ZMAJ kombajni

Ima li sporiji odziv na dizanje/spustanje, kad se ovo namontira?
 
Mnogi tako voze po lošim atarskim putevima.Posle im đavo kriv kada pukne felna i otpadne rukavac točka a ima kome je otpao i zadnji trap zbog tog divljanja.
Farmer te boce nemaju veze sa odzivom.One su ublaživači.
 
Poslednja izmena:
Mnogi tako voze po lošim atarskim putevima.Posle im đavo kriv kada pukne felna i otpadne rukavac točka a ima kome je otpao i zadnji trap zbog tog divljanja.
Farmer te boce nemaju veze sa odzivom.One su ublaživači.

Vidis, nisam cuo za pucanje felgi kod nikoga ali da se prednja guma izuje s felge to se desava dosta cesto kod zivcanih sofera. Povisenja na bunker se ne montiraju kod nas posto su kratke njive i u dosta slucajeva slabi kukuruzi. Trapovi su otpadali dosta puta, i kombajni se vjesali po razno raznim medjama i jarcima ;)

Ovi ublazivaci, koliko sam imao prilike vidjeti, sa zitnim hederom i nemaju neku svrhu al zato se s kukuruznim hederom osjeti i te kako. Vjerujem da se stelaju prema tezini hedera samo se nitko s tim ne zanima. Bitno je da kukuruzni heder ne trga kombajn po putevima a za dalje je lako ;)
 
Ja sam ubacio ove sezone blindu cesljastog nastavka pod bubnja po savetu ovde sa foruma,nisam jos uvek nesto preterano mnogo uradio kukuruza ali za sad su sita savrseno cista.Do ove godine je bilo na svakih 10kj cupanje sita napolje i ciscenje od 'olovki'.
 
Ja sam je ubacio prosle sezone i sita jos ni jednom nisam vadio napolje (kukuruzno sito nisam stavio ni prosle ni ove god.) blindu sam skidao samo u psenici i odmah je vratio pred suncokret i tu su vidljiva poboljsanja, sita nisu vise opterecena mesinom samim tim veci je protok zrna...

- - - - - - - - - -

zektor@ proveri da se nije polomila ili odvila ta blinda...jer kad je ona tu ne moze tolika kolicina taluzine da pada na sabirnu ravan i dalje na sita.
 
Zavisi i od hibrida, do sada sam skidao od pionira v52, v74, k67 i f38, i neki rani dekalb, bez nekih zagusenja sita, samo jedno ciscenjje ujutru, ali kad smo usli u fo2, katastrofa, mogu se cistiti za svako kipovanje
 
Moze li neko da postavi sliku na koji nacin je resio ili dali ima drveni spaner kod pogonskog lanca koji tera adapter na Zmaju 142! Kod mene je spaner jedan lancanik ali suvise je dug lanac pa svremena na vreme iskace!
 
Ako mozes sutra pre podne bicu ti zahvalan!:ppozdrav:

Evo odma slika da možeš noćas spavati......:osmeh:

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Tu umesto onog drvenog kod mene je lancanik i ponekad iskace lanac! Probacu sutra da malo jos nazad prema kombajnu da napravim neki nosac za drveni spaner!
Hvala Kameni!:ppozdrav:

I ja sam na to mesto stavljao lančanik ali je kao i kod tebe hteo da spadne a znao je i da mi "pokida" lanac. Kako sam stavio drveni španer zaboravio sam kako izgleda pogon hedera....
A šta se dobija kad drveni španer postavljate pozadi ??? pitanje za montoyu i banePA:sta:
 
Nazad
Vrh