ZMAJ kombajni

A plocice lepili sistaci hala :haha:

- - - - - - - - - -

Zanimljivo je to da bez roto secke ide lakse!
Ha ha! Mislio sam na proveru da nesto ne stopa, kad skine lanac od secke tad remenica dupla treba da se okrece kaziprstom, a i sa seckom ne ide mnogo teze (bar moj) ako je to sve uredu treba traziti dalje problem, ne bi smeo da staje... Treba videti i skidace-cistace na otkidackim valjcima, ako su lose podeseni masa se zaglavljuje izmedju njih i koci adapter...al posto sin kaze da remenje ne ide bas na pravac, to bi trebalo da je i glavni problem.
 
Hvala Vam ljudi na trudu! Bice da i serija ima veze sa brojem sasije (nije mi to padalo na pamet) a mozda i koji je dan bio kad su klepali brojeve. Ponedeljkom i petkom dvocifrene (dani oko vikenda),ostalim danima tro i cetvorocifrene.... :)
 
Moze i po blatu bez gusenica. Pricao mi covek iz Prnjavora. Od pozadi ga pomocu stangle gura neki jeci traktor i kombajn uz njegovu pomoc ide napred. On je to radio sa Zmajem 161 ili 162 i Torpedom TD 90 duplakom. To je bio jedini nacin da se ovrske kukuruz jer gusenice nije imao a ovako je nekako islo...
 
Zmaj 142 i 162 imaju manuelni menjac dok Tucano i Lexion imaju hidro pogon a menjac stvara mnogo manji otpor od pomenute hidraulike. Taj isti Tucano sa punim bunkerom je tezak skoro kao 2.5 Zmaja 142 sa punim bunkerom a propusna moc mu je mozda i 3 puta veca, samim tim bi bio promasaj voziti ga kao ovog Zmaja sa snimka 2-3 km/h jer bi to samo bilo bacanje nafte...
 
spominjao sam par puta da su u slovackoj 1998 godine pravili kombajne AGRO DETVAN 1255 po uzoru na zmaj 171,napravljeno je samo dva komada,prekinuli su kad je pocelo bombardovanje 99te,ovaj na videu je isti z 171,a ovaj sa slika je vec doradjen ima drugaciju limariju,kabinu,klimu,hidropogon oba imaju zts motore,i oba se trenutno nalaze u Jarkovcu

[video=youtube_share;s0Mijcboc40]http://youtu.be/s0Mijcboc40[/video]



2zi57qs.jpg
[/IMG]
al5hjl.jpg
[/IMG]
al5hjl.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2aaeich.jpg
[/IMG]evo ovde ima nest malo napisano o njima ali je na slovacki...http://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f=97&t=2430
 
Cekam da mi u temi New Holand neko nadje dimenzije po kat broju koji sam napisao ali mislim da ce od 142 odgovarati.
 
Nazad
Vrh