ZMAJ kombajni

Kod mene fabrički je sa strane filter i naravno ako radi ceo dan ventilacija zaprlja se...
ali ja otvorio da vuče vazduh kroz one otvore ido bukera tako da deo vazduha vuče spolja a deo iznad glave
Ta ventilacija je napravljena iznova jer fabrička em je loša em nije radila...
ova duva kao blesava,odmah se oseti po nogama da je hladnije u kabini
 
Eva slika mog Zmaja, polako pocinje priprema
ssl24625.jpg

ssl24626.jpg

ssl24628.jpg

ssl24629.jpg
 
Ja sam prekljuce pazario jednog zmaja 142 iz 94' godine ,bez hedera i nekih delova za 3000 evra,slike ne mogu da ubacim nesto zeza komp ,ali ovako na izgled izgelda dosta lepo i zdravo .Sada ga remontujem i bice slika na kraju :osmeh:
 
Fali li mu dosta delova? Koliko moze da bude zitni heder?
Pretpostavljam da je njega malo teze naci i kupiti posebno...
 
Ostali delovi su u dobrom stanju ,neki manje neki vise,ali meni je bila najbitnije sasija da je zdrava i limarija,remenje je svo maltene novo osim onog sirogog sto ukljucuje dres ,motor kazu ne trosi ulje ( S 46) gume su mu prednje dobre ,zadnje malo losije ,ima novo sediste,osovine slamotresa su mu dobre.....sve u svemu bice super kombajn kada se sredi.
 
Moj jos stoji u supu,smrkne mi se kad se setim da moram biter da mu menjam.Uglavnom sutra prekosutra krecem sa pripremama polako.
 
Stizete zavrsiti to za zetvu sad??? :sta: Ja razbucao moje kombajne pa mi je frka dal cu stici..

Danas smo radili nas trojica i skinuli smo mu sve.slamotrese ,sabirnu ravan,ladju ,levi aucug,rezervoar,alatnicu,varijator,sve remenice ,osovine i lancanike.Sutra cemo majstor i ja da izvadimo spiralu iz bunkera i da izvadimo biter i da skinemo motor,pa prekosutra da se polako krpi sta je za krpljenje i ispegla sta je krivo,pa farbanje pa sklapanje.i misim da cu ga skroz zavrsiti za nekih 7-8 dana ako sve ide po planu.
 
Danas samo bio da vidim jednog zmaja 142,pa me zbunjuje sto ima neke kratke slamotrese,cini mi se da su od Univerzala.Da li on moze bez problema da radi sa tako kratkim slamotresima? Smucilo mi se vise da na mom 142 dva puta godisnje menjam korpu i srafim i skidam blinde,pa mi nesto palo na pamet da kupim jos jedan 142,da bi mi jedan sluzlio za psenicu,a drugi za suncokret i kukuruz.
 
Nazad
Vrh