mozda" je greska i do majstora.....
U ovom slucaju sam ja bio "majstor",a gde sam i da li sam pogresio ne znam.Kao sto sam vec napisao,adapter sam otkacivao na felne od kamiona,e jedino mozda ako je bio neravan teren pa da je doslo do nekog "natezanja".Sto se tice voznje,vozim pazljivo i nijednom nisam cimnuo kombajn,niti uleteo u neki razor i sl...Sta je sa kombajnom bilo kod predhodnog vlasnika...to se ne zna,ali mozda je ovaj klin vec pre bio nacet i sad dokrajcen...

Taj klin ne puca bez razloga. A razlog je istroseni "polumesec" koji drzi grlo a kroz koji prolazi klin. Kada se polumesec potrosi onda kucista tj nosaci grla pritiskaju klin na sredini njegove duzine i on mora puci pa da je ne znam od kog materijala. Pogotovo pod kuruznim adapterom sa home made seckom i trecom pun varijator po iznabadanom letnjem putu-leniji.

Pokusacu da vidim nekako da li je polumesec potrosen kad budem skidao grlo.
 
Nazad
Vrh