ZMAJ kombajni

Da i ja da potvrdim da se reduktor nigde ne pomera vec je fiksno usrafljen,a hod kose se jednom podesi pri stavljanju nove kose na prutu kose i to je to.
 
Mozda sam ja neuk i glup ali kako na prutu kose podesavati hod iste?!? Sve je fiksno zanitano i nema tu nikakvog podesavanja.

Molim da mi objasnite o cemu pricate jer sam se ja pogubio. Sve mi je jasno kod "obicnog" pogona i sto se kud podesava ali mi nikako nije jasno sta radite na reduktorskom pogonu kose. Cisto je nemoguce da je bas svaka peta kose IDENTICNA jedna drugoj i da je prut identicno izbusen, pogotovo u maloj privredi. Da je to istina onda ne bi bilo potrebno podesavanje hoda kose i na svim ostalim vrstama pogona a ne samo na reduktorskom...

Podesavanje MORA postojati ali koliko znam da se nista ne dira na kosi.
 
Pa prosto.
Odnituje se, pomeri, zanituje ponovo.
Tako je kod mene majstor uradio na ovom novom hederu. Posto sam ja kosu 4,2 skratio na 3,6.
 
Ne znam kakve vi to imate glave na kosi ali kod mene se nista ne moze pomaci. Rupe se mogu staviti samo u jednom polozaju i zanitati, nema nikakvog pomicanja nikud. Rupe na prutu su jednako velike rupama na nozevima i jednako velike rupama na glavi kose. Raspored rupa ide kako idu nozevi na prutu, nema pomicanja ni milimetar.

Stvarno mi nije jasno o cemu pricate...
 
Lepo se postavi kosa i proveri hod,ne poklapa li od prsta do prsta lepo odsrafim kosu na onom iglicastom lezaju gde se srafi na ruku reduktora...izvucem je napolje oko pola metra toliko da mogu brusilicom da osecem prut negde odmah iza kucista/caure lezaja/skratim za onoliko mm ili produzim prut za onoliko koliko je odstupalo pecnem aparatom samo toliko da drzi za probu tj ponovnoj proveri hoda i ako je ok zavarim dobro co2-om, i to se vise ne moze nikada rastelovati sve dok se reduktor ne raspadne.Inace nisam za varijantu skidanja nitni jer je to slozeniji postupak u odnosu ko sto Mitar kaze FIK I GOTOVO pogotovu sto je kod mene prut a ne znam da li je tako i kod ostalih debljine oko 20x20mm pa ga secenje i varenje nista ne oslabljuje.

- - - - - - - - - -

I bitan dodatak ako neko radi po mom opisu...ne sme se prut variti vani tj odrafljen od ruke vec sve zasrafljeno i reduktor doveden u srednji polozaj jer ruka kretanjem levo skroz kao i desno pomalo podize kosu navise i zato se ta visina mora podesiti sa reduktorom u srednjem polozaju tj ruka pod 90% u odnosu kose,jer ce tako to neminovno podizanje biti dovedeno do minimuma.
 
Poslednja izmena:
Kakva glupost, boze me sacuvaj... Da nema nikakvo podesavanje nego rezanje i varenje po kosi. Totalni idiotizam ako kupim novu kosu i po njoj odmah rezem i varim.

Da li itko od vas ima upute od nekog zmaja 16x ili 17x koji su dolazili fabricki s reduktorom, tamo mora biti opisano kako se to radi, ne mogu vjerovati da ne postoji nikakvo podesavanje osim ovog sto pricate. Pa i stari sistemi imaju podesavanje hoda izvedeno "gospodski".

Kolega: Mjesas pojmove. PRUT kose je ona stanga na koju se nitaju nozevi, GLAVA ili PETA kose je ono sto ti nazivas prut.
 
Kakvo crno sečenje i varenje.Raznituje se glava kose,pomeri gde treba i ponovo zanituje.Ne treba ti fabrika da bi zanitovao glavu ili nož kose na prut.Ova rasprava je započeta zbog objašnjenja šta je potrebno uraditi sa pogonom kose prilikom prelaska sa sistema školjki na sistem poluge sa ležajevima a otišlo se predaleko.Ako su svi koji imaju 142 prilikom prelaska na ovaj sistem morali pomerati glavu kose ne vidim u čemu je sada problem i isključujem se iz diskusije jer ne vodi nigde a moram priznati da sam naučio i nešto novo o samom reduktoru pogona kose.Ajd zdravo.
 
Poslednja izmena:
Da li mi neko moze reci sta drzi semering da ne ispadne na klipu varijatora voznje na 142 ojci.
Na starom klipu je matica, ali na over nema za maticu.
Da li ide neki osigurac.
 
Daj sliku da vidim princip,jer glavna gumica je unutra i naslanja se na tu kako je zoves maticu,a onaj spoljni sto se vidi semernik tj naziva se prasinar njega nista ne drzi,jer on ima metalni spoljni omotac i samo se nabije u leziste.
 
Ta spoljna ne drzi pritisak vec ona iza nje unutra,tako da ako pusta ulje trebas zameniti unutrasnju.Davno sam ga rasturao pa sam zaboravio princip ali cinjenica je da svaki cilindar poseduje tu spoljnu cisto zbog prasine ali ona nije bitna za ulje.Mislim ako se razumemo.
 
kolege molim za pomoc,naime u toku zetve mi se desava problem sa grejanjem motora u pitanju je mali Zmaj 133 i S44 motor,to sam primetio prosle godine,i sad pred ovu sezonu sam mu uradio glavi i dihtung glave sumnjajuci da je to problem,odradim i remont vodene pumpe medjutim i posle svega toga ista situacija,zatim misleci da je hladnjak,kupim i novi hladnjak medjutim ponovo mi se se desi da se u toku rada dize temeperaturu ,kada podigne temperaturu dolijem mu vode i onda radi tako neko vreme pa ponovo ista prica,dakle ne znam sta vise da mu radim,kao da gubi negde vodu ali ja nemam predstavu gde,dakle sve sto sam mogao uradio sam pa ako neko ima neku ideju neka pomaze,inace da napomenem da drzim cist hladnjak i filter vazduha kao i motor ,ali ne vredi negde je greska:udri::udri::udri::sta:
 
Posto se povela polemika oko reduktora kose imam pitanje.
Reduktor kose pravi buku tj.lupa,e sad da li je tu problem previse zategnuta kosa(teze se pomera) ili je problem u reduktoru(lezajevi ili nesto drugo)?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Gabricn proveri rukom da li se klima remenica.Proveri polugu da li ima lufta na viljuški kao i samo stanje čaure i ležajeva na glavi kose.Sve može da mu smeta.
Daki td ubaci mu termostat.Jako brzo ti meša vodu bez njega i izbacuje napolje.
 
znam da bi trebalo sve da bude knap ali eto pitam da znam od cega da krenem.Prvo me zanima da li je moguce da jako stegnuta kosa pravi takav problem? Kada skinem kais i okrecem rukom kada dodje i do jednog i do drugog kraja javlja se neki prazan hod... kada raskacim kosu tog praznog hoda nema
 
Ta spoljna ne drzi pritisak vec ona iza nje unutra,tako da ako pusta ulje trebas zameniti unutrasnju.Davno sam ga rasturao pa sam zaboravio princip ali cinjenica je da svaki cilindar poseduje tu spoljnu cisto zbog prasine ali ona nije bitna za ulje.Mislim ako se razumemo.

Resen problem. Jutros samo ubacili osigurac. Evo drzi.
Verovatno je tako bilo, samo je ispao taj osigurac.
 
Resen problem i kod mene sto se tice kose. Menjali smo skoro sve potiskivace kose, nekoliko kontra nozeva na duplim prstima i dodao sam jos 2 kom kontra nozeva na pocetku i kraju kose, te nastelovali razmak na nekih 1 mm izmedju kose i kontra nozeva!
Kosi ko luda, bez obzira da li je psenica polegla ili nadolazi u koso ili je prinos odlican!
 
kolege molim za pomoc,naime u toku zetve mi se desava problem sa grejanjem motora u pitanju je mali Zmaj 133 i S44 motor,to sam primetio prosle godine,i sad pred ovu sezonu sam mu uradio glavi i dihtung glave sumnjajuci da je to problem,odradim i remont vodene pumpe medjutim i posle svega toga ista situacija,zatim misleci da je hladnjak,kupim i novi hladnjak medjutim ponovo mi se se desi da se u toku rada dize temeperaturu ,kada podigne temperaturu dolijem mu vode i onda radi tako neko vreme pa ponovo ista prica,dakle ne znam sta vise da mu radim,kao da gubi negde vodu ali ja nemam predstavu gde,dakle sve sto sam mogao uradio sam pa ako neko ima neku ideju neka pomaze,inace da napomenem da drzim cist hladnjak i filter vazduha kao i motor ,ali ne vredi negde je greska:udri::udri::udri::sta:
Proveri da ti nije neki cep na bloku natruo pa pusta,ili kriva cev od hladnjaka do motora tamo kod alternatora.
 
Nazad
Vrh