ZMAJ kombajni

Kod ovog Clasa vazduh nije u pitanju jer sam letos na molbu vlasnika ipak otisao da pogledam iako nerado jer me te problematike ne zanimaju,onda sam video sistem koji je po meni vrlo lose resen odnosno njemu nosac vitla nije izjendno vec se posebno leva i desna iskljucivo podizu uz pomoc cilindara a levi mu kao glavni pa iz njega pretace ulje za u desni,punili smo taj desni prvo uljem onda luftirali i jedva postigli da razlika bude malo vise od 5cm.


A o tome niste razmišljali da je možda vitlo iskrivjen, u životu ima dosta stvari kod kojih umesto rešenja na mašinama treba menjati majstora jer nije stručan a znanje je samo čuo od nekog a prakse nema.
 
Kod mene je iz cista mira krenuo da dize vise levu od desne strane, vitlo od zitnog na 142, stavljao sam drugi klip i premestao im mesta, opet isto, sumnjam da ima neko zacepljenje u cevi:sta:
 
U vezi Clasa najbolje je i ja da kazem no coment jer se ne bavim popravkom hidraulike no me covek zamolio cisto da bacim pogled jer sigurno znam malo vise od njega sto sam i uradio,a kod zmaja probaj da zamenis crevo na cilindru pre ce se ono zacepiti no cev.
 
10891698_916290155056659_2015693020988411002_n.jpg
modifikovan zmaj 142 .Skinuta sa interneta.
 
Zna li neko koliko obrtaja ima puz u zitnom hederu kod zmaja 141 , interesuje me radi uporedivanja sa mojim , hvala unapred.
 
Na mom kombajnu po katalogu bi trebalo biti 225 ali kad sam merio i racunao remenice ima 254 , znaci malo mi je veci obrtaj i zato izbija iz korita od puza semena ne puno ali me to nervira zasto da i to prospem ako mugu nesto uciniti da se to ne desi , hvala na odgovoru @kiraj
 
Obrtaje cjele vrsalice diktira podesavanje PVP ili luft u polugi gasa ako je potrosena previse.

Obrtaji motora za kombajn MORAJU biti podeseni ispravno kako bi cjela vrsalica radila uredno. Ako se tvoj puz vrti prebrzo, lako postoji mogucnost da imas prevelike obrtaje motora i da je cjela vrsalica ubrzana sto nikako nije dobro. Iz istog razloga ti moze rasipati zrno na uvlacno grlo.

Otidji negdje kod tokara (strugara) i pitaj covjeka da ti posudi mjerac broja okretaja koji se samo nasloni na osovinu koja se vrti i sve ces vidjeti. Tvornica je dala broj okretaja bitera, osovine slamotresa prema kojima se podesavaju ostali parametri od kojih je osnovni i glavni maksimalni broj okretaja motora.

Od racunanja nema nista, to se mora izmjeriti posto nikako ne mozes sa sigurnoscu znati na koliko obrtaja ti radi motor tako da ti sve racunanje pada u vjetar. Da ne pricam o tome kako svaki remen ima svoje proklizavanje, pa potrosenost remenja i remenica dok se dodje do uvlacnog grla, previse je varijabli u pitanju.
 
Ako me sećanje služi član mihalyocska ima foršita koji je kupio lane pa verovatno hoće da uporedi obrtaje sa zmajem, a referentne obrtaje osovine grla mu je dao još i panonstib ako se nevaram !
 
Bez obzira koji je kombajn, moraju se znati neki njegovi osnovni parametri. Pise valjda na PVP na koliko obrtaja treba raditi. Lako se uredjajem izmjere obrtaji motora.

A rasipanje zrna ne mora znaciti da je i do brzine puza problem, moze biti jaka povratna masa (previse zatvorena sita) pa da onda vraca zrno niz grlo u puz.
 
moj zmaj sad je stigao

- - - - - - - - - -

probacu ovako http://indafoto.hu/osz-gun/image/22225027-52064c85/648487
 
Momci, znam da je bila rasprava o zmaju 190-191.
Jel mi može ukratko neko objasnit o tim kombajnima.
Meni su jako interenstatni i zanimljivi pa bi volio nešto čuti o njima.
Mane i prednosti jel.
Također i za 170-171 da mi netko ukratko opiše.
Učinak po ha, potrošnja i tako to. Kako djelove nabavljate. Jel su teško dostupni? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh