ZMAJ kombajni

Malo sam terao 143-ku u kukuruzima, da nije jedan od razloga remenje (proklizava) na pogonu avcuga zrna umesto lanaca kao kod 142-ke, nego frenki nađi električnu pumpu goriva negde na auto otpadu i ugradi na zmaja i onda nema više luftiranja i upuštanja goriva.Inače od kad sam izmestio usis vazdušnog filtera smanjio sam zaprljanost filtera za 50% odokativno, daleko manje prašine u filteru nego ranije.
 
Sale, daj slike usisa,
što se tiče zmaja 143 mislim da je samo prva serija bila sa tim proklizavanjem kajševa, posle su zmajevci taj problem rešili znam 100% što znači da je novija serija z143 bez mane Tj nema problema sa proklizavanjem, što se tiče našeg z141 jedini zastoj što se tiče krunjenja kukuruza je elevator ovršene mase, kad se brže potera u dobrom kukuruzu nestigne da nosi zrno, sve ostalo ima dobar kapacitet, jer možda neko rešavao taj problem? Možda stavljanjem šireg transportera naprimer od z190
 
Sale a šta je to stavljeno preko grubog prečistača filtera? A što se tiče čepa ili Vajska market ili po oglasima potražiti.... Novo-nzm.
 
62ka spremna za sezonu :osmeh:
10722163_830255630328246_629658852_o.jpg
10685758_830255633661579_1504154045_o.jpg
 
Jok ženina, hulikopke dečije, radi uroka:osmeh:.

Siniša zica na filteru je dosta retka tako da i krupnu prašinu može da uvuče ovako ne, dva do tri puta na dan ga metlom malo opajem i to je to, dok je bio na starom mestu trebalo svaki krug ga pajati.
 
Sale pretpostavio sam,ali sam čisto pitao jer do nedavno je pisano na forumu kako ništa ne sme da se stavlja preko prečistača.... Jutane vreće i sl. Prepoznaće se ako još uvek prati forum.
Za izmeštanje filtera 5+.
 
Z171 obrtaji bubnja 400/min i lom 3-4%! Sreca pa mi kooperant prizna do 4%!
Razmišljao sam i o paketu sa lancanicima da spustim na 300-350 a bojim se da cu previse usporiti protok i samim tim ucinak!?
 
Ako se kupi samo adapter za kukuruz,koliko kosta ostala oprema(korpa i ostalo sto je potrebno za adaptaciju) za Z 142 i da li uopste to ima da se kupi odvojeno od adaptera?
 
Poslednja izmena:
Ima odvojeno da se kupi,a cena zavisi od stanja delova,mada to bi sve trebalo uz adapter da ide.(blinde truma,cesljevi bitera,blinde prve kaskade slamotresa,lancanici,caure za osovine bitera i truma,remenica za kipovanje,gornje sito,blinda ceslja korpe,blinda skupljaca kamena,3 manja lancanika za grlo,lancanik pogona adaptera)Nije bas sve neophodno od ovog ali ne skodi da se sve uradi.
 
Skoro niko ali bar ono osnovno bi trebalo da ide u adapter.Ja sam dobio korpu,blinde,sito,cesljeve-lopatice bitera,lancanike za usta i pogonsko lancanik adaptera,ostalo sam dokupio.I ovo sad je prva sezona da je 100% adaptiran za kukuruz,nikad do sad nisam sve sto treba zamenio.
 
Moj adapter je dosao sa pogonskim lancem i lancanikom i korpom, dokupio sam blinde doba odmah, pa sledece sezone kukuruzno sito (gornje), a prosle god. sam stavio blindu na cesalj pod bubnja sa kojom sam eliminisao one olovke sto su prolazile kroz cesljasti nastavak i zavrsavale u bunkeru, a kasnije smetale pri istovaru kuci sa transporterom...ove god. pri zameni bitera dosle su i 2 cesljaste lopatice a 2 su ravne, mada je 7-8god. radio sa sve 4 ravne i nikom nista... pogon bubnja ce i dalje biti remen!
Za rad u kukuruzu je neophodna odgovarajuca korpa i blinde na bubnju, bez ostalog se moze provuci...
 
Nazad
Vrh