ZMAJ kombajni

Ja sam do sad radio samo sa jednim španerom i nisam imao problema ali sam poslušao savete i danas namontiram još jedan španer i sad je lanac zaista mirniji u radu ! Pogonski lančanik je bio od 30 zuba i jutros nabavim jedan od 34 i to sam takođe namontirao i sutra mi ostaje još jedna parcela za vršiti pa da vidim razliku ako je uopšte i bude.
Sad izgleda ovako...
fotografija0332.jpg
[/IMG]

Isti sam spaner i ja postavio napred, do adaptera a nazad duzi kao kod @ddragan i plus jos jedan duzi ispod ovog do kombajna, tek da bude smiren i donji i gornji lanac.
Danas skidali jednu Zmajevku i odlicno je islo!
 
Da ovo je dobro stavljeno i povrsina naleganja lanca je veca i samim tim je rad miran.
Znas li koja vrsta drveta je u pitanju,mislim da je bolje da je tvrdje drvo kao sto je bukva ,bagrem ili jasen dok bi se camovina po meni brzo pojela.
 
Svi spaneri,lageri slamotresa i.t.d.su napravljeni od suve Bukovine koja ne mora a i nije kuvana tj parena,ajte molim vas pa i namestaj se u zadnjih 15-stak godina vise ne pari a jos ce neko to da radi na drvene delove masina koji se i tako odmah nakon ugradnje zamascuju,pa nema svrhe za tim.
 
Ja uvek imam nekoliko drvenih lezajeva (uglavnom za slamotrese) u rezervi i drzim ih u ulju (motornom, ali ne preradjenom) i kad mi neki ustreba izvadim ga obrisem i namontiram, dosta se napije i masniji je!
 
Ugradi ležajeve od presovanog špera i zaboravićeš šta su ležajevi slamotresa.Našteluju se kako bog zapoveda i gas.
 
Ti od presovanog speru su dobri samo tako, jednom sam naisao na njih i kupio nekoliko, ali je bilo odavno, ako znas gde bih mogao da kupim?
 
Zbog cega mi vetar izduvava zrno kukuruza na mesti gde uvlaci vazduh(na tom otvoru)? A isto mi prosipa kod dodnjeg nosaca ladje(na one rupe), zbog cega ako neko zna?
 
Poslednja izmena:
Zbog cega mi vetar izduvava zrno kukuruza na mesti gde uvlaci vazduh(na tom otvoru)? A isto mi prosipa kod dodnjeg nosaca ladje(na one rupe), zbog cega ako neko zna?

Trebalo bi da je tamo jedna zavesa izmedju sabirna ravan ("astal") i ladje. Pa obicno je to uzrok - da ova zavesa pocepa ili "raspadne" - da prosipa zrno u vetar.
 
stavi sundjere iza sabirne ravni na pocetak sita ispod onog ceslja i resices problem.ja tako radim a i vecina.da menjas tu gumu ubices se ako i uspes da je zamenis ona jako brzo pukne ili je pojedu pacovi.
 
Nazad
Vrh