ZMAJ kombajni

Sta se radi kad je tema zaostala?Kako izgleda mazalica kod 142 na desnoj strani bitera kod vas?Kod mene je tik na kucistu u 90 stepeni i jedva joj prilazim mazalicom,u stvari toliko tesko da sam je ove sezone samo dva puta podmazao.
 
Ljudi menjao bih lancanik od zmaja 142 sto pokrece kukuruzni heder. Onaj veci od originala (ubrzava heder) za originalni lancanik. Kupljen je nov posto se stari dosta pohabao pa je trebala zamena, ali se ispostavilo da je na hederau vec stavljen manji lancanik radi ubrzanja, pa mi ovaj stoji potpuno nov.
Ako je neko zainteresovan neka pusti poruku na pp.
 
Nemogu naci na internetu kako izgleda adapter za suncokret za 131,132,133,zanima me kako se to uopste montira na kombajn,ceo keder ili....i sta se sve menja u kombajnu da bi mogao da vrse suncokret.Za sad ima samo psenicna varijanta.

Ima kod mene u komsiluku heder za suncokret, original za malog zmaja. Heder je sa sve grlom, otkaci se ovaj zitni i samo prikacis suncokretni. Sirina je 3.60 kao i oni veci hederi koje su imale 131-ce.. E sad sto se tice ostalih prepravki, znam da je komsija napravio lancanik na bubnju za suncokret, jer je i za zito prepravio na lanac. Mislim da radi na 500 ili 600 obrtaja, a cini mi se da radi sa zitnom korpom. E sad da li izvlaci svaku drugu zicu to ne znam.
 
Ljudi menjao bih lancanik od zmaja 142 sto pokrece kukuruzni heder. Onaj veci od originala (ubrzava heder) za originalni lancanik. Kupljen je nov posto se stari dosta pohabao pa je trebala zamena, ali se ispostavilo da je na hederau vec stavljen manji lancanik radi ubrzanja, pa mi ovaj stoji potpuno nov.
Ako je neko zainteresovan neka pusti poruku na pp.
Od koliko zuba daješ a koliki bi uzeo
 
Posto sam dobio uz kombajn i kolica za kukuruzni adapter,a nismo mogli da ih natovarimo na kamion,doterao sam ih drugom prilikom u kombiju,pa sam morao da isecem rudu.Nisam hteo da rudu samo zavarim,pa sam to resio ovako


Danas sam isterao adapter

i sad je na redu pregled i priprema,a mozda,u zavisnosti od ::novac:: i ugradnja roto secke
 
Zanimljiv predlog...
Videcu,to moze lako da se doradi.
Mada,jos uvek ne znam kakvu ce funkciju ova kolica vrsiti,mozda nesto skroz drugo :ideja:
 
Da li postoji katalog delova za Zmajev kukuruzni adapter?
Ako neko ima,a da bi mozda prodao,ili mi mozda poklonio :),neka se javi
 
U principu ti i ne treba katalog.Ljudi koji prodaju delove znaju tačno koji deo ti treba kada tražiš jer su na starim tipovima adaptera svi delovi isti.Kod novog tipa je već druga priča i problem oko nabavke.
 
Sve je to tacno i ima dosta slicnosti sa beracem koji sam imao dugo godina,ali ja ipak volim malo da prelistam katalog,pa bi mi dobrodosao,jer verovatno tamo pise nesto sto ne znam a nemam ni iskustva.Ovo ce mi bii prva godina da radim sa kukuruznim adapterom.

- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php?963-KOMBAJNI-I-BERAČI&p=965749#post965749

Ovaj link iz posta 11 izgleda da vise nije u funkciji ?
 
Drug Matic kaze-ne treba ti uputstvo za adapter :osmeh: Sad ne znam da li cu dobro znati da objasnim sta mi treba :osmeh:
Zamenio bih one osovine koje idu na beracke valjke (neko ih zove vretena) a na koje idu zupcanici.Na jednom valjku je kraca i ide jedan zupcanik,a na drugom je duza i idu dva zupcanika.imaju lufta,pa bih stavio nove.
Gde bih to mogao naci?
 
Nazad
Vrh