ZMAJ kombajni

Evo onda kako sam spontano utvrdio da upijaju ulje,to za prodaju je ok ali za sebe nikako.
Skinem levu stranu jedan disk 12mm drugi 11,njih kupujem nove ali na desnu stranu oba po 13mm/novi su oko 13.5mm/njih resim da ostavim te ih samo ismirglam i izmerim 12.9,kazem ok oni ostaju,i kako prosla par dana ja ih pogledam oni vise nisu one sive boje kao sto su bili nakon smirglanja vec potamneli i kao na mestima prepljusnula masnoca,sad da bi bio siguran da li ili nije masnoca ja to stavim na ringlu te ih zagrejem na 100-tinak stepeni i tad jasno uocim da ulje izbija na povrsinu i pocinje da kljuca.Sad mi je cak drago sto sam to primetio iako moram zameniti sva cetri,jer da nisam ja bi te smirglane ponovo stavio i posle bi ovde kukao kako je sve dobro a da nece ponovo dobro da koci,te da su konstruktori bili nepismeni i.t.d.
I kada sam ih hladio nakon grejanja primetim da onaj azbest ili koji je vec materijal upija cak i vodu.
 
Poslednja izmena:
Znam da upijaju sve i svasta u sebe ali kako i sam kazes za prodaju prolazi. Znam da ih je u benzinu namakao i da je kombajn na dvoristu okretao sa zablokiranim prvo jednim pa drugim tockom. Nikad taj kombajn nije kocio ni priblizno tako dobro. Dal je on stogod potrefio pa dok je bilo benzina u kocnicama kocio je dobro pa kad je isparilo mozda se stogod pogorsalo...

Ne znam, davno je bilo, samo znam da je netko umjesto bakrenih podloski stavljao gumene i da zato nije kocio nikako...
 
Koju žicu treba kupiti da bi se zamenile žice na žitnoj korpi? Da li je to neka posebna ili je dovoljno samo da bude čelična?
 
Hvala,Maticu :ppozdrav:

Tomo,javi i ti gde si kupio tu zicu u buntu,pa da pozovem,da uporedim cene.
Nije mi problem to seckanje...
 
Pogledaj na nekom stovarištu koje drži crnu i obojenu metalurgiju.Verujem da prodavci uzimaju na tim mestima pa je seku na meru i prodaju.
 
Ja sam 7-8 zica koje su bile malo pokrivljene zamenio zicom za TIG varenje,to su sipke 2.5mm sa metar duzine polucelicne mozda za nijansu malo mekse od originalnih ali nakon sezone bas ih gledao nijedna mrdnula nije.Lakse ih mozes naci u skoro svim gvozdjarama i kao zice za gasno zavarivanje ali tvdocu proveri vizuelno...mislim to radi ako ne nadjes originalne.
P.s.kako sam imao 2-3kg te zice ja sam planirao sve da ih zamenim,cisto onako jer ove nove sijaju/bakarisane/ ali kada sam poceo i video koji je to triper od posla da se prvo stare izvuku...sva sreca sto sam poceo da secem samo te krive inace da sam sve icvikovao kao sto sam prvashodno planirao,e tad bi bila zurka koja ne znam kako bi se zavrsila.
 
Ja sam menjao pre jedno pet godina. Imao sam par ostecenih i resio da zamenim sve. Uzeo sam u Agro Profilu iz Ade. Kad se dobro ocetka korpa, stare zice iseku, nije nikakav problem staviti nove.
 
Menjao sam i ja 2011 godine.Kupio sam žitnu korpu koja je stajala godinama.Žice katastrofa.Postoji rešenje za lakše izvlačenje žica.Korpa se potopi u vodu i ostavi preko noći.Sutradan se vadi iz vode,žice seku i polako izvlače sečicama.
 
Ja sam napravio novo sve
48efa2329556973.jpg
[/URL] [/IMG]
efaf0a329556955.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh