ZMAJ kombajni

Ne.Uzeo sam od 190-ke rezervnu a kompletan reduktor skinuli sa one rasturene 190-ke ali naša greška što ga nismo otvorili da proverimo da li je original jer bi prošao dosta jeftinije.U Bajši originalni reduktor sa pravim komponentama košta 500 eura a od 161 može da se nađe za 80 eura ceo.
 
aha, pa da treba otvoriti i videti.. jeste 8 nutova eo sad sam isao videti.. u sunce mu.. sad me dade u brigu... moracu se pozabaviti time da to nabavim...

- - - - - - - - - -

hvala maticu, sad si nam svima dosta pomogao... ovo nisam znao..
 
izgleda da je i ja skupo placam. zna li neko kako se postavlja rele za svetla i kakav.. slabo mi svetle farovi oni ispod kabine... a ni ostali nisu bajni.
 
Meni kad je ispala ta osovina u trecoj brzini na atarskom putu na 142, u trenutku sam pomislio da sam propao u zemlju! Polomi i 2 zuba u reduktoru na velikom zupcaniku...Kod Bate u Izbiuste otvorimo 20 reduktora i svi sa 3srafa, taman odustali kad on se seti da ima jos jedan al zatrpan sa sapurinama, i nismo dzabe kopali taj je bio sa segerom, a zupcanik u njemu kao nov...Tako se srecno zavrsila nasa agonija!!!
I vrlo je bitno sto je desni tocak u pitanju jer merdevine ostanu cele :haha:
 
Nama je u zetvi zita pukla i to leva kombajn pun bunker,a ubrdo ide i to solidan breg kad se zabo u zemlju to je bilo jezivo stepenice nisu mnogo stradale ali lim bocni onaj sto se otvara je dobio posteno po p...i.Najgore toliko je cula bila niska da smo jedva iskipovali bunker i na kraju muka posto je u brdu ne mozes ga dici na dizalicu oce da se svali u nazad pa smo pored podizanja jos i kopali skoro metar u dubinu pravili rampu da uglavimo tocak,a to nam se desilo oko 12h pre podne,a zavrsili smo oko 01h uvece.
 
.. slabo mi svetle farovi oni ispod kabine... a ni ostali nisu bajni.
Za vezivanje releja ima sema na samom njemu,a plus ima ih nekoliko varijanata pa zavisi koji nadjes,a drugo ja mislim da sa relejima neces nista resiti,zato sto oni ne pojacavaju struju a ni napon vec sluze u sistemima za rasterecenje prekidaca od kog se napajaju potrosaci.Vidi ti prvo da nisu ostecena sociva ili mozda losa masa.
 
Zamolio bih vas forumasi ako je ko voljan da pogleda u saobracajnu od Zmaj 142 sta pise u podacima koliko ima kg i da napise?Unapred hvala.
 
Nemam saobracajnu,ali imam uputstvo,u knjizi pise da je tezak 5300kg bez hedera,otprilike priblizna masa,a sa hederom oko 6250kg.Nismo ga nikada merili tako da ne znam da li su 1005 tacni podaci,ali ima sigurno negde u temi pisano samo se ne secam na kojoj strani.
 
Ne.Uzeo sam od 190-ke rezervnu a kompletan reduktor skinuli sa one rasturene 190-ke ali naša greška što ga nismo otvorili da proverimo da li je original jer bi prošao dosta jeftinije.U Bajši originalni reduktor sa pravim komponentama košta 500 eura a od 161 može da se nađe za 80 eura ceo.

Ozorak Jeno iz bajse je nedavno umro a naslednici udaraju lepe cene tako da nije vise kako je bilo.
 
Ni on bas nije bio sa cenama pristupacan i on je znao da odalami cenu da jedva na nogama ostanes!
 
me farovi mi se pale ko dve petrolejke, sve polagano pojacavaju do pola i onda tako skilje... a inace kad upalim svetla i recimo ventilator u kabini.. onda napon toliko padne da nema dovoljno struje da ponekad nece da mi el. ventil otvori.. neznam sta bi moglo biti. na voltmetru na ins. tabli padne napon ispod 10v.
 
Za sad lepo koci, koje ulje sipate kocione sisteme?
1_tmb_92112195_IMG_2992.jpg
[/url]
 
... a inace kad upalim svetla i recimo ventilator u kabini.. onda napon toliko padne da nema dovoljno struje da ponekad nece da mi el. ventil otvori.. neznam sta bi moglo biti.
Ne znam ovako odavde sta bi stvarno moglo da bude ali znam da ti umesto releja treba jedan auto-elektricar,neka covek krene od akumulatora...znaju oni svoj posao i garant ce ti resiti stvar bez releja.
 
me farovi mi se pale ko dve petrolejke, sve polagano pojacavaju do pola i onda tako skilje... a inace kad upalim svetla i recimo ventilator u kabini.. onda napon toliko padne da nema dovoljno struje da ponekad nece da mi el. ventil otvori.. neznam sta bi moglo biti. na voltmetru na ins. tabli padne napon ispod 10v.

Isti problem sam imao i mislim da sam ga resio tako sto sam doveo jos jednu deblju zice zive struje do brave i jednu gore na osiguracku kutiju od ventilatora i tih gornjih farova. Za sada mi napon ne pada ispod 12 kad popalim sve(mada nikad mi nije sve popaljno) a videcu kada bude duze sijalo da li moram stavljati jaci alternator.
 
Nazad
Vrh