ZMAJ kombajni

Ovo je odlican predlog :ppozdrav:
Rajber bih mogao naci negde,a osovinice imam od klipa od rakovice 65,ne znam da li one odgovaraju? Koji je precnik osovinica od S 46?
I jos jedno pitanje-na ovom delu koji je na tvojoj slici,lako je prosiriti rupe.A kako si to izveo na onom drugom,koji je na kombajnu,koji ne moze da se skine? Moze li rajber da dohvati?
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam mere osovinice ali ću sutra slikati i premeriti.....
Sa rajberom komotno možeš da razvrtiš obe rupe, ako me sećanje služi za drugu rupu mislim da sam koristio produžetak za gedore i da odgovara 100% na rajber.
 
20160511_224747.jpg
[/URL][/IMG]
kod mene je usavresnija verzija...nema ni da susne.
A inace zazor je samo 0.15 i to je zveckalo samo tako.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam mere osovinice ali ću sutra slikati i premeriti.....
Sa rajberom komotno možeš da razvrtiš obe rupe, ako me sećanje služi za drugu rupu mislim da sam koristio produžetak za gedore i da odgovara 100% na rajber.

Nasao sam osovinice klipa od Rakovice 65, 32 mm je debljina tih osovinica,znaci rajber treba da skine oko 1,5 mm.
 
Danas kaparisao jednu 142 ojku sa dva hedera. Ali jedan heder nema pogon, kosu, remenice, osovine. Koliko je pametno kupiti te delove polovne od ovih sto rasturaju kombajne.
 
Kaze da ne prodaje taj :osmeh:
Ne znam,nemam iskustva sa ovim alatom,jer isti i ne posedujem.Ocekujem druga koji to ima da dodje,pa cemo probati i videti...
 
Samo se vi zezajte........trebaće vama rajber....:osmeh:

Sad sam izmerio osovinicu..... isto 32mm
Ne znam što bi bio problem razvrteti rupu za 1-2 mm ??? Malo je teže u početku dok je rupa ovalna ali sa pravim alatom ( u ovom slučaju oštrim) nije nikakav problam razvrteti rupe...

Evo kako izgleda sa osovinicama klipa.....




PS: Onaj rajber što je bio na prodaju je radio rupe do 45 mm !!!! Znači veći od ovog na slici...:ppozdrav:
 
Matiću, sedi 2 :osmeh:. Da, tako je !

MONTOYA

Pre dve godine urađeno i još stoji ko avion....

-----------------------------------------------------------

Branković


Samo još da dodam, da obavezno ubaciš platnu (ili žilet platnu) po potrebi da bi eliminisao aksijalno pomeranje nosača varijatora u fiksnom kućištu.
 
Poslednja izmena:
Nisam merio ali otprilike da ti dočaram: :osmeh:

Fiksni deo na kombajnu je "raširen" toliko da osovinica (bolcna, što bi rekao Matić) ide malo teže, čekićem nabiti.......

A nosač varijatora raširen toliko da osovinica prolazi lagano rukom..... tako sam ja uradio a sad dali je to pravilno o tom po tom......:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh