ZMAJ kombajni

Taj rotacioni razbacivač slame je golo go#no... Video u radu, moze da razbaca jedino ako se kose samo vlatovi, tj. moze da odradi samo malu količinu slame/mase.
 
Ja sam napravio onaj razbacivac slame sto se kaci na traktor...vozikao sam se po njivama samo tako a efekat NIKAKAV!Ustvari ima efekta...tako sto predjeni jedan red samo pobacam jedan metar dalje pa onda ponovo taj navodno razbacan jos jednom prelazim...i na kraju se osvrtao dali me neko ne vidi i slatko se ismeje.Davao sam ga posle u oglase za 50.e a inace se kretali 80-100.i niko da pozove.
 
Ja sam napravio onaj razbacivac slame sto se kaci na traktor...vozikao sam se po njivama samo tako a efekat NIKAKAV!Ustvari ima efekta...tako sto predjeni jedan red samo pobacam jedan metar dalje pa onda ponovo taj navodno razbacan jos jednom prelazim...i na kraju se osvrtao dali me neko ne vidi i slatko se ismeje.Davao sam ga posle u oglase za 50.e a inace se kretali 80-100.i niko da pozove.

To se radi po jakom vetru, pa sva slama ode kod komsije.....:haha:
 
Ima u Padini vec seriska prozvodnja tih razbacivaca na kombajnima, sa dva rotora i umesto lanaca cvrste gume koje samaraju zetvene ostatke od psenice do kukuruza...
Jebes ti secke kad ih ukljucuju samo u psenici i soji, a u suncokret i kukuruzu vise kao dedina b...a
 
Kod nas rade i suncokret sa seckom, ali skidaju kontra noz, bar meni drugar koji radi skida za druge ne znam.Super ispadne.
 
Ima u Padini vec seriska prozvodnja tih razbacivaca na kombajnima, sa dva rotora i umesto lanaca cvrste gume koje samaraju zetvene ostatke od psenice do kukuruza...
Jebes ti secke kad ih ukljucuju samo u psenici i soji, a u suncokret i kukuruzu vise kao dedina b...a
Zna li se cena tih razbacivaca ili bar kontakt broj da ih nazovem?!
 
Vec 3/4 godine ide ovako i radi solidno,cak i suncokret lepo razbaca glave i stapove..............
mv6nly.jpg
 
Mi smo kombajn kupili sa dole ubačenim filterom,a da nismo tako bi taložnik leteo u bure sa otpadom sve bi zvonio! Brankoviću,nisu više rezervoari čisti kao što su bili,kao ni oni iz kojih sipamo (ili još bolje ako se sipa iz kanti) i taložnik to ne može da pohvata. Sav taj brlog ac pumpa provlači kroz nju i onda "našteluje" ventile i onda vidiš dižu ljudi rezervoar gore na kombajn. Kad pitaš zašto? Mora jer pumpa ostane bez nafte preko noći.... Naravno da nafta "pobegne" kad se ventili urnišu.... Po meni,kvalitetan filter dole obavezno (minimum Unico,pa na gore sa kvalitetom) i onda na one filtere kod motora zaboraviš na godinu dana sigurno pa i dve. Zavisi koliko progutaju nafte....
Ako ćeš ubacivati filter dole umesto taložnika obrati pažnju da li gornji deo kućišta filtera ima urezan kanal za malu gumicu. Verovatno da nema a bez te gumice nikakva vajda od filtera.... Ili ubaci kućište filtera od Golfa keca dizela,Opel Kadet suza dizel,kućište od MTZ-a takodje štima i onda menjaš kompletan filter tj odvrtiš stari zavrtiš novi i teraj. Meni je to u planu i imam sve pripremljeno ali nikako da odradim.... Kvalitetan filter je veoma bitna stavka u sistemu,samo nismo toga baš uvek svesni.... Šteta što nisam slikao Belorusa koji mi je danas otišao iz dvorišta.... MTZ 50-ka '64-to ili 66-to godište a filter goriva marke Donaldson!
 
Ma da to je ekstra brzo lako i čisto kad se menja!
Napraviću mali off.... Kolega Matiću nažalost ništa od Brus lija iz moje arhive. Bogumi ni približno kućište nemam!
 
Ja sam napravio na malog zmaja razbacivac slame za 3 minute. Ni blizu kompliciran kao onaj sa prethodne stranice a radi posao FANTASTICNO. Nemam lance, nisam lud, stavio sam remen debeo kao palac na ruci u dva dugacka komada postavio u kriz. Reduktor uzeo s rashodovanog rasipaca MEGAMETAL, napravio nosace, remenice su dvovjelne od vjetra od zmaja i odnos vrtnje razbacivaca je 1:1 s osovinom slamotresa. Remen stavljen malko dulji nego sto treba biti i bez spanera, ako nesto i uleti, razbacivac se zaustavlja. moze se cak i rukom zaustaviti. Napravljeno ne zbog sigurnosti drugih, nego zbog cuvanja osovine slamotresa ako u okretanju slucajno zapnem u neko drvo na kraju njive ili banderu.

Cak su ove godine dolazili ljudi iz 30km udaljenog sela jer su culi da sam ja to napravio da sebi prekopiraju.

I dan danas izgleda ovako samo ima dodanu zastitu da se slama ne namotava oko osovine reduktora.
244y58i.jpg



Ne znam kako vi ali cim padne prva kisa, ova slama se zabije u zemlju i ja to ili orem ili tanjuram bez ikakvih problema.
3345k05.jpg
 
Nazad
Vrh