ZMAJ kombajni

Hvala svima na odgovorima, i bili ste u pravu, to jeste varijator vitla, i jeste ta dimenzija, ali nigde nema da se kupi, pa smo uzeli 32x20x2320 i original paše.

I imam još jedno pitanje, kako štelujete zmaja za suncokret, sita, vetar, usmerivače i bubanj (obrtaje i zazor)?
 
Poslednja izmena:
Burazer je uzeo u Jarkovcima, kod Inđije kod nekog lika koji ima more kaišai platio ga 30e, a ja sam sinoć zvao stanka đukuća i rekao mi je da ima 3 različite vrste, jedan košta 1700, drugi 2500 a treći 4000 dinara.
 
Ja u nedelju idem do najlona a Stanko je tamo redovan pa ću videti sa njim ima u Zmajevu u lokalnoj prodavnici košta 4000 piše na njemu optibel ali mi je sve to nekako sumnjivo Stanko mi je pouzdaniji
 
Ja sam pred sezone uzeo da ne idem sad u ponoc da proveravam ali mislim da je Borovo za 1900 din,naravno znam da ga svi kudite ali nisam imao izbora.Drugo sto mislim da kazem je to sto prvo i osnovno trebate proveriti da li i koliko ima lufta donja na puzu varijatorska remenica kao i ona gore,a ne bi smela ona spoljna polutka da klima skoro uopste pa tek ako je luft manji tj do jednog mm mah.ali ne mislim na osovini vec u spoljnem delu remenice,onda dolazi u obzir uzimati kais od 3-4.000,inace sve drugo je cisto bacanje para.
 
tacno.. i kod mene je bio taj x20.. i imalo je lufta pa je malo stajalo vitlo.. e onda se to uradilo, i opet nastavio ic taj kais.. i tako i prodan kombajn.. imate u backoj palanci prodavnicu filtera i kaiseva, dosta povoljne cene, moze i uvece, moze i da posalje, sve moze, a sto je najvaznije covek ne rizikuje svoj ugled da pi podvalio nesto. OPTIMUM je naziv radnje. jovicic se inace preziva covek. ako ocete broj kazite. ima i jeftinije i skuplje remenje, koje nema u kratkom roku porucuje..
 
Dali bi neko mogao da mi kaze gde bi mogli da se kupe oni lancanici za smanjivanje broja obrtaja bubnja na zmaju 142?
Tj kupio bih sve u kimpletu sto tu ide......
 
NOMEX-Bucalo Šabac.

Meni su rekli kad sam bio da imaju razno raznih lancanika i glavcina za bubanj za sve zmaj kombajne. Cjena lancanika (dvorednog) je tad bila 1 zub = 1€ pa kakav trebas i koliko komada
 
Toga ima kod svih prodavaca rezervnih delova.Komplet lančanika,lanac,španer i nosač španera koštaju 300-350 eura.
 
Danas sam poskidao kočnice sa z141 hoću da ih sredim da lepo koči i vidim da su mi se pojeli nutovi na lamelama ima li negde bliže da se kupe te lamele i ima li neki pouzdan prodavac za kočione cilindre hteo bih da promenim pošto su ovi već slabi. Ako neko ima neki podatak bio bih zahvalan. :ppozdrav:
 
Dali bi neko mogao da mi kaze gde bi mogli da se kupe oni lancanici za smanjivanje broja obrtaja bubnja na zmaju 142?
Tj kupio bih sve u kimpletu sto tu ide......
Ja sam danas bio u Poljoservis u Molu i uzeo komplet lancanici 19 i 43 zuba, remenica, spaner sa nosacem dupli lanac i 5 odstojnih caura ukupno 280e. Tamo kazu da ta kombinacija pravi oko 370 obrtaja.
 
Poslednja izmena:
Drugar je ovih dana kupovao,lancanik od 43 zuba je platio 70e i lancanik od 53 ili 56(zaboravio sam tacnu meru) 110e.Spaner bez nosaca 5000din.Pakovano sve na Dominatora 76.
 
imam i ja ovakve sa slike cena je od 230 evra,ide bez dvorednog lanca,lezajeva i seger osiguraca za spaner ima tri dimenzije pogonskog lancanika 16,19 i 22zuba i tri dimenzije llancanika koji se montiraju na glavcinu bubnja 36,43 i 52 zuba,ova zadnja kombinacija je skuplja za 20 evra
attachment.php
 
Za koliko para moze da se nadje ZMaj 162 sa Zitnom i Kukuruznom adaptacijom da je u nekom srednjem stanju (ne bas ocajnom) u nekom srednje losem stanju pa da se sredi malo..

Imam dosta ponuda za Kukuruz a meni traze 4000e samo za adapter za Claas-a + korpa,blinde i ostala cuda ode na 4500e sto je po meni mnogo za taj kombajn!!!!! Posebno sta ne nameravam bas jos dugo da ga drzim da bi toliko ulagao u njega i tako me previse kosta,Kabina+secka+adaptacija za Suncokret i bas se nakupilo podosta..
Sad kad bi kupio i heder za Kukuruz bilo bi mu previse.. Pa sam razmislio da za te pare uzmem 162 i da radim kukuruz sa njom,a mozda posle prodam 132...

Samo neznam do koliko para se moze naci 162 sa kukuruznim adapterom...
 
@matic
ja mislim da za njega nema fabricka adaptacija na lanac, jer kod mene u katalogu pise da ima na kais postize od 370+/-40 pa do 1350+/-20 o/min tako da ja mislim nema potrebe..

- - - - - - - - - -

@ jbrtka
a dali glavcina za taj veliki lancanik ide posebno? mislim zbog cene.
 
@matic,ima drugar na 171 preradjeno na lanac,ali mislim da je dosta kasno sad da se napravi do sezone.
@diesel,ta glavcina je ista za sva tri lancanika i lancanik sa pricvrscuje sa 5 vijaka razlika je u ceni lancanika,recimo od 43 yuba kosta mislim 48 evra,a od 52 kosta 70 evra.
 
Nazad
Vrh