ZMAJ kombajni

A dali neko ima volje da uslika gumenu zavesicu izmedju sabirne i ladje kod zmaja 142?
Zanima me kako to treba da izgleda, nisam siguran da kod mene to dobro stoji. U suncokretu se desava da kada malko brze poteram kombajn prosipa masu u vetar, pa vetar izbaci zrna napolje.
A video sam da zmajeve teraju bez problema drugom u suncokretu, dok kod mene to nije moguce bez prosipanja....
 
kolegin fahr 1302 je dosao prije 15 godina s trorednim lancem na pogonu bubnja i kako mi se cini da je to tvornicko rjesenje posto ima originalni zastitnik tog lanca i lancanika. Lanac se ne kupa u ulju i kombajn radi li ga radi. Doduse, kukuruza nije vidio u tih 15 godina ali zitarica i soje nebrojeno hektara...

Ja sam, iskreno, prije za varijantu s remenom i varijatorom jer se desavalo kolegi na 780 (koji takodjer tvornicki ima montirane lancanike i dvoredni lanac) da ne izvrsava jecam dobro i meni jedne godine tako. Ja samo malo okrenem rucku u kabini, ubrzam bubanj i izvrsavam bez brige... Mnogi na male zmajeve stavljaju lancanike i lanac jer se on vrlo lako hoce zagusiti zbog dvodjelnog podbubnja koji zna biti jako jako tjesan i zato se mora polakse voziti. Kad se namontoraju lancanici i lanac, dotegne se plosnati kais do krajnjih granica, onda guta sve zivo i nezivo ali desavalo se da pucaju osovine bubnja i prijemnog bitera a cak znam za slucaj gdje je kajla proglodala osovinu skroz u krug... Nevjerovatno ali istinito...

Varijator na bubnju je po meni prava stvar.
 
I kod mog drugara na Fahr-u isto samo lancanici, fabricki ugradjeni.
Kod tog kombajna osovine od bitera i bubnja su nutovane na krajevima i vire samo koliko i kardan na traktoru, i lancanici se jednostavno skidaju i stavljaju poput kardana. Veoma prakticno....
 
Nekupa se lanac u ulju da je potopljen ali DF je fabricki ugradjivao bocu sa uljem koja je preko cevi i posebne spu.zvice pomalo kvasila lanac.
Ja to recimo nemam i na oba kombajna je lanac ali ga povremeno zalijem uljem jer ce se u suprotnom ukociti i osusiti ,sto cete priznati nije bas najsretnije resenje .
Pogotovo sto se to zaljeva u radu pa baca ulje ,ali da ima i odredjenih prednosti ima .Takodje i varijatorski remen ima opet druge prednosti.
Postoje jako kvalitetna sredstva za podmazivanje lancastih prenosa u vidu sprejeva..
Sto se tice brzine i centrifugalne sile sto neko spominje kao nedostatak ,zamislite sada kako ide lanac na sportskom motociklu koji razvija 200 hp a zivot vozaca zavisi od istog .
 
Mala pomoc kolege dali neko ima ili zna ko pravi bunkere za 133 treba mi za komšiju hoce da namesti da se reši đakova i pređe na bunker .može ovde ili pp ako ima da proda bunker. da ne listam celu temu možda ima da je neko napisao gde i ko ima.
 
Da si u hr znam gdje ima par komada original ;) ...

Inace, lako napravis bunker sam, samo nemas istovarnu cjev, nego suber koji otvaras i zrno svojom tezinom curi iz bunkera...
 
Da si u hr znam gdje ima par komada original ;) ...

Inace, lako napravis bunker sam, samo nemas istovarnu cjev, nego suber koji otvaras i zrno svojom tezinom curi iz bunkera...
Nije za mene samo se raspitujem i cinim uslugu za komšiju nemam kombajn ja imaš neku sliku takvog bunkera pravljenog da se vidi kako se montira na zmaja .
 
Nije za mene samo se raspitujem i cinim uslugu za komšiju nemam kombajn ja imaš neku sliku takvog bunkera pravljenog da se vidi kako se montira na zmaja .

Na ovom kompjuteru nemam nikakvih slika a sve koje sam postavio na imageshack.us su obrisane...

Upisi u google "zmaj 131" i pregledavaj slike, vidjet ces puno takvih bunkera sa i bez cjevi... nista problematicno za napraviti, malo cjevi i 2-3 table lima i da vidis...
 
Nekupa se lanac u ulju da je potopljen ali DF je fabricki ugradjivao bocu sa uljem koja je preko cevi i posebne spu.zvice pomalo kvasila lanac.
Ja to recimo nemam i na oba kombajna je lanac ali ga povremeno zalijem uljem jer ce se u suprotnom ukociti i osusiti ,sto cete priznati nije bas najsretnije resenje .
Pogotovo sto se to zaljeva u radu pa baca ulje ,ali da ima i odredjenih prednosti ima .Takodje i varijatorski remen ima opet druge prednosti.
Postoje jako kvalitetna sredstva za podmazivanje lancastih prenosa u vidu sprejeva..
Sto se tice brzine i centrifugalne sile sto neko spominje kao nedostatak ,zamislite sada kako ide lanac na sportskom motociklu koji razvija 200 hp a zivot vozaca zavisi od istog .
Tako je isto i kod mene na Fahr-u, ima ta boca sa uljem. U pitanju je dvoredni lanac, a zamjena zupcanika traje 5 min. A obrtaji bubnja idu i do 1270 obrtaja, i nikakvih probema nema.
 
I ja se slazem sa ljudima koji kazu da to NE valja.Kad dodje do potrebe da se menja br.obrtaja bubnja sta onda...treba 5 lancanika nositi sa sobom.
 
Aha.Pričao mi je on da će početi da ih radi.Za ovaj kombajn ti ne trebaju lančanici,sve može bez problema preko remena ali je potrebno izvršiti jednu rokadu i stvar rešena.
 
Nije jos 100% gotov ali bice :cool:

attachment.php
attachment.php
 
I ja se slazem sa ljudima koji kazu da to NE valja.Kad dodje do potrebe da se menja br.obrtaja bubnja sta onda...treba 5 lancanika nositi sa sobom.

Neradi se o menjanju obrtaja sa 1100 na 1150, nego se radi o menjanju remenica za psenicu i lancanika za kukuruz kasnije a i za suncokret je bolje sa lancanicima (manje obrtaja od 600 koliko moze najmanje preko remena)........
 
Nazad
Vrh