ZMAJ kombajni

Definitivno stavljam drugi par lancanika i to pored ovog para za vrsenje kukuruza, tako da ce biti dovoljno samo premestanje lanca za promenu obrtaja. Bez menjanja (skidanja) lancanika......
 
Mozda i ne mora praviti spaner. kolega je na 780 nabavio lancanik za vrsenje soje i lanac koji je dobio uz njega TAMAN na knap pase da ga jedva moze sastaviti... Spaner mu ne treba, ali ga ipak, reda radi samo dotera u blizinu lanca ako bi ovaj ipak poceo "plesati" da ga spaner smiri iako vec 4 sezone nije bilo problema.

S lancem se moze brze tjerati kroz njivu jer kombajn hoce "progutati" i malo vecu masu koja bi inace zaustavila ili pokidala remen. Ali sve je to relativno remen je po meni sigurnija i komfornija opcija za rad...
 
koliko klip varijatora voznje izlazi na 142-3 jel neko zna i koliko sine na bubnju najmanju dubinu treba da imaju krecemo u remont ?
 
Navarivanje ni u snu,prvo one se menjaju iskljucivo u paru jedna nasuprot druge ali najbolje sve odjednom i to kupljene na jednom mestu tj istog proizvodjaca,a sve to radi balansa bubnja koji se inace ne balansira,cak i srafovi moraju biti svi iste duzine nikako jedni duzi tj razliciti.
 
Sta se ne balansira?!? Bubanj svake godine pred zetvu obavezno balansiram dodavanjem ili oduzimanjem podloski pod sarafima... Cak su na bubanj tvornicki bile zasarafljeni tegovi za balansiranje bubnja.

Jedan od prijasnjih vlasnika mog kombajna je pokupio neki kamen, pa su uvlacni lanci pukli i uletjeli u bubanj i polomili dvije letve bubnja jednu za drugom i on zamjeni samo te dvije... kombajn je tresao, KATASTROFALNO... prve godine sam ga izbalansirao tako kako je i kasnije nadjem polovne sinje ali u boljem stanju od mojih i namontiram na kombajn. Tocno se osjeti razlika kad se bubanj balansira.

Neki kad mjenjaju sinje vazu jednu po jednu pa navarivanjem kojecega postizu da sve sinje budu jednako teske tek ih onda montiraju na kombajn i balansiraju bubanj.

Stavi sve nove sinje na bubanj i on nece biti u balansu a taj debelans s toliko velikom zamasnom masom rasturi kombajn samo tako.
 
Fabricki se zvaki deo balansira koji se okrece vise od 100 obrtaja,ali malo ko tome pridaje znacaj pa sam zato naveo kao da se ne balansira ali sam mu bar predocio preduslov na kome nebi mnogo pogresio.
 
Kod nas se ne mora nista, samo do kad ce to ici, koliko ce lezaj izdrzati? Ja sam prosle godine mijenjao sine, koliko se sjecam oko 200e sam platio 8 komada. Kad sam ih vagao, samo su dvije bile iste tezine, ostale sve su bile razlike u 10grama. Stare sine sto sam skinuo bile su razlicite tezine, a razlika je bila od 30 do 50 grama. Takodje na bubnju je tvornicki bio teg za balansirane bubnja...
 
Pa da tvornicki je tako bilo jer se tamo to nije radilo odokativno vec je bubanj prvo isao na masini za balansiranje pa tek onda ugradjen,a sad vec postoje i mobilni uredjaji za balansiranje na licu mesta ali to nece niko da plati jer je oko 200.e.A balans inace ne moze uspesno da se uradi na bubnju tako sto ce uravnotezivati na licu mesta,to moze i radi se samo kod delova diskastog oblika,a po pravilu za bubanj,secku i slicno je balanserka neophodna.
 
Balansiranje mora i može da se uradi prilikom menjanja šina tako da bubanj uopšte ne mora da se vadi napolje kako je napisano.Postupak nije komplikovan uopšte.
 
Sa kojim obrtajima bubnja i separatora radite psenicu na Z 171?Mislim pod nekim normalnim svakodnevnim uslovima
 
Da li negde na forumu ima opisan taj postupak balansiranja ?

Najjednostavnije je ovako: Zavrtis bubanj i gledas na kojoj sini ce da stane(koja sina je skroz dole). Zabelezis je i zavrtis jos par puta. Ako uvek stane na toj istoj, dodajes teg na njenoj naspramnoj sini tj rozeti kod njene naspramne sine. To ponavljas u krug dok god pri svakom okretanju ne stane na drugoj sini. To moze svako da uradi bez ikakvog alata i majstora. Mozda nije najpreciznije ali itekako je bolje nego debalans.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kod mene juce dosao majstor, pa pocelo sredjivanje.
img20150526114059.jpg
 
Nazad
Vrh