ZMAJ kombajni

Moze li neko da postavi sliku kako mu je reseno paljenje i gasenje secke za slamu na zmaj kombajnu.
 
Kod mene je pogon sa bitera i secka se pali zajedno sa vrsalicom. Gasi se tako sto se skine kais.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kod mene ide jedan kais direktno sa motora.On ide na mehanizam koji je ukljuciva i iskljucivao secku.Sa njega ide kais na secku.Taj mehanizam me zeza.Da bih ugasio secku svaki put moram gasiti kombajnski motor.Hteo bih da taj mehanizam zamenim nekim kojim mogu da palim i gasim secku bez gasenja motora.
 
Ubaciš elektro kvačilo kao na novijima i pališ i gasiš sečku bez gašenja čak ni ne treba izaći iz kabine:ppozdrav::ideja:

neki su to uradili isto da bude isključivanje kao vršilice da imaš posebnu polugu koji zateže i otpušta remen i radi bez greške, malo se doradi držači remena da ne iskoči iz remenice kad je otpušten i nikakva nauka.
 
Varijator voznje Z142

U ovim delovima oznacenim na slikama ima malo lufta.Klinovi koji prolaze kroz ove rupe nisu osteceni. Ako sam dobro video(a ni u katalogu nema) ovde ne postoje biksne koje bi se mogle izbiti i zameniti novim. Sta uraditi da se ovaj luft eliminise?


 
Pozdrav.
Zamolio bi vas ako mozete da mi kazete vase iskustvo sa hladnjacima za zmaj 142. Ima turski, indiski i domaća proizvodnja Zemun. Ovi Turski vidim na Jusel 176 eura, indiski 250 eura a nas kosta 530 eura. Interesuje me vasa iskustva sa hladnjacima ko je imao problem???
Ispustio zimus vodu ali izgleda nije iscurelo sve definitivno ove godine skidam hladnja i u sobu sa njime.
 
U ovim delovima oznacenim na slikama ima malo lufta.Klinovi koji prolaze kroz ove rupe nisu osteceni. Ako sam dobro video(a ni u katalogu nema) ovde ne postoje biksne koje bi se mogle izbiti i zameniti novim. Sta uraditi da se ovaj luft eliminise?


Rajborerom se izjednače rupe i napravi novi bolcnovi po tim rupama, samo što je teško da će ti neko uraditi nove u dobrom kvalitetu
a ima i da se kupe nove čaure i bolcnovi....stare skineš pa zavariš nove... al i toga je upitan kvalitet
 
Razlika izmedju precnika bolcna i onih caura je svega 0,5-0,6 mm,ali dovoljno je i to da ponekad lupa.
Videcu sta cu.Mozda pokusam da napravim nove bolcnove,ako nadjem dobar materijal.
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:
 
Ineresuje me da li je neko pravio secku na hederu za suncokret (sa kljunovima) ? Hteo bi da ugradim nesto tako pa me zanima da li je neko vec probao?
 
Pozdrav.
Zamolio bi vas ako mozete da mi kazete vase iskustvo sa hladnjacima za zmaj 142. Ima turski, indiski i domaća proizvodnja Zemun. Ovi Turski vidim na Jusel 176 eura, indiski 250 eura a nas kosta 530 eura. Interesuje me vasa iskustva sa hladnjacima ko je imao problem???
Ispustio zimus vodu ali izgleda nije iscurelo sve definitivno ove godine skidam hladnja i u sobu sa njime.

uzmi nas sa rijetkim sacem!u turski staje manje vode,moj stric je imao turski i nije bio zadovoljan!a i cijena ti govori!
 
U ovim delovima oznacenim na slikama ima malo lufta.Klinovi koji prolaze kroz ove rupe nisu osteceni. Ako sam dobro video(a ni u katalogu nema) ovde ne postoje biksne koje bi se mogle izbiti i zameniti novim. Sta uraditi da se ovaj luft eliminise?



Druže, kad si već rastavio, uzmi rajber ( razvrtač) i lepo razvrti rupe i u njh ubaci osovinicu klipa, mislim da paše baš od S-46 motora................to ti je večno .......
kao osigurač stavljaš Vijak M-14 ili M-16, veliku platnu sa obe strane i maticu sa osiguračem ili duplu maticu pa kontriraš.
Jednom vijku moraš obrusiti glavu jer nema mesta zbog apcunga.........
Ovo ti je najjeftinije i najsigurnije rešenje koje možeš potpuno sam odraditi bez ičije pomoći, ulog je da kupiš 2 vijka, osovinice ako nemaš poslaću ti .....
Evo jedine slike koje imam od tog posla.....




PS; Ako nema jagnjetine dobra je i prasetina............:osmeh::osmeh: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh