ZMAJ kombajni

Koja guma nije potrebna ?
Mislis da propušta na one rupe gde se nalaze oni nosači ladje sa silent blokovima(okruglim gumama)? Nema teorije,jer je kod mene to gore sve zatvoreno, jedino može da vraća preko sita, a od turbulencije što pravi vetar, završe ta zrna gde završe.
 
Pa mora bočna strana između sabirne i lađe i ako ima prostora između bočnih guma gde se spajaju
otvor slamotresa je baš u tom delu i zrno koje ispada iz njega rikošetira kud ne treba
 
Nema nigde prostora, sve su gume nove i sve je praktično zapuseno!
Skoro niko nema tih problema, a siguran sam da je kod mene brzina u pitanju, jer motor ima snage za razliku od perkins-a.
 
Gde bi moglo da se kupi za Zmaj 142, onaj deo koji pokrece sajlu broja obrtaja bubnja? Samo onaj mali cilindar gde je konusno tanjirasti par. Po nekoj razumnoj ceni, danas sam trazio, nisam nasao ispod 4000 din.
 
To je kolenasti prenosnik iliti pinjon.Ima u S.Pazovi u Agro FD po ceni od 3.200 rsd.Ima za 2.500 rsd kod ove dvojice 064 1184342 Aleksandar 064 1358058 Miša
 
Sat nov, pokazuje 50 obrtaja više
pinjon nov samo jedan čep zalepljen, naravno ne utiče ništa na rad

- - - - - - - - - -

Imam i električni, ne treba pinjon samo indukcioni senzor
 
Imaš u Golubincima sve vrste lanaca.Firma se zove Agro Line.Povoljniji su od Demetre a isti očin što se tiče kvaliteta.Zektor ako nisu previše istegnuti promeni lopatice i gas jer su ti na kombajnu najverovatnije Filip Kljajić lanci.
 
Kako se smanjuje aksijalni luft na bocni reduktor kod zmaja, jel se ubacuju podloske izmedju velikog zupcanika i lagera ili je otisao nadvoresnji lager, rasklopio sam da zamenim semering, pa da resim dok nije kasno.
 
Nazad
Vrh