ZMAJ kombajni

Kolege treba pomoć, stalno mi mota na zadnjoj osovini grla a ima one zaštitne limove i greje osovinu, pravi posteljicu sa gornje strane grla i onda svremena na vreme otpadne parče od trenja i podbaci mi pod lančanik na donjoj osovini i blokira.
 
ja sam na 142 drzao uvek 1,6-1,7 a sad eo danas napumpao na 171 na 2,3 pa sta im Bog da... stare su ali ako valja valja ako ne neka je vrag nosi i sve zlo sa njom... kod nas stari soferi kazu ne boj se tvrdo naduvane gume i jos neceg samo nesecam cega :osmeh:
 
YI3SvuI.jpg
20c8rHF.jpg


ovako pise kod mene na gumi maksimalni pritisak kada guma nije previse puta montirana odnosno ostecena max 35 psi odnosno oko 2,2 ili 2,3 bara i tako je i napumpana vec dve godine
 
Felne na Zmaj kombajnima koji nose gume 23.1-26 ne pucaju.Na 142-143 je već druga priča.Pogotovo ako vozač ima da kažem težu nogu na gasu+povišenje bunkera,roto sečka na kukuruznom adapteru i eto pucanja.
 
pa ta kratka poluosovina na koju se sarafi tocak.. samo otpo tocak ... us..o sam se ziv.

Jel bar stradao vetar?ako je sa desne strane tocak garant je bio naseo na osovinu iznad njega,pokrivio...muke...a cesto ubace poluosovinu od 142 ako je za prodaju,i eto belaja kad se natovari bunker.

- - - - - - - - - -


Lako,video sam do sad tri komada...jedan je radio sa adapterom,a jedan nije,pa opet pukla,sreca svega 3 cm,pa je na licu mesta zavareno i ide tako vec treca godina.
 
nije nista stradalo i nije stavljeno tanko, nemoze tanko jel ne pase od 142, ojacana je unutri i ne ide isti lezaj... ma naslonilo se telo reduktora na unutrasnji deo tocka i tako ostao kombajn celu noc do sutra, kad smo doneli remontovan redkutor i zamenili, malo je bilo posla oko podizanja u njivi ali je sve proslo glatko kako je moglo da bude, i da desni je tocak.
 
Pukla pečurka?To je nemoguće.Jedino ako je nabudžen reduktor od 142 ili 161.Jel se pečurka držala na seger osiguraču ili na 3 šrafa M10?
Ta pukotina na felni nije ništa.Kod mene na jednom točku pukotina je 15 ak cm i ko zna koliko to tako ide jer je kombajn tako došao a pukotina je baš na falcu.Gume su Ruske sa falcom od p'o šuva.
 
nema 3 sarafa samo pred kraj krupnih zuba seger... i onda se to bode u onaj ravno-valjkasti, manji... i sad sam kod zeljka nasao opet od 161 i malo ga toterali i eo sad ide... sto jel od 161 slabiji? ima li jaci od toga?
 
Diesel to nije reduktor od 171 već od 161 ili 142.Na 171 pečurka ima deset nutova i drže je debela podloška sa 3 šrafa M10.Kod tebe je 8 nutova sa seger osiguračem i samim tim pečurka je tanja i naravno slabija.Prošle godine sam menjao reduktor i uzeo kod Šanjike drugi ali mi je ugurao od 161-ce koji nije izdržao 2 dana u kukuruzu.Sva sreća pa sam uzeo i samu pečurku za rezervu pa sam se spasao inače bi se derao jer tih reduktora nema za naći.Ode centralni ležaj JN310 i ako ne reaguješ na vreme uništi pečurku na tom gornjem delu.
 
a neznam dokle ce ici, bio je takav kakav sam sada stavio i ko zna od kada ide.. i vidi se da je pukotina odavno, jer je zadnji dan sto je puklo bilo svega 2-3 cm kvadratna.. znaci neko je ranije vec to zamenio.. i ako uspem da nadjem da si uzmem taj originalni... sad cu ici da izbrojim nutove tu mi je stara blizu... od cega si uzeo rezervnu pecurku, od 161??
 
Nazad
Vrh