ZMAJ kombajni

Dok smo radili danas iskocio je kombajn iz brzine(142), njiva ima breg i kad je pocela da se spusta samo ooop. Sta bi moglo da bude? Menjac?
 
Ako iskace iz 2. onda lako moze biti da je crkao iglicasti lezaj na drugoj brzini. Onda osovine izgube saosnost i pod promenljivim opteracenjem se zupcanik iskosi i iskoci. Meni je zbog toga iskakao kada se ide po neravnom.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A ja cu komplet tocak sa gumom koja verovatno moze doterati kombajn samo do kuce dati za 100 evrica.
 
Semering do hladnjaka od 142 pusta...menjao sam ga jednom,ali je ubrzo popustio i taj...oba su dalmik,i jako se tesko stavljaju(beze),a udje isuvise lako,i bez silikona ne bi dihtovao spolja verovatno...postoji li nki problem ili samo da uzmem semering drugog proizvodjaca?
 
Naravno drugog,npr domaci INIS, namesti i garant ce drzati a ako imas onaj useceni kanal od prethodnog semeringa onda mozes i skratiti oprugu za 5mm,ali ako je motor pri kraju i duva na sve strane onda tu nema neke vajde.
 
Naravno drugog,npr domaci INIS, namesti i garant ce drzati a ako imas onaj useceni kanal od prethodnog semeringa onda mozes i skratiti oprugu za 5mm,ali ako je motor pri kraju i duva na sve strane onda tu nema neke vajde.
Motor je generalno odradjen,za kanal znam-kanala na remenici nema...verovatno je do semeringa.
 
Imam dva pitanja: :osmeh:
1. Kada se menjaju ona tri lancanika na uvlacnom grlu,lanac se skracuje-odnosno produzuje u zavisnosti za sta se kombajn sprema.Sta je potrebno kupiti (spojnice,poluspojnice) da bi se olaksalo to skracivanje odnosno produzavanje lanca? Ne bih svaki put da se mucim sa nitovanjem...
2. Gde bi mi preporucili da kupim one gume koje idu na adapter,a koje sprecavaju klip kukuruza da ispada? (te gume imaj i beraci)
 
Manje lancanike nemoras da menjas a samim tim nemoras ni lanac da skracujes, pored postojece rupe gde je sad zasrafljena prednja osovina izbusis druge rupe na grlu, vislje za razliku manjih i velikih lancanika. Onda prebacis osovinu gore i samo prespanujes lanac. Ja imam i manje lancanike ali vec godinama nisam ih menjao.
 
Imam dva pitanja: :osmeh:
1. Kada se menjaju ona tri lancanika na uvlacnom grlu,lanac se skracuje-odnosno produzuje u zavisnosti za sta se kombajn sprema.Sta je potrebno kupiti (spojnice,poluspojnice) da bi se olaksalo to skracivanje odnosno produzavanje lanca? Ne bih svaki put da se mucim sa nitovanjem...
2. Gde bi mi preporucili da kupim one gume koje idu na adapter,a koje sprecavaju klip kukuruza da ispada? (te gume imaj i beraci)

Da potrebno je skratit lanac bar za 1 clanak. Ja imam tu polu spojnice,mnogo je lakse saviti elektrodu(kao osigurac) u spojnici nego nitovati lanac svaki put.
 
Koliko sam razumeo,trebalo bi stavljati manje lancanike za kukuruz.Znam da moze i sa vecim da se radi,ali ja volim da radim "po pravilu",pa sam cak te manje lancanike i kupio,jer ih nisam dobio uz kombajn.Zato me zanima to za spojnice,poluspojnice koje imaju osigurace i koje su jednostavne za zamenu.

@frenky
Za tu mogucnost nisam ni znao...

@dobrincanin
Moze tako kad ima gde da se stavi osigurac,ali kad nema rupa,onda mora da se nituje.
 
Nazad
Vrh