ZMAJ kombajni

I voditi računa koji je levi a koji desni da ne dođe do lomljave.
 
Hvala na odgovorima i savetima :ppozdrav:
Danas sam kupio u radnji u mojoj blizini jedan par za 2750 din.Zvao sam jos neke koji proizvode delove i cene su od 2200 do 2300.Mozda cu poruciti,ako odlucim da menjam jos.
Nego,imam jos pitanja ::sramota:: :osmeh:
Potrebna mi je dimenzija onog lima koji je na adapteru,a koji ulazi u grlo hedera.Taj lim je prilicno ostecen,pa ne znam pravu meru,a mogao bih ga napraviti,tj.,saviti.
Takodje mi je potrebna i dimenzija ovog lima oznacenog na slici,kojeg isto mislim da moze lako da se napravi



Ako je neko voljan da mi te mere posalje,bicu zahvalan! :ppozdrav:
 
Jel može neko da mi kaže cenu duplog lančanika za bubanj od 50 i koliko zuba ali samo spoljni deo bez sredine što ide na osovinu a može i zajedno jer sam odnedavno kupio adapter pa kompletiramo
 
Potrebna mi je dimenzija onog lima koji je na adapteru,a koji ulazi u grlo hedera.Taj lim je prilicno ostecen,pa ne znam pravu meru,a mogao bih ga napraviti,tj.,saviti.
Takodje mi je potrebna i dimenzija ovog lima oznacenog na slici,kojeg isto mislim da moze lako da se napravi



Ako je neko voljan da mi te mere posalje,bicu zahvalan! :ppozdrav:
Nema jos odgovora... :sta:
Ako neko ima da proda ona tri mala lancanika za kukuruznu adaptaciju koji se menjaju u grlu hedera,javite :ppozdrav:
 
Na kojim podesavanjim bubnja vrsete suncokret (ulaz,izlaz,obrtaji)?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja pocnem tako sto otvorim korpu skroz,i ulaz i izlaz,a obrtaje spustim kolko god mogu,onda ako je potrebno se steluje naknadno u njivi.
 
Poz. forumasi, znam da je pisano ranije ali tad mi to nije trebalo a sad treba, naime kako resiti kvalitetno kocenje kod Zmaj 142, ako moze neki saveti slike ili cak i pomoc gde na kojoj stranici ove teme da pronadjem.Hvala unapred svima.Poz.
 
E vala nikako!Ja sam na mom sve zivo uspesno izremontovao,ali kocnice ne koce i to ti je.Ustvari on koci ali ne onako kao sto bi rekli u mestu,i mislim a to jedino i nisam dirao je onaj regulator za izjednacavanje sile kocenja u oba tocka,kada i to budem prostudirao resicu misteriju koja je poznata u narodu da nijedan zmaj ne koci kako treba.A za tebe evo link gde je vec pisano oko toga.http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page412
 
E vala nikako!Ja sam na mom sve zivo uspesno izremontovao,ali kocnice ne koce i to ti je.Ustvari on koci ali ne onako kao sto bi rekli u mestu,i mislim a to jedino i nisam dirao je onaj regulator za izjednacavanje sile kocenja u oba tocka,kada i to budem prostudirao resicu misteriju koja je poznata u narodu da nijedan zmaj ne koci kako treba.A za tebe evo link gde je vec pisano oko toga.http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page412
Na zmaju je velika glupost isti prečnik kočionih cilindara(25mm),da je glavni kočioni manjeg prečnika a dovoljne zapremine kočenje bi bilo sigurno bolje...
planiram na mom kombajnu da namestim glavne kočione od zetora 22,5 mm al nikako da ovi crknu:osmeh:
 
Na zmaju je velika glupost isti prečnik kočionih cilindara(25mm),da je glavni kočioni manjeg prečnika a dovoljne zapremine kočenje bi bilo sigurno bolje...
planiram na mom kombajnu da namestim glavne kočione od zetora 22,5 mm al nikako da ovi crknu:osmeh:
Montoja odluči se jer si u postu 8248 tvrdio suprotno od toga :ppozdrav:
http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page413


Strižanin ovo ti je daleko ali šalju i brzom poštom
http://www.lezaji.com/?modul=korisnik&kid=173
http://hmetal-ada.com/kontakt.html
 
Mi smo izbacili izjednačivač pritiska.Promenuli gumice na glavnom kočionom,izluftirali i dobili kočnice.Doduše jednu slabo a drugu štogod.Kombajn je stajao od žetve pšenice do vršaja lucerke i kočnica više nema.Pedala tvrda kao kamen.
 
Ja sam kombajn kupio s jednom ispravnom kocnicom a druga je proapdala. Kombajn je 1980 godiste i nikad nista nije mjenjano na kocnicama na njemu a radio je po nasim brdima od prvog dana, znam mu i prvog vlasnika. Ja sam pokusavao odzracivati kocnice kao sto se to radi na autu ali nece glavni kocioni povuci ulje pa da si sveti Petar. Terao prvu godinu s jednom kocnicom i razmisljao sta i kako i gledajuc jedan video na youtubeo dodjem na ideju da kroz pomocni cilindar pokusam gurati ulje u sistem a zrak (ako ga ima) ce izaci kroz glavni cilindar i u posudu s uljem ispod sica u kabinu...

Tako sam i napravio, natakao "inekciju" punu UK ulja na "sisu" za odzracivanje, otegnuo ju malo, utisnuo ulje iz inekcije i dotegao ju. ovo ulje u posudi se povisio pa sam izposude opet napunio "inekciju" i ponovio postupak i na drugoj strani. Istog trena sam dobio obadvije kocnice da rade i to jako dobro. Nigdje ne flisa ulje na gumicama, sve stoji kao i prvog dana.

Prije dvije godine mi pedale propadnu (3 sezone radile bez i jedne greske) i malo sam jurio nizbrdo kombajnom kroz vocnjak al to sve u zurbi jer se kolegi zurilo da skine jecam i nisam u pregledavanju kombajna pregledao kocnice. Sad kao mjeru opreza prije svake sezone mu dam "inekciju" u svaku stranu i kocnice cjelu sezonu rade bez greske.

Kolega je davnih dana imao 142RM i nikad mu kocio nije, stalno smo kocnice morali pumpati da rade a kad zagusti kocili smo mehanickom. Kad je kombajn isao prodavati odluci se srediti kocnice makar dok kupci isprobaju kombajn i kad je rastavljao cjevi od pomocnih cilindara skuzi da je umjesto bakrenih plocica netko stavio neke gumice na spoj dvije cjevi (ne znam kako kocnice izgledaju na 142 ali tako mi je on rekao). Te gumice na koje je ulje curjelo je zamjenio bakrenim plocicama i kaze da je kombajn mogao na kocnicama okretati kao 539. da je kocio kao lud...
 
Malocas sam zvao jednog mehanicara a ujedno i covek ima 132 vec godinama,cisto da ga pitam kako koci kombajn i dali uopste moze da koci.Kaze mora da se UKOPA u mestu,ja sam vec upao u raspravu sa njim i tvrdio da je sve kod mene kao novo ali nema nista od ukopavanja i na uzbrdici ako stanem ja ga ne smem izbacivati iz brzine zato sto nisam siguran da li ce ga zadrzati kocnica a da bi ga zadrzala uvek skoro da moram ustati sa sedista da bih svom svojom tezinom pritisnuo papuce.On se smeje i kaze sutra dolazim da ti to napravim ali nema da gledas sta cu radim,ali sam ga odlozio do pred pocetak sledece sezone jer mi vec pokriven caradom pa ko ce sad sa tim da se zeza.I tako ostace to pitanje bar za mene jos uvek pod velom tajne.

- - - - - - - - - -

I zaista nije me slagao majstor i dosao danas,terao me da skidamo ali ja nisam hteo...odlozio na neodredjeno i onako iz razgovora sa njim izgleda da ce zmaj da koci sa njegovim sistemom ma kakav bio,iz price omanuo sam na sitnicu ali videcemo necu nista unapred neprovereno da iznosim.
 
MONTOYA: Ja ti kazem sta je meni receno. Da se razumijemo, ima vec godinama DF kombajn i zbok okretanja na kocnici i drljanja po njivama godisnje lomi 3-4 rukavca na takve zajebancije. Iste stvari je radio i sa 142 i ako kaze da ga je okretao po dvoristu kao sestar, poznavajuc njega imam mu razloga vjerovati... Ne znam kakva brda imate ali ja sam se u 142 s covjekom vozio u rikverc samo na prednjim tockovima oslonjen na kukuruzni heder. Malo sam se uspanicio jer je to ipak ekstremna zajebancija a on se samo smijao i polako spustio kombajn na zemlju. I moj 132RM dok nije dobio tegove u zadnje tockove na dvije njive kad sam kosio nizbrdo sam isto tako bio oslonjen na heder i upravljao kocnicama...

Glackop: Po pitanju kocnica na 132, ni moj se ne ukopava ali u vrsidbi koliko mi treba koci, ako je neka stvarno ozbiljna nizbrdica, kao i ti, uprem ledjima u bunker, i stiscem svom tezinom kocnice i stojim u mjestu i saltam rikverc-naprijed al sjedeci nema sanse da ga zakocim na nekom velikom brdu. Ako zbilja uspijes dobiti kocnice da rade kako ti covjek prica, podjeli s ostatkom razrednog odjeljenja sta ste radili.
 
Ja sam prosle godine pred sezonu izremontovao kocnice, zamenio sve gumice, paknove, semeringe na poluosovinama, i kocio je super stvarno, i kad sam zavrio zito ostavim ga i kad sam seo u suncukretu pritisnem pacucice one propadnu i nista od kocenja, ali kad su propale glavni cilindri su ostali uvuceni, nije me mrzelo opet skine glavne cilindre vratim ih u prvobitni polozaj izluftiram opet koci super, i opet posle jednog vremena isto se desava, i ne razumem u cemu je fora, zasto svaki put ostanu uvuceni! Taj njihov fabricki sistem definitivno ne funcionise i tu treba menjati komponente i napraviti drugaciji sistem, ne bi bilo lose prepraviti ih na mehanicke, ili ubaciti disk, ili staviti neke druge cilindre koji ce raditi normalno!
 
Ne valja na mehanicke,jer bas ovaj majstor sto sam ga pominjao mi kaze da je on pre neku godinu prepravio na mehanicke a sad planira da kupi donje cilindre i vrati na hidro,jer dok su mu nekada bile hidraulicne okretao ga kaze u mestu a dok sad tako ne moze.Sad u sezoni sam gledao kod jednog na MF-u isti je princip samo su mu mehanizmi kod tocka a ne pored menjaca a to nema veze, koci mu samo desni tocak i tako bode da se zanese u desnu stranu za citav pola metar u zadnjem delu.Pre toga mi pricao da odmah nakon sto ih je napravio a tad mu radile obe kaze da kada ga iprobavao u vise navrata se blokirali tockovi i cak malo povukli,e sad to nisam video ali mislim da nema potrebe da laze.
 
Nazad
Vrh