ZMAJ kombajni

Moli Boga da upali....

Sto??? Kazi te mi sta mi je prva pomoc kod motora koji nije paljen 10+ god a nije blokirao...

Desilo se sledece sin od pokojnog gazde je doneo akumulator i stavio i kad je probao da ga upali kombajn je kretao napred... Ostao je u brzini ali se tako pomicao napred,znaci nije motor blokirao..
Ali nemoze ga izbaciti u ler!!!! Verovatno je sipka za brzine zardjala pa se ne pomice..

Ima nove filtere goriva,ali mene brine AC pumpa i bos pumpa.. I necu da mu stavljam gorivo u rezervoar vec iz kante,jel ko zna sta je taloga...
 
Ulje novo obavezno.
Razmisli,remont kombajna nije naivna stvar,ustvari to je najgora stvar koja moze poljoprivrednika da snadje,pogotovo zmaj.Nemoj posle da se ceses gde te nesvrbi kad cifra krene da rasteeee
 
Sva sreća pa ta serija kombajna ima štogod šasiju. :osmeh:

Na sta se odnosi ovo??? Da li imaju dobru sasiju ili ne?? Da nije ko na 125???

remont nije nikakav problem za mene... Sta sve nisam remontovao... Ubacicemo u supu je i drugar pa polako ne zurimo se za godinu dana dve ako treba uradicemo ga...

A taj kombajn vredi 1800-2000e sa kolicima za heder i kukuruznom korpom i blindama na kilo.. Zar ne??? Pa uloziti u njega jos 5000e nije mnogo + kupiti adapter za kukuruz koji treba remontovati..

A meni na Claas-a nemoze korpa napred da se izvadi nego iza pa heder samo 4000e i necu sa tim da se zafrkavam....

Neznam dal na 161 moze da se zameni korpa otkacivanjem samo grla hedera??
 
To ti je isti kombajn kao i Z 125.Razmisli dobro a još bolje ga pregledaj.Nije on ni malo loš ali je više nego 2 puta punoletan.
 
Sta je najveca mana na njemu??? Sta treba najbolje pregledati.. Pregledao sam ga onako i NIGDE nije nista vareno oko sasije i lomljeno...

Trebalo bi srediti kabinu pod broj jedan jel je kisla... Ako upali i ako motor radi kako treba da li je pametno uzeti ga za te pare???
 
Sve sto vidis znaj da treba jos 3 puta toliko,u mom okruzenju znam da ima samo jedan 135 da je dobar jer je relativno mlad,a ostali sve od zla oca ili od gore majke:osmeh:Prosto se divim kako to jos uvek radi i nekako ovrse 3-5 hektara godisnje,a vecina nemoze to da izgura jer vec posle 5 hektara nesto opasno rikne da se gazdi smuci zivot:osmeh:
Bez dobrog majstora koji se razume u materiju nemoj da gledas taj kombajn,moj savet.Pod uslovom da je majstor neutralna osoba jer ce svaki da ti kaze da ga kupis jer ce posle da ga popravlja i da te osisa.Treba i on nesto da zaradi:osmeh:
 
Meni se tu jedino sviđa motor.Pošto je stajao toliko dugo imaćeš posla oko njega da se oteliš a i pošteno izuješ.Ako ti slučajno zvekne bar jedna prednja guma(a postoji šansa jer su mu verovatno prve)to ti je još jedan ne tako mali trošak...
 
Skines ventil deknu,izvadis dizne,malo spricnes iz kantice ulja u svaki cilindar i upalice,pod uslovom da dobije i gorivo,naravno.Nema sasiju vec karoseriju,zato ga dobro pregledaj da nije istrunuo.Ponesi pajser i dole na polugama ga izbaci iz brzine,ako hoce.Nemoj silovati u kabini,ostace ti ručica menjača u ruci.
 
Sve sto vidis znaj da treba jos 3 puta toliko,u mom okruzenju znam da ima samo jedan 135 da je dobar jer je relativno mlad,a ostali sve od zla oca ili od gore majke:osmeh:Prosto se divim kako to jos uvek radi i nekako ovrse 3-5 hektara godisnje,a vecina nemoze to da izgura jer vec posle 5 hektara nesto opasno rikne da se gazdi smuci zivot:osmeh:
Bez dobrog majstora koji se razume u materiju nemoj da gledas taj kombajn,moj savet.Pod uslovom da je majstor neutralna osoba jer ce svaki da ti kaze da ga kupis jer ce posle da ga popravlja i da te osisa.Treba i on nesto da zaradi:osmeh:

Majstor sam ja.... Sve sam radim tako da cu i njega ako da bog... Ne plasim se ja mehanike i srafanja... A sto se tice Zmajeva posteno neka uloze u njih pa da vide.. JA jesam u 132 i evo vec 2-3 sezone samo naftu ulje podmazivanje i GAS!!!!!

Nema tu sta da strada ali REMONT PUN znaci SVE!!!
 
Al ste se raspisali... predomislice se Ćira.

Tesko se predomislja cira jel se mehanike i srafanja NE BOJI a i voli to da radi....

- - - - - - - - - -

Ima stvari koje jednostavno ne mogu da se izremontuju.


Da ako je istruleo mnogo...

- - - - - - - - - -

MA dajte na kraju krajeva pricamo o 1800-2000e (ako ga izvucem za ispod 2000e) sta da se opterecujem... Izvucem motor prodam ga ostalo u gvozdje i zdravo ako nemoze nista da se uradi...
 
Ako je bio garaziran, verovatno da nije istrulio. Jedion sto su od stajanja gume i remenje mogle propasti.
Kad budes pokusavao da ga upalis, uzmi start sprej. Sigurno ce pomoci a i kolega Spajki ti je dao dobar savet:osmeh:. ako upali, za sta postoje sanse, onda bi mogao da ga kupis i sredjujes a i da ga rasturis u delove, opet ces nesto zaraditi:ppozdrav:
 
Zato mu pregledaj karoseriju kao što ti je Spajki savetovao jer tu nema nekog fine rešenja ako je truleks a da mu praviš šasiju ne znam da li se uopšte isplati.
 
Ako imas viska para,zivaca i znas kako se srafe srafovi imas moju punu podrsku,samo napred,samo hrabro....

Burazer ima zmaj 131,prosle godine je dao na njega silu para i nakraju drugi mu zavrsio zetvu a i taj se pokvario pa je pola hektara psenice ostalo neovrseno.Posto sam visio na tom kombajnu po ceo dan i znam sta mu je sve menjao rekao sam mu u lice 100 puta,Dabogda ti se zapalio,a i on je to spominjao bar 10 puta vise od mene:osmeh:
Kolega ti lepo kaze,matoro,neke stvari nemogu da se remontuju,krajjjj,prosao rok trajanja.
 
Sve zavisi od motora... Ako ne upali postoji verovatnoca da se predomislim nije nista gotovo jos... Ako taj motor upali eto ga kod mene... :osmeh:

I taman ce da bude veselo u radionici.. :osmeh:
 
Nazad
Vrh