ZMAJ kombajni

da cujem da ima dosta na elevatoru povratne mase posto nemam kabinu pa cujem zrna kad lupaju ,gornje sito mi je stelujuce a donje standardno sa rupama 9 ili10mm
 
Da se pohvalim...prsla mi osovina na reduktoru hedera,Nabio sam gumu od ficu na kosu i bas u onaj zicani obruc...i otad poce samo malo zveckati i ja naravno nastavim i ne obracam paznju na njega i nakon 70 ari stade odjednom kosa i osovina na pola u kucistu izmedju iglicastog i biksne.Neverovatno kako lako strada reduktor.
 
Nama je isto bila pukla osovina reduktora prve godine ali otac je napravio na strugu i eno ga ide ne staje!
 
Zdravo. Imam problema sa zmajem 133. Dok kombajn radi sliva ze zito u ventilatoru nije to velika kolicina ali se vidi unutra kako pada i to najvise pada na usmerivac vazduha i posle ga ventilator izbacuje nazad. Ja mislim da nebi trebalo da tu pada zito. Da li zna neko zbog cega se to desava
 
Imas gummane trake iza reseta koje treba da dihtuju da zito ne ulazi u prostor ventilatora i tu mora dihtovati. najverovatnije tu curi ili je prosupljila ladja. Kad skines reseta vidi se ispod ta traka koja je za ladju zavrnuta koliko se secam jer nas je to preprosle godine na 142 mucilo
 
Ima li neko ideju kako da se sto bolje zadihtuje kabina na 142 ojci?
Ili ako je neko radio ako ga ne mrzi da postavi slike.
Kod mene najvise prasine ulazi kod rucica za pustanje vrsaja i pustanje hedera i ovamo kod rucice menjaca. Bukvalno posle dva sada je puno prasine, ne vredi da se cisti niti izduvava.
 
Sa koliko obrtaja truma radite suncokret kad je malo zeleniji? Da li je neko probao sa 350 obrtaja da radi i kako to izgleda? Ja sam radio sa 400 i nije bilo problema e sad da li ce mu 350 biti malo?
 
Mi kosimo suncokret sa 350 obrtaja i soju i kukuruz i nismo imali nikakvih problema lepo izvrsava sve nabrojane kulture i lom je minimalan!
 
Pravim dihtung za vodenu pumpu, da li treba i na dihtungu da napravim prorez za ovaj mali kanalic(oznacio crvenim)ili moze da ga dihtung prekrije?
 
Pozdrav kolega forumasi. Dugo vec iscitavam forum, a sada rekoh da se oglasim. Potrebna mi je mala pomoc. U slobodno vreme pravim modove za igru Farming Simulator, pa mi je zaskripalo sa zmajem 190. Naime, potrebne su mi bocna i prednja projekcija (crtezi) sa sto vise dimenzija. Nesto slicno crtezu koji se provlaci po forumu, gde je pogled od nazad.
Hvala unapred,
Dalibor
 
Ko je skoro rasturao reduktor kose ili ako neko pamti od ranije da li u onom prednjem kucistu gde izlazi osovina za ruku kose je u unutrasnjem delu biksna a na prednjem iglicasti lezaj,tako je kod mene a nesto se pitam jel tako to fabricki ili da nije neko umesto lezaja ubacio biksnu?
 
Pravim dihtung za vodenu pumpu, da li treba i na dihtungu da napravim prorez za ovaj mali kanalic(oznacio crvenim)ili moze da ga dihtung prekrije?
[/QUOTE
Moze dihtung da prekrije jer kanalic zato sluzi da provuce vodu kroz njega. to je izvod za mesanje vode kad ima termostat koliko mi se cini za ono malo parce creva

- - - - - - - - - -

Mislim da je biksna original tu Glackop. Nisam rasturao jos posto je u dobrom stanju ali se vidi i ova je nova kupljena takva
 
Kod mene na to mesto idu 2 igličasta ležaja i semering.Da napomenem da je u pitanju veliki reduktor.Nije isti kao kod tebe.
 
Nazad
Vrh